OLOMOUCKO

Soví noc na Sluňákově
KDY: pátek 1. března, od 18 hod
KDE: Středisko Sluňákov, Horka nad Moravou
ZA KOLIK: rodinné vstupné 250 Kč
PROČ PŘIJÍT: Akce pro rodiny s dětmi plná aktivit a setkání se živými sovami. Čeká vás například rozbor sovích vývržků pod mikroskopem nebo zkoumání sovího zraku. Těšit se můžete hlavně na živé sovy ze stanice pro handicapované živočichy a večerní vycházku za sovím houkáním.

Řepčínské plesání
KDY: pátek 1. března, od 20 hod
KDE: Restaurace U kapličky, Olomouc-Řepčín
PROČ PŘIJÍT: Tradiční Řepčínské plesání v tradičním hospodském sále. Hraje kapela Tangerines, těšit se můžete i na vystoupení taneční skupiny Valide a půlnoční tombolu.

Rockový ples na Kopečku
KDY: pátek 1. března, od 20 hod
KDE: Restaurace U Macků, Svatý Kopeček
ZA KOLIK: předprodej 150 Kč, na místě 170 Kč
PROČ PŘIJÍT: Rockový bál v restauraci U Macků, tuzemské i zahraniční pecky zahraje olomoucká rocková sestava Methyl.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Jiří Petr

Holičský ples ve stylu Pop Artu
KDY: sobota 2. března, od 19 hod
KDE: Dům U parku, Palackého ulice, Olomouc
ZA KOLIK: 500 Kč
PROČ PŘIJÍT: První ročník Holičského plesu, nejen pro holiče. Téma plesu je Pop Art ve stylu Andy Warhola. Hrát bude skvělá Natálie Tichánkovou s kapelou 4GOOD, tešit se můžete i na věštkyni Reginu, módní přehlídku značky Triangel a fotokoutek ve stylu barber shopu. Bohaté občerstvení zajištěno.

PROSTĚJOVSKO

Obecní zábava
KDY: pátek 1. března, od 20 hodin
KDE: sokolovna, Mostkovice
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Zastupitelstvo obce Mostkovice zve na Obecní zábavu s legendární skupinou Kontakt. Bohaté občerstvení a srdečná zábava jsou samozřejmostí.

Zabijačka s hudbou
KDY: sobota 2. března, od 11 hodin
KDE: Bistro Hloučela u Matesa, Prostějov
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Oblíbená akce v podobě zabijačky, se opět chystá v biokoridoru Hloučela. Mistr řezník Václav s kolektivem připraví vše, co se jen dá z prasátka udělat. Těšit se můžete na ovárek přímo z kotle, jitrnice, polévky nebo tlačenku. K dobré chuti zahraje Sláva band.

Tradiční před adventní zabijačka U Matesa provoněla prostějovský Biokoridor Hloučela. 25.11. 2023Tradiční před adventní zabijačka U Matesa provoněla prostějovský Biokoridor Hloučela. 25.11. 2023Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Košt ovocných pálenek a likérů
KDY: sobota 2. března, od 12 hodin
KDE: Pálenice Old Distillery, Žešov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: První ročník degustační soutěže v nové pálenici Old Distillery v Žešově. Degustovat pálenky vypálené v Žešově budou osvědčení degustátoři. Vítěz, šampion koštu získá zajímavé ceny, oceněny budou i vítězné vzorky v jednotlivých kategoriích.

Zámecký ples
KDY: sobota 2. března, od 20 hodin
KDE: KD Žárovice, Plumlov-Žárovice
ZA KOLIK: 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Vyhlášený Zámecký ples města Plumlova, opět slibuje parádní atmosféru. Předtančení obstará Národopisný soubor Mánes, k tanci a poslechu zahraje skupina No Problem. Tradicí je i bohatý doprovodný program a v ceně vstupenky je i místenka a večeře. Zajištěn je i svoz a odvoz z Prostějova a okolních obcí.

Zámecký ples v Žárovicích 2020Zámecký ples v Žárovicích 2020Zdroj: Deník / Karel Rozehnal

HRANICKO A PŘEROVSKO

Sokolský ples
KDY: pátek 1. března od 19.30 hodin
KDE: Sokolovna, Přerov
ZA KOLIK: v předprodeji 300 korun, na místě 350 korun
PROČ PŘIJÍT: Letošní motto Tradičního sokolského plesu je Letem světem. Na návštěvníky čeká bohatá tombola a občerstvení. K tanci a poslechu hraje skupina Los Playboys. Jako host večera vystoupí trojnásobná mistryně světa ve skákání přes švihadlo Adrienn Banhegyi.

Ilustrační foto
Plesová sezona na Hranicku pomalu končí. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Nemáš pravdu drahá/ý
KDY: pátek 1. března od 20 hodin
KDE: Zámecký klub, Hranice
ZA KOLIK: 390 korun předprodej, 490 korun na místě
PROČ PŘIJÍT: Nemáš pravdu drahá/ý, aneb O světě šoubyznysu, vztazích mezi ženami a muži i o tom všem ostatním… To je zábavná talkshow s Veronikou Žilkovou a Bořkem Slezáčkem se uskuteční v pátek 1. března v Zámeckém klubu. Herečtí kolegové Veronika Žilková a Bořek Slezáček se rozhodli vyprávět příběhy ze svého profesního i osobního života, zážitky ze zákulisí divadel, filmu a televizních štábů. A že jich je. Proberou i své osobní výhry a prohry, samozřejmě s nadhledem, humorem a sebeironií. To vše v interaktivní talk show, ve které se i vy můžete zeptat na cokoli chcete.

Čokoládový den v Galerce
KDY: sobota 2. března od 9 do 17 hodin
KDE: OC Galerie, Přerov
PROČ PŘIJÍT: Milujete čokoládu? Pak si nenechte v sobotu ujít Čokoládový den v Galerce. Těšit se můžete na ochutnávky vybraných čokolád a sladkostí, bohatý program, dílničky, soutěže, módní přehlídky a další. Exkluzivním hostem bude vítězka soutěže Peče celá země Martina Kynstlerová.

Čokolády nejrůznějších barev, tvarů a chutí mohli ochutnat návštěvníci, kteří dorazili v sobotu na Čokoládový den do Galerie Přerov. Největší zájem byl o stánek Střední školy gastronomie a služeb na Šířavě. Děti si zde mohly s pomocí studentek cukrářskéhoČokolády nejrůznějších barev, tvarů a chutí mohli ochutnat návštěvníci, kteří dorazili na Čokoládový den do Galerie Přerov. Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

Harry Potterování ve Stodole
KDY: sobota 2. a neděle 3. března od 10 hodin
KDE: Stodola u Bečvy, Rybáře u Hranic
ZA KOLIK: přes den je vstupné dobrovolné, večerní program 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Akce pro malé i velké kouzelníky Harry Potterování se uskuteční v sobotu 2. března od 10 do 23 hodin. Program pro děti od 10 do 17 hodin: těšit se můžete například na tematické malování na obličej, třpytivé tetovačky, tvoření pro děti. Nebude chybět fotokoutek i překvapení…, možná se potkáte třeba se samotným Harrym? Chybět nebudou ani tematické hry i tvoření, pískování s Atelier Han-T. Bude erb i Hedvika. Pottermánie pro teens a dospělé od 19 do 23 hodin, pro kouzelníky a kouzelnice ve věku 12 až 101 let: návštěvníky čeká Harrypotterovský vymazlený kvíz se zajímavými odměnami. Při vstupu budou účastníci profesorkou McGonagallovou rozdělení za pomoci klobouku do kolejí. Platí pro obě části. V ceně bude uvítací drink. Vstupné na první část dne Potterování pro malé kouzelníky je dobrovolné. Večerní vstupné na Pottermánii pro teens a dospělé je 200 korun.

Sokolské dětské šibřinky
KDY: sobota 2. března od 15 hodin
KDE: Sokolovna Přerov
ZA KOLIK: 80/40 korun
PROČ PŘIJÍT: Na Tradiční dětské sokolské šibřinky můžete s dětmi v maskách vyrazit tuto sobotu do přerovské sokolovny. Připraveny jsou hry a soutěže a také hudba pro děti.

Dětské šibřinky v přerovské sokolovněDětské šibřinky v přerovské sokolovně, 2019.Zdroj: Deník / Liba Mátlová

Půldruhé hodiny zpoždění
KDY: neděle 3. března od 17 hodin
KDE: Divadlo Stará střelnice, Hranice
ZA KOLIK: v předprodeji 170 korun, na místě 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Hranické Divadlo Štěk & spol. k třicátému výročí svého založení uvádí v neděli 3. března inscenaci francouzské konverzační komedie Půldruhé hodiny zpoždění od autorů Jeana Della a Géralda Sibleyrase v překladu Alexandera Jerieho.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

INSTALAJF v jesenickém divadle
KDY: pátek 1. března od 19 hod.
KDE: Divadlo Petra Bezruče Jeseník
ZA KOLIK: základní vstupné 250 Kč, studenti a senioři 180 Kč
PROČ PŘIJÍT: Divadelní hra Divadla Procity INSTALAJF vypovídá o tom, jak těžké je unést starosti vlastního života a rodinných problémů ve světle starostí online života. Záplava zábavy, informací a nekonečných možností podněcuje digitální závislosti, a spolu s tím přináší deprese a úzkosti způsobené srovnáváním se. Možná si během hry také uvědomíte, jak hluboce žijete v tomto paralelním světě a přehodnotíte svůj postoj, a třeba i to, jak se v něm pohybovat dál.

Vepřové hody v Zábřehu na Skaličce
KDY: sobota 2. března od 10 hod.
KDE: Tělocvična na Skaličce, Zábřeh
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Spolek Naplaveniny vás v sobotu zve do areálu tělocvičny na Skaličce v Zábřehu na tradiční vepřové hody. Od 10 hodin pro vás budou připraveny zabijačkové pochutiny, smažený řízek, výpečky se zelím, nachystaný bude i čaj a káva, grog, svařené víno a točené pivo. Od 13 hodin zahraje i country kapela Pracka.

Myslivecký spolek Předina Kobeřice obnovil v Dobrochově tradici domácích zabíjaček. Sobota 4.3. 2023Ilustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Horování pro jesenický fórglór
KDY: sobota 2. března od 18 hod.
KDE: sály Bohema, Zlaté Hory
ZA KOLIK: 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Klub přátel Zlatých Hor a jeho soubor kahancových tanců vás srdečně zve na Kon žert s cvičnou tancovačkou aneb Horování pro Jesenický fórglór. Hlavní náplní večera bude především nácvik zdejších svérázných tanců. „Proto prosíme, přijďte oděni sumárně žlutě, globálně zeleně nebo totálně červeně, abychom se mohli snadno organizovat. Nebudete-li mít dostatek jednobarevných svršků, zvolte spodky. Nebudou-li ani spodky, můžete zvolit oděv jiné barvy, avšak tak, aby bylo na první pohled jasné, k jaké barvě patříte,“ vyzývají organizátoři.