„Člověk by si myslel, že vrcholným zážitkem je pustit tento film v Karlových Varech. My ale s kolegyněmi cítíme největší napětí právě při této předpremiéře, protože film se vrací na místo činu. Jsem zvědavý, jak to zde uspěje. Přece jen festivalové publikum je poučené a umí se dívat na filmy. No a v Prostějově to právě vracíme tomu lidu, co s tímto filmem má co dočinění,“ svěřil se režisér. 

Mnohem větší nervozita byla vidět na Daliborovi, člověku, o kterém má celý dokument být. „Upřímně se ani moc netěším,“ řekl lakonicky nervózním tónem.
Před premiérou šlo cítit i napětí, které mezi režisérem a hrdiny filmu v čele s Daliborem vzniklo. Krátce po jeho vzniku se totiž hlavní postavy snímku důrazně ohradily vůči tomu, že by se mělo jednat o dokument, cítily se totiž údajně více jako herci. I kvůli tomu je režisér Klusák poslední dny pod velkým tlakem.

„Teď se na nás valí kritika, že jsme údajně vyzdobili Daliborovi pokoj a že jsme mu říkali, co a jak má dělat. Dokonce i kolegové z FAMU se mě ptali, kdo jsou v tom filmu herci a kdo ne. Tam ale žádní herci nejsou, ten film vychází z naprosto reálných životů,“ zdůraznil Klusák a dodal, že spor mezi štábem a protagonisty filmu jsou opravdu silné.

„Řekl bych, že je mezi námi velké napětí. Dalibor teď zásobuje taková ta obskurní média typu Parlamentní listy informacemi, které se naprosto rozcházejí s tím, jak byl dokument točen. Řekl bych, že to v těchto dnech přerůstá do nějakých právních konsekvencí. Ale nečiní mi žádný problém mu říct nazdar," řekl režisér a ihned po rozhovoru s redaktorem Deníku šel Dalibora i další protagonisty filmu pozdravit. 

I přes pochyby o autentičnosti dokument se však podařilo zaplnit téměř celý sál prostějovského kina. Mezi diváky byli i hosté, které tvůrci filmu sami pozvali. „Moje myšlenka byla, že bychom mohli pozvat výrazné kulturní osobnosti Prostějova. Kromě primátorky jsme ale uvažovali i nad knězem nebo soudcem," usmíval se režisér Klusák.

Mezi hosty se tak objevili prostějovská primátorka Alena Rašková a také ředitel knihovny Aleš Procházka. „Na dokumenty vůbec nejsem a nevím, co mám očekávat. Sice jsem o tom něco četla, ale obrázek o filmu a Daliborovi si samozřejmě udělám až po zhlédnutí,“ řekla prostějovská primátorka. S dokumenty na tom je podobně i Aleš Procházka, ten však o něm nechtěl vědět nic dopředu. „Dokumenty rozhodně nejsou mojí první volbou, ale chtěl bych vědět, s kým žiju. Nevím, co od toho mám čekat a nic jsem si nezjišťoval, protože to nemám rád," řekl. 

Spokojeností před začátkem filmu oplývala ředitelka prostějovského kina Metra 70 Barbora Prágerová. „Konečně by mohl být zaplněn celý sál. Čekala jsem, že bude velký zájem, už jen kvůli tomu, o čem dokument je. Ale stejně mě to příjemně překvapilo," řekla. 

Při samotném promítání dokumentu pak publikum několikrát propuklo ve smích při humorných scénách, který však na konci filmu při scéně v koncentračním táboře v Osvětimi vystřídalo naléhavé ticho. I to byl záměr autorů. Na jeho konci tak mnozí návštěvníci nevěděli, co si vlastně mají o snímku myslet.
„Musíme říct, že zážitky zatím nejdou popsat. Ještě to vstřebáváme a třeba zítra bychom řekli, co si o tom myslíme," shodla se skupinka asi pěti mladých návštěvníků.

Podobně na tom byl ze začátku i Jakub Čech, kterého na promítání pozvali sami tvůrci filmu. „Já si na to názor asi teprve tvořit budu. Měl jsem pochybnosti o autencititě dokumentu, ale při sledování jsem k tomu nakonec spíše přistoupil jako k hranému filmu. Trochu mi však přišlo, že jsme se sem přišli zasmát někomu, kdo je mimo sociální bublinu. Já jsem byl například velice překvapený tím, že hlavní postava dokumentu ode mě bydlí strašně blízko, ale na druhou stranu je svou kulturou a také svým způsobem života neuvěřitelně daleko," rozpovídal se. 

O autenticitě dokumentu měli pochybnosti i další návštěvníci. „Měl jsem z toho pocit, že to není stoprocentně autentické. Také se mi nelíbí to, že ve filmu byly vybrány až ty nejsilnější Daliborovy myšlenky, které se ještě k tomu daly úplně na konec, aby to vyvolalo reakce,“ myslel si student Jiří Vrba. 

Na dokumentu dorazili i tací, kteří s myšlenkami ve filmu i mírně souhlasili. „Tohoto člověka nejde soudit, ale ani chválit. Vedlo ho to, že je zde půl milionu nepřízpusobivých, na které musíme pracovat. A oni se nám smějí. Sociální dávky hází do beden v hernách, takže já se nedivím tomuto člověku, co dělá," řekl Lumír Daněček, který se hlásí k Dělnické straně sociální spravedlnosti.