„Pěkné to bylo. Obdivuji lidi, kteří to hraní dělají," řekla například po konci prohlídky Simona Tesárková.

Společně s další zhruba padesátkou lidí byla svědkem strastiplné cesty čarodějky Saxány za elixírem krásy. Potkala při ní například skřítka, ale také svého strýčka Drákulu. Nakonec však na své cestě uspěla a v nečekaném závěru se setkala s učitelkou, která ji na cestu původně vyslala.

„Nejvýše hodnotím odvahu lidí, kteří do toho šli. Bylo to celé krásně sehrané a zazpívané. Bylo to hlavně pro děti, těm se to ale líbilo," řekla Blanka Justová a holčička vedle ní jí nadšeně přisvědčila. I když zvláště na menší děti působila scéna někdy až děsivě. Potemnělá místnost s čarodějnou třídou postrašilo nejednoho z menších návštěvníků.

Těch se od třinácté hodiny, kdy prohlídky začaly, objevilo na zámku plno. Jeden z organizátorů akce Jiří Trunda k množství zájemců řekl, že se ukázala také jedna slabina zámku.

„Jedna moucha na dnešních přehlídkách by se našla a jsou jí prostory. Bohužel, jednotlivé místnosti nenafoukneme. Žádné jiné problémy však nevidím, vypadá to navíc, že se podle úsměvů představení líbí," uvedl.

Sám ve hře nepůsobil, přesto se však na její přípravě výrazně podílel. „Intenzivně jsme zkoušeli poslední týden. Předtím jsem však měl měsíc práce na scénáři a úpravě prostorů," prozradil.

Zároveň zadoufal, že by mohl příliv návštěvníků vydržet po celý den. Poslední zájemce totiž čekala prohlídka až v devět hodin večer. Přinejmenším u třetí výpravy to pak vypadalo, že by se jeho přání mohlo vyplnit.

„Zájem je zatím fakt obrovský. Částečně to je i tím, že se současně koná čarodějnický slet ve Žraloku. Rodiny, které nejdříve navštíví náš zámek pak míří právě tam. A zase naopak," řekla zástupkyně kastelána Kateřina Jenešová k akci, která si během let vysloužila punc tradičnosti.