Začíná ve 20 hodin countrym bálem, na nějž od 22 hodin navážou koncerty samostatných kapel. Představí se Dojem, Bezefšeho a Heřmánek. V sobotu od 15 hodin vystoupí pak mimo jiné skupiny Barevnej den, Domino, Taverna, Reserve, Monogram, Dobro nebo Zbořec.

„Loni jsme si vyzkoušeli, že dvoudenní podoba festivalu lidem vyhovuje, a jsme se ji letos rozhodli zopakovat. Jsme zvědaví, kolik lidí přijde. První ročník navštívily tři stovky lidí, loni to už bylo jednou tolik,“ řekl Richard Benýšek z firmy, která areál Běleckého mlýna vlastní a je současně hlavním organizátorem přehlídky.

„Předpokládáme stejný vývoj jako v minulých ročnících, kdy se končilo až v neděli nad ránem. Pokaždé se totiž hrálo a tančilo ještě dlouho po půlnoci,“ dodal Benýšek.

Jak dodal, v areálu je dostatek místa k parkovaní a pohodlně se sem dá přijet i vlakem z Prostějova. Přímo u Běleckého mlýna je zastávka Zdětín.
„Nabízíme možnost noclehu pod střechou nebo stanování přímo v areálu. Samozřejmostí je bohaté občerstvení. Protože loni přišlo s rodiči hodně dětí, postavili jsme nový dětský koutek,“ podotkl pořadatel.