Hostem Apolla 13

„Už osm let náš klub při podzimní šňůře nevynechal. V Prostějově má své publikum,“ říká Miroslav Hasa z Apolla 13, kde jeden z nestorů moderního jazzu vystoupí v neděli 17. října v sedm hodin večer. Lístky si můžete už teď rezervovat na webových stránkách klubu, stojí dvě stě korun.

Elektronický jazz a tichomořský folklor

„Laco Déczi dělá vynikající muziku. Spojují se v ní prvky groove, elektronického jazzu a tichomořského folkloru. Za tu dobu, co k nám jezdí, doznala jeho kapela změn. Skvělí hráči jako klávesista Walter Phishbach nebo basista Steve Clark jsou sice pryč, ale nahradili je jiní výteční muzikanti,“ říká Hasa.

Noví muzikanti

Letos dvaasedmdesátiletý trumpetista a skladatel nyní vystupuje s Brianem Charettem, Nobem Kinukawou a samozřejmě se svým synem Vaicem, který jako vždy sedí za bicími. Koncerty Laco Décziho bývají v Apollu 13 výjimečným a strhujícím zážitkem. Prostějovské fandy jazzu může blažit vědomí, že tento hudebník, který se proslavil už v Československu šedesátých let před svou emigrací do USA, zastávkami na turné neplýtvá.

V Česku letos zahraje v Praze, v Ostravě, v Uherském Hradišti a v Přerově, kde bude jednou z hvězd Československého jazzového festivalu. Ve Spojených státech spolupracoval Déczi s plejádou známých jazzmanů. Muzikant na svých dvoujazyčných webových stránkách zmiňuje například Elvina Jonese, Billa Watrouse, Juniora Cooka, Dave Weckla či Sonnyho Costanza.