„Za každou fotografií je ukrytý konkrétní příběh,“ tvrdí Drahomíra Nová z ministerstva obrany, které výstavu uspořádalo. Podle ní se armáda prostřednictvím podobných akcí snaží veřejnosti ukázat svou novou tvář.

„Návštěvníci se prostřednictvím záběrů přenesou do Kosova, Bosny, Iráku, Afghánistánu, ale i Gruzie, Sierra Leone, Konga nebo Libérie,“ vyjmenovala Jana Slezáčková z Muzea Prostějovska. Jak dodala, prostějovská verze expozice je doplněná o vojenskou výstroj a výzbroj, kterou poskytla 601. jednotka speciálních sil a 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka. „Je to například pouštní uniforma nebo souprava speciálního nářadí, která nenechá nikoho na pochybách k čemu slouží,“ doplnila Slezáčková s tím, že výstava potrvá do konce srpna.

„Na poslední prázdninový týden připravujeme malý bonus. Bude jím výlet školáků z Prostějova do Náměště nad Oslavou, kde je známé vojenské letiště. Poté co si ho prohlédnou, vezmeme je ještě do brněnského technického muzea,“ slíbila pracovnice muzea.