„V dubnu 2012 jsem absolvoval konzervatoř klavírním koncertem číslo 1 Es dur Ference Liszta za doprovodu Symfonického orchestru Konzervatoře P. J. Vejvanovského. V říjnu 2012 jsem nastoupil na HF JAMU v Brně do klavírní třídy profesorky Aleny Vlasákové, kde nyní studuji v magisterském programu,“ přiblížil některé ze svých zkušeností Jun.

Prostějovští Jestřábi. Ilustrační foto
Nový hokejový šéf je pod lavinou exekucí. Spory klubů má vyřešit komise

„Výběr repertoáru je mnohdy otázka náhody - klavírních skladeb je totiž strašně moc, a spousta je i těch, které by si člověk rád zahrál. Na to pomalu jeden lidský život nestačí,“ uvedl Daniel Jun. Navíc se zajímá nejen o hudbu "vážnou"; „Dřív než na klavír jsem dokonce hrál na bicí, zvažuji že bych se k nim vrátil, ale asi jenom jako ke koníčku,“ prozradil.

V uplynulých letech se mu podařilo dosáhnout několika úspěchů v mezinárodních hudebních soutěžích, např. v červnu 2015 získal třetí cenu v interpretační soutěži „Youth Academy Award“ v Římě. Ptali jsme se ho na jeho další cíle.

„Chtěl bych kombinovat koncertní, pedagogickou a manažerskou činnost. Rád bych si zahrál s řadou lidí, rád bych získal zkušenosti v co nejširším hudebním spektru. Stěžejní však pro mě zůstává spolupráce s violistou a skladatelem Jiřím Kabátem,“ řekl ke své dráze hudebníka. Nejbližším jeho vystoupením je však právě sólový nedělní koncert v Prostějově, který začíná v devatenáct hodin.

Aerobic. Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na zámek s andělem, nekorektní zábavu i férovou snídani