OLOMOUCKO

Múzyálles
KDY: sobota 17. února, od 19.30 hodin
KDE: hotel Flora Olomouc
PROČ PŘIJÍT: 7. Múzyálles, ples umělců všech oborů, jejich přátel a obdivovatelů. K tanci a poslechu hraje skupina Bene, v programu vystoupí členové Moravské filharmonie a Moravského divadla. Hra o díla výtvarníků Unie výtvarných umělců Olomoucka. Večerem provází Jaroslav Krejči, člen činohry MDO. Předprodej vstupenek s místenkou je v Galerii města Olomouce na Dolním náměstí.

Výprava do hmyzí říše
KDY: sobota 17. února, od 9 do 16 hodin
KDE: Centrum Sluňákov, Horka nad Moravou
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Setkat se tváří v tvář se šváby, kudlankami či štíry nebo pořádně prozkoumat hmyzáky, kteří jsou vlivem klimatu i v tuto dobu aktivní, mohou rodiče s dětmi na Sluňákově v Horce nad Moravou. Pro malé návštěvníky je připraveno několik hravých stanovišť, kde se pustí do zkoumání života ve vermikompostéru nebo si vyzkouší různé hmyzí pohyby jako lezení, létání nebo zavrtávání se do země. Program: 9:00 – 16:00 poznávací stanoviště pro děti, 11:00 – O princezně a drakovi – divadlo pro děti, 14:00 – O králi, kterému nebyla zima – divadlo pro děti

Živelný den na SluňákověAutor: Eva MinárováSluňákov, ilustrační foto. Autor: Eva MinárováZdroj: Deník/Eva Minárová

Zimní reggae festival
KDY: sobota 17. února, od 19 hodin
KDE: Sklub Olomouc
ZA KOLIK: 350 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční letní raggae festival v zimní edici. Olomoucká sestava Homebwoyrasta slaví 15 let a k tomu v Sklubu rozjede speciální show s několika hostujícími kapelami. Přijďte se v zimních dnech ohřát poslechem hudby prosluněné Jamajky.

Vietnamský víkend v pivovaru
KDY: sobota 17. a neděle 18. února
KDE: Pivovar Twinberg, Olomouc-Řepčín
ZA KOLIK: vstup volný
PROČ PŘIJÍT: Autentická vietnamská kuchyně, přesně tak, jak má chutnat. Chilli, koriandr, rybí omáčka, nudle a samozřejmě závitky a jiné dobroty. Malý kousek slunečné a čerstvé jihovýchodní Asie v půlce deštivého února v olomouckém řemeslném pivovaru Twinberg.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Topi Pigula

PROSTĚJOVSKO

Hanácký bál
KDY: pátek 16. února, od 19 hodin
KDE: Národní dům, Prostějov
ZA KOLIK: 400 korun 
PROČ PŘIJÍT: Jeden z nejtradičnějších plesů v Prostějově – Hanácký bál, pořádaný Národopisným souborem Mánes opět roztančí prostory Národního domu. V přednáškovém sále bude hrát k tanci i poslechu skupina Romantica. V restauraci rozjede zábavu cimbálovka Burčáci z Míkovic. Bohaté občerstvení a tombola jsou zajištěny.

Hanácký bál 2018, Národní dům ProstějovHanácký bál, Národní dům Prostějov. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Ondřej Kašlík

Fotbalový ples
KDY: pátek 16. února, od 20 hodin
KDE: sokolovna, Kostelec na Hané
ZA KOLIK: 200 korun
PROČ PŘIJÍT: Tradiční ples fotbalového klubu z Kostelce na Hané nabídne opět originální zábavu. K tanci a poslechu bude hrát skupina Tamdem z Protivanova. Chybět nebude ani unikátní vystoupení, které nacvičili samotní fotbalisté a fotbalistky. Zajištěna je i bohatá tombola.

Kam na ples na Prostějovsku? Podívejte se ZDE:

V pořadí 14. Ples Plumlovských nadšenců opět potvrdil, že zábavy a recese není nikdy dost. 26.3. 2022
Plesová sezona finišuje. Podívejte se kam v regionu vyrazit na bál

Dětské šibřinky
KDY: sobota 17. února, od 15 hodin
KDE: Obecní úřad, Slatinky
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Zábavné odpoledne ve vesničce pod Velkým Kosířem zaujme děti i dospělé. O program se postarají místní šelmy Slatinkočky. O bohaté občerstvení, pitný režim a dobrou náladu je předem postaráno.

