Jak jste reagovala, když jste se dozvěděla, že jste vyhrála konkurz na post ředitelky divadla?

Mám z toho radost, ale současně i smíšené pocity, protože končím ve škole, kde jsem působila řadu let a kde to mám moc ráda. Smíšené pocity mám ale vždy, když končí školní rok, a musím říct, že převládá radost a na novou práci se moc těším. Myslím, že v části práce mě velká změna nečeká, protože i jako zástupkyně ředitele jsem řešila organizační a administrativní záležitosti.

Třicet let jste působila jako kantorka, jaké máte zkušenosti s divadlem?

Od střední školy jsem se věnovala recitaci a během studií na střední a vysoké škole jsem působila v amatérském Divadle na dlani, s nímž jsme získali i tituly laureáta Wolkrova Prostějova a se kterým jsme strávila spoustu krásných let. Také jsem spolupracovala s Hanáckým divadlem, kde jsem hrála v několika inscenacích. Troufám si říct, že znám zákulisí divadla dobře. V roce 1994 jsem nastoupila na Reálné gymnázium a základní školu města Prostějova, kde jsem začala pořádat adventní koncerty, zároveň jsem organizovala přehlídku prostějovských základních škol Májová kytička. Jako učitelka jsem vedla recitační kroužky a dodnes působím v porotách recitačních soutěží. Divadlo je mi blízké i v soukromém životě, protože mým celoživotním partnerem je Miloslav Maršálek, který působí v HaDivadle. Divadlo je mým zájmem a koníčkem.

Které představení vás v poslední době zaujalo?

V prostějovském kontextu mě zaujala inscenace Testosteron Divadla Point. Spoustu aktérů z divadla znám osobně a mnoho z nich je absolventy naší školy. Představení mě doslova okouzlilo.

S jakou koncepcí jste šla do výběrového řízení?

V koncepci jsem zdůrazňovala, že divadlo je stabilní, funkční a plní svoji roli dobře. Funguje jako stagiona, což mu zaručuje žánrovou pestrost. Prostějov není svou velikostí připraven na to, aby měl profesionální soubor. Nechci dělat v divadle změny jen proto, abych je dělala. Budu s radostí a respektem navazovat na to, co se za posledních dvacet let v divadle podařilo. Chci udržet minimálně takovou úroveň, kterou divadlo nyní má, i když je laťka nastavená hodně vysoko.

Chystáte v divadle nějaké novinky?

Dovedu si představit, že by mohla diváky zaujmout možnost rezervace vstupenek přes on-line systém. Také chci vyřešit špatný technický stav bezbariérového přístupu do divadla. Plošina nyní není funkční, ale já bych chtěla, aby měli přístup do divadla všichni lidé.

Jak jste přišla na nápad přihlásit se do konkurzu na pozici ředitelky divadla?

Hlásila jsem se až do druhého kola výběrového řízení a ponoukala mě k tomu rodina. Dcera mi řekla, jestli to nechci zkusit, a já jsem jí na to odpověděla, že se asi zbláznila. Kamarádka mi ale tvrdila, že si mě na té funkci dokáže představit. Moje rozhodnutí nebylo náhlé ani rychlé. Kantořinu mám moc ráda a musela jsem si položit otázku, zda bez ní budu moct být. Ale myslím, že přišel správný čas na změnu. (ham)