„Muzikál je u nás ohromně úspěšný, je to hit,“ tvrdí Jiří Palán z městského kulturního střediska, které Titanicu zajišťovalo produkci. „Vzhledem k tomu, že studenti udělali představení v podstatě na koleně, nezbývá než před nimi smeknout,“ dodal.

Hudbu k Titanicu složila studentka septimy Marie Baronová, kulisy vytvořila Klára Grygeľová z Runářova, výběr i tvorbu kostýmů obstarala Kateřina Mrtýnková z Přemyslovic a za zvukem stojí Tomáš Vrba. Prostor pro natočení muziky poskytl Vítězslav Křivánek v nahrávacím studiu v Němčicích nad Hanou.

„Na Titaniku jsem byl. Měli to představení moc hezké,“ pochválil své svěřence Roman Tuček, kantor konického gymnázia. Zástupkyně ředitele školy Eva Obrusníková se přidala: „Studenti si všechno udělali sami. Napsali scénář, vytvořili výtvarné pojetí, zkomponovali hudbu. Za tím vším je spousta práce.“

Bavil i chytal za srdíčko

Její dcera a spolužačka herců Magdalena Obrusníková prozradila, že muzikál ji dokázal pobavit a také vzít za srdce. Obdivuje ti to, jak se parta dokázala sehrát.

„Na Titanicu jsme pracovali sedm měsíců. Zpočátku šlo všechno hladce, všichni byli nadšení. Pak ale přišly problémy a herci nechtěli hrát. Nakonec jsme ovšem dospěli do cíle,“ komentoval to krátce Patrik Doseděl, režisér a představitel jedné z hlavních rolí. „O dalších reprízách už v Konici neuvažujeme,“ poznamenal.

Ti, kteří chtějí Titanic vidět a na sobotní představení se nedostanou, nemusí zoufat.

„Chystáme se hostovat v Divadle Point a uvažujeme také o produkci ve Ptení,“ zmínil se Doseděl.

„Point nabízí prostory s pohodlnými sedačkami, muzikál totiž trvá hodinu a půl, a jsou tu i podmínky pro kvalitní videoprojekci,“ uzavřel režisér s vysvětlením, že muzikál Titanic doprovázejí ukázky ze slavného stejnojmenného filmu.