Tradiční maškarní karneval pro děti v Žárovicích - 10. února 2024.Tradiční maškarní karneval pro děti v Žárovicích - 10. února 2024.Zdroj: Deník/Karel Rozehnal

Rodinný karneval MC Cipísek
KDY: neděle 18. února, od 15 do 17 hodin
KDE: Národní dům, Prostějov
ZA KOLIK: vyprodáno
PROČ PŘIJÍT: Oslava 25. výročí založení prostějovského Mateřského centra Cipísek se uskuteční v přednáškovém sále Národního domu. Děti i rodiče čeká spousta zábavy, balonky, fotokoutek, hry nebo tanečky. Děti v kostýmech jsou vítány.

Šest v tom
KDY: neděle 18. února, od 19 hodin
KDE: Kulturní klub Duha, Prostějov
ZA KOLIK: 300, 280 a 250 korun
PROČ PŘIJÍT: Divadelní komedie se spoustou humoru a nečekaným rozuzlením. V hlavních rolích Slávek Boura, Jaroslava Stránská, Jaroslav Sypal, Eva Hráská a Petr Vojnar.

HRANICKO A PŘEROVSKO

Hasičský ples
KDY: pátek 16. února od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Hrabůvka
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Hasičský ples v Hrabůvce se uskuteční v pátek 16. února od 20 hodin v Kulturní domě Hrabůvka. K tanci a poslechu hraje kapela Martin Láska & Band. Občerstvení formou bufetu.

Tradiční sportovní ples TJ Sokol Čechovice opět zaplnil místní sokolovnu. 9.2. 2024Ilustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Dětský zimní karneval
KDY: sobota 17. února od 15 hodin
KDE: Hospůdka Gól, Žáčkova 1442, Hranice
ZA KOLIK: 50 korun
PROČ PŘIJÍT: Na Dětský zimní karneval můžete zavítat v sobotu 17. února od 15 hodin do Hospůdky Gól u stadionu SK Hranice. Děti se mohou těšit na odpoledne plné her a soutěží, na programu bude také dětská tombola a cena o nejlepší masku.

Plastic party Přerov 2024
KDY: sobota 17. února od 7.30 do 16 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Na výstavu plastikových a papírových modelů můžete v sobotu zavítat do Klubu Teplo v Přerově. Od 7.30 do 9 hodin bude přejímka modelů, otevřeno pro veřejnost od 9 hodin a vyhlášení a ocenění modelů je na programu od 15 do 16 hodin.

Výstava Plastic Party Přerov, na které mohli návštěvníci zhlédnout nejrůznější plastikové a papírové modely. Akce se konala v prostorách restaurace Dukla.Výstava Plastic Party Přerov 2023Zdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

102. Hasičský ples
KDY: sobota 17. února od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Velká
ZA KOLIK: 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Hasičský ples chystají také dobrovolní hasiči ve Velké, a to na sobotu 17. února od 20 hodin v místní sokolovně. K tanci a poslechu hraje skupina MultiSins. Připravena bude tombola, kulturní vystoupení a občerstvení.

Velký přehled plesů na Hranicku najdete ZDE:

Ilustrační foto
Plesová sezona na Hranicku pomalu končí. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Dětský maškarní karneval
KDY: neděle 18. února od 14 hodin
KDE: Sokolovna, Velká
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Sokoli a hasiči z Velké srdečně zvou na dětský maškarní karneval, který se bude konat v místní sokolovně v neděli 18. února od 14 hodin. Pro děti je připraven pestrý zábavný program formou jednoduchých her i soutěží a na závěr bude balónkový déšť. Vstupné je dobrovolné. Samozřejmostí je i občerstvení pro malé i velké hosty.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Lucie Bílá zazpívá v Jeseníku
KDY: pátek 16. února od 19 hodin
KDE: IPOS Jeseník
ZA KOLIK: 990 - 1190 korun
PROČ PŘIJÍT: Populární zpěvačka vystoupí v Jeseníku za klavírního doprovodu klavíristy a skladatele Petra Maláska. Zazní slavná muzikálová témata, světové evergreeny i zpěvaččiny repertoárové objevy. České, zámořské, anglické i francouzské melodie dostaly jednotící, intimně slavnostní formu. Láska hory přenáší, Most přes minulost, Jsi můj pán, Summertime, Vzpomínky nebo Mám ráda život… To je jen výběr hitů, na které se můžete těšit. Přijďte si užít slavnostní chvíle v komorní atmosféře plné známých melodií, osobitého humoru a osobních historek v podání hvězdy současné české populární hudby.

Vánoční koncert Lucie Bílé v Kolíně. Foto: Petrik ČernochLucie Bílá v Kolíně. Foto: Petrik ČernochZdroj: Deník/ Redakce

Petrof Piano Trio v Postřelmově a Bludově
KDY: pátek 16. února od 17 hodin (Postřelmov) a neděle 18. února od 16 hodin (Bludov)
KDE: kulturní domy v Postřelmově a Bludově
PROČ PŘIJÍT: Petrof Piano Trio, jak už název souboru napovídá, je spojeno s tuzemským výrobcem hudebních nástrojů. Založil jej v roce 2009 houslista Wihanova kvarteta Jan Schulmeister. Posluchači se tedy mohou těšit na vystoupení pianistky Martiny Schulmeisterové, houslisty Jana Schulmeistera a violoncellisty Kamila Žvaka. Od svého vzniku tento komorní soubor vystupuje nejen na pódiích České republiky, ale i v mnoha evropských destinacích (Anglie, Wales, Francie, Itálie, Španělsko, Slovensko, Turecko). Členové souboru jsou pedagogicky činní na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži.

Fat cabaret v Jeseníku dá nahlédnout do zkušebních kabin
KDY: neděle 18. února od 17 hodin
KDE: Divadlo Petra Bezruče Jeseník
ZA KOLIK: 300 až 390 korun
PROČ PŘIJÍT: Divadlo Tramtarie přiváží novou komedii. Co se odehrává za zataženou plentou zkušebních kabinek? Pod zářivkou, která nemilosrdně odhalí vše, co byste před světem chtěly schovat? Co probíhá v mysli a fantazii žen, které sledují svůj odraz v zrcadle? Vezme vás na dobrodružnou a krutě vtipnou plavbu na vlnách nekonečných diet, nesplněných novoročních předsevzetí, módních trendů i mindráků z hodin tělocviku. Sbor mořských panen zatančí macarenu, na retro večírku ve stylu devadesátých let potkáte finalistky Miss ČR a možná přijde i Karl Lagerfeld. A snad doplujeme až ke smíření se sebou, s vlastním tělem a k upřímnému smíchu nad tím vším…

Kam na ples či bál na Šumpersku a Jesenicku? Podívejte se ZDE:

Střední zdravotnická škola odstartovala prvním letošním plesem sezónu v prostějovském kulturáku. 25.2. 2022
Sezona plesů je tu, ale ubývá jich. VELKÝ PŘEHLED ze Šumperska a Jesenicka

Africké trhy v Šumperku
KDY: neděle 18. února od 17 hodin
KDE: Dům kultury Šumperk
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: V šumperském Domě kultury se chystá exploze exotických chutí! Poznáte ovoce se zárukou organické čistoty, nezasažené chemií, rostoucí pod slunečními paprsky v autentickém přírodním prostředí. Co můžete očekávat? Nabídka zahrnuje svěží exotické lahůdky z Ugandy, jako jsou manga, avokáda, maracuja, ananasy, různé druhy banánů a dokonce i král všech exotických plodů - jackfruit! Z Indonésie přivezou prodejci dračí ovoce, hadí ovoce, kokosy a mangosteeny. A pro milovníky sluníčkem vysušených dobrot bude připravené mango, banány, jackfruit a ananas. Těšit se můžete i rozmanité druhy čajů, kávy, džemů, sirupů a mnoho dalších lahůdek. Nákupem těchto produktů navíc podpoříte komunity v Ugandě a přispějete k jejich udržitelnému rozvoji.