Obrazy i akvarely

„Představím svou tvorbu za posledních dvacet let. Přivezu asi patnáct obrazů zpracovaných převážně kombinovanou technikou, ale také několik akvarