To vše je k vidění o víkendu v Domě služeb ve Vrahovicích, kde je pro návštěvníky připravená výstava Vrahovice v proměnách času.

Kromě desítek fotek o minulé i současné podobě Vrahovic nabízí výstava několik unikátů. „Je to například brožura o historii Vrahovic, která vyšla před dvaceti lety pouze v nákladu třiceti kusů, takže je problém ji sehnat. Nejvzácnější jsou pohlednice mapující historii místní části Prostějova, které pochází z první poloviny dvacátého století a část z nich i z konce devatenáctého století," vyjmenoval Martin Hájek z pořádajícího Spolku za staré Vrahovice.

Výstava se nese v duchu číslice deset. „Práce na výstavě nám zabrala deset let, náš spolek už funguje deset let a aktuálně máme deset členů," usmál se Martin Hájek ze spolku nadšenců, kteří se schází každý pátek ve své klubovně. Zázemí pro ni našli v místní železniční stanici, jejíž zmenšenina v papírové podobě je součástí výstavy.

Členové spolku se také pustili do budování parku u řeky Romže. „Před třemi roky jsme se začali o prostor u řeky starat, vysadili jsme tam stromy a pravidelně tam sečeme trávu," nastínil další z akcí Martin Hájek.

Lidé, kteří nestihli v sobotu zavítat do Domu služeb, nemusí zoufat. Výstava je otevřená i v neděli od deseti do sedmnácti hodin a vstupné na ni je dobrovolné.