Jak se těšíte na prostějovské publikum a jaký máte vlastně vztah k Moravě?

Na Moravu se velmi těšíme. Moravské fanoušky bereme jako naše bratry. Hrajeme sice v jiném regionu, ale stále se cítíme jako doma.

Jak jste přišli k tak neotřelému hudebnímu žánru, jako je smíchání lidového folkloru a prvků moderní taneční hudby?

Typickým znakem Kollárovců je, že využíváme lidové prvky, které aranžujeme na modernější způsob tak, aby se naše hudba líbila co nejširšímu spektru publika.

Ve svých cílech uvádíte, že byste rádi udržovali, rozšiřovali a prezentovali slovenské lidové tradice, daří se Vám to? Co považujete za nejkrásnější na Vašich tradicích?

Za největší úspěch považujeme to, že jsme první kapela v česko-slovensku, která se nebojí na tradiční folklorní nástroje hrát hudbu, která se už za folklor považovat nedá.

Co se týče právě folkloru, do naší tvorby stále vkládáme prvky slovenské lidové hudby, ve které je čistota projevu a ve které lze cítit krása síla slovenské přírody.

Co Vás vlastně přivedlo zpátky k lidovému folkloru?

S folklorem jsme začali a časem jsme chtěli přiblížit tento žánr i mladým lidem. Proto jsme vytvořili svůj vlastní styl, který využívá prvky popu a rocku. Myslím si, že jsme trefili přímo hřebíku na hlavičku.

Jak byste specifikoval Vaše fanoušky? Jsou spíše ze starší generace, nebo máte i mladé obdivovatele?

Těšíme se z celého spektra fanoušků. To znamená, že na našich koncertech jsou maminky s malými dětmi, ale i babičky v krojích.

Co označujete za svůj největší úspěch ve své osmnáctileté hudební kariéře?

Za největší úspěch považujeme to, že jsme první kapela v česko-slovensku, která se nebojí na tradiční folklorní nástroje hrát hudbu, která se už za folklor považovat nedá.

Co byste rád vzkázal prostějovským fanouškům?

Prostějovským fanouškům vzkazujeme, že se na ně velmi těšíme. Věřím, že spolu v sobotu vytvoříme neopakovatelnou atmosféru.