Víkend v přehledu zajímavých akcí

Prozkoumejte naši nabídku víkendových akci a rozhodněte se vyrazit na některou z nich. Neseďte doma.

Hudba a tanec

DISCO CLUB SIMETRIX, KOMENSKÉHO 16, PROSTĚJOV

V pátek 31. července a v sobotu 1. srpna víkendová akce BacardiCoke, hraje DJ Jirka Mareš. Otevřeno od 21 hod., dámy vstup zdarma.

ROCKOVÁ ZÁBAVA V SELOUTKÁCH

V sobotu 1. srpna od 20:30 hod. na místním hřišti. Hraje skupina Arest.

MYSTIC MUSIC CLUB, PLUMLOVSKÁ UL., PROSTĚJOV

V pátek 31. července Global Dancing 02 DJ´s Desperado a Mike Solar a v sobotu 1. srpna Maxi Dance DJ R. P. C. alias Rosťa. Začátek vždy od 21 hod.

CLUB ZÁTIŠI, LIDICKÁ 28, PROSTĚJOV

Každý pátek a sobotu Disco 80´a 90´let. Vstup zdarma. Otevřeno od 16 hod., disco od 21 hod.

OSPĚLOVSKÉ LÉTO 2009

Akce se konají na návsi v obci Ospělov. Z programu: pátek 31. července – promítání v letním kině film „Léto s kovbojem“,

LÉTO „NA PLÁŽI U VRBIČEK“ NA PLUMLOVSKÉ PŘEHRADĚ

Sobota 1. srpna LDN, rocková zábava, začátek ve 20 hod., vstupné 50 Kč,

Speciální nabídka

VIII. MEZINÁRODNÍ SOCHAŘSKÉ SYMPOZIUM HANY WICHTERLOVÉ V PROSTĚJOVĚ

Ve Smetanových sadech potrvá do soboty 8. srpna. Účastníci sympozia – sochaři – Daniel Klose, Václav Kyselka, Jiří Marek, David Medek, Tomáš Medek, Miroslava Špačková. Slavnostní vernisáž – odhalení památníku Vladimíra Preclíka se uskuteční v sobotu 8. srpna ve 13 hod. na Skálově nám. v Prostějově.

VE VITČICÍCH SE BUDOU BAVIT PYTLÁCI

Myslivecké sdružení Podlesí pořádá tuto sobotu v prostorách v mysliveckém areálu u lesa Pytláckou zábavu. Pro pytláky budou připraveny kromě hudby a možnosti tance také různé speciality.

„Každý bude moci ochutnat guláš, bifteky, nebo třeba speciality z divočáka,“ slíbil předseda mysliveckého sdružení Podlesí František Flaišinger. Zábava začne ve dvacet hodin a vstupné stanovili organizátoři na padesátikorunu.

„Pytlácká je tradiční název této akce, tak se ho držíme. Vznikl pravděpodobně tak, že staří myslivci říkali, že tam mladí chodí pytlačit,“ vysvětlil Flaišinger. Podle něj se však pytlačení netýkalo zvěře, ale mladých děvčat. Páry totiž dodnes láká blízký les s mnoha skrytými zákoutími.

VŘESOVANKA POZVALA SPŘÁTELENÉ DECHOVKY

Pod hanáckým nebem. Tak se jmenuje premiérové setkání dechovek, který v neděli pořádají ve Vřesovicích. Malá přehlídka souborů začne v místní zámecké zahradě ve 14 hodin. „Vystoupí Věrovanka, Moravská veselka, dechová hudba Hanačka z Břestu a samozřejmě naše Vřesovanka. Ta při této příležitosti pokřtí své oslední CD Darujte růži,“ řekla pořadatelka Anna Žochová.

NEJOBRATNĚJŠÍ TRAKTORISTA ZÍSKÁ PUTOVNÍ POHÁR

Majitelé podomácku vyrobených traktorů, ale i závodních speciálů se potřetí sjedou do Ludmírova. V sobotu od deseti hodin budou soutěžit ve třech disciplínách. „V trialu, v couvání a v Jožinově závodu, což je vlastně jízda v bahně,“ přiblížila pořadatelka Hana Serynová.

Loni se o putovní pohár, medaile a věcné ceny utkala třináctka soutěžících, letos v Ludmírově očekávají podobnou účast. Součástí závodu je i doprovodný program. „Připravili jsme exhibici čtyřkolek a motorek, skákací hrad, jízdu na ponících a samozřejmě nebude chybět bohaté občerstvení,“ slíbila Sekyrová. Vstupné pořadatelé stanovili na padesát korun, lístky jsou však slosovatelné a šťastlivci se mohou těšit na ceny od sponzorů.

RYCHLÍ LEZCI SE UTKAJÍ V BALDOVCI

Amatérští lezci se o víkendu sjedou do Baldovce na druhý ročník BaldCupu. Na třiadvacet metrů vysokou věž, nejvyšší celodřevěnou ve střední Evropě, začnou šplhat přesně v jednu odpoledne. Rozhodovat bude rychlost. „Soutěžící se utkají vyřazovacím systémem. Lezecký materiál si mohou půjčit na místě. Původně měl být součástí těchto závodů Český pohár mládeže, ale svaz tyto závody bohužel zrušil,“ uvedl pořadatel Jakub Kaňa. Nejrychlejší závodníci zdolali loni stěnu za zhruba osmadvacet vteřin.

„Letos by mohly být časy ještě lepší. Záleží na trati. Nachystáme ji až v pátek, aby se na ni nemohl nikdo připravit,“ doplnil s tím, že zatím se přihlásila asi patnáctka závodníků. Minulý rok lezlo na stěnu pětatřicet soutěžících, přestože se dopředu přihlásili pouze dva. Po skončení závodů je naplánováno menší grilování, ubytování je zajištěno. Návštěvníci však nesmí zapomenout na karimatku a spacák.

Extra klasa

ČECHOMOR SE PO DESETI LETECH VRACÍ DO KONICE

Jedinou zastávkou letošního turné skupiny Čechomor bude na Střední Moravě zámecký park v Konici. Kapela se do města, kde před deseti lety koncertovala ještě pod jménem Českomoravská hudební společnost, vrátí v pátek 31. července.

„Zahraje od 21 hodin,“ upřesnil pořadatel koncertu Tomáš Grepl s tím, že publikum se může těšit na největší hity skupiny i na písně z posledních dvou alb. Pověsti českých hradů a zámků vyšly letos a navazují na úspěšnou desku Pověsti moravských hradů a zámků z roku 2008.
Za jednadvacet let existence prošel Čechomor nejen změnou názvu, ale urazil i cestu od akustického podání lidových písní po „elektrické“, rokovější. Kapela spolupracovala s Lenkou Dusilovou, Jazem Colemanem a orchestrem Collegium českých filharmoniků nebo Jaromírem Nohavicou. Zahrála si i ve filmu Rok ďábla.

Publikum v zámeckém parku rozehřeje od osmi hodin bigbítová skupina Bílá nemoc, v jejíž sestavě hrají samí lékaři. „Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker,“ tvrdí zpěvák Bílé nemoci Zdeněk Hříbal, jinak lékař Ivana Hlase a dalších bigbítových hudebníků.
Lístky v předprodeji jsou k dostání v síti Ticketstream, v Prostějově pak v cestovní kanceláři Čedok a v hudebninách v Kravařově ulici.