Promítat se bude legendární němá groteska s Charlie Chaplinem. Letos uplynulo právě sto let od premiéry jednoho z nejslavnějších Chaplinovým filmů – Kid, a prostějovské kino musí takovýto zásadní milník náležitě oslavit.

"Protože se v kině snažíme využívat kulturní potenciál samotného Prostějova, s velkou radostí jsme ke spolupráci přizvali dvojici talentovaných mladých místních hudebníků, kteří slavný film doprovodí," těší se ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová.

Jak Vojtěch Kůrka, tak Antonín Frelich jsou nadějní mladí muži, kteří už s kinem spolupracovali například při uvedení filmu Meky o hudební legendě Miro Žbirkovi.

Dvoreček radosti. Obnovená tradice populární akce v Ptenském Dvorku nabídla zábavu pro všechny generace. 14.8. 2021
Pivo za 10, muzika a ohňostroj zdarma. Dvoreček radosti bavil stovky lidí

"Vidět němý film s živou hudbou přímo pod plátnem je zážitek, který diváky vrátí do časů, kdy film jinak než s živým doprovodem ještě neexistoval. Tento zajímavý koncept je možné zažít většinou na filmových festivalech, kde patří k nejvyhledávanějším atrakcím," doplňuje ředitelka.

Chaplinův Kid vznikl na počátku dvacátých let jako jeho první celovečerní film. Je nadčasovou groteskou o lidskosti a čistém citu, aneb jak chudý tulák Charlie k opuštěnému dítěti přišel. Ukazuje, že i s obyčejnými palačinkami můžete vykouzlit hostinu století, pokud stolujete s tím správným člověkem. A nepřekazí vám ji úředníci, uličníci ani nadpřirozené bytosti.

Ať už znáte fenomén němé grotesky jen z doslechu, už roky se chystáte nějakou zhlédnout nebo patří Charlie Chaplin mezi vaše filmové oblíbence - rozhodně využijte příležitosti a vypravte se klidně i s dětmi v sobotu do letního kina na nádvoří prostějovského zámku.

"Projekce začíná v devět hodin, občerstvení na místě zajišťujeme a malé i velké diváky vítáme s otevřenou náručí,“ uzavírá šéfka kina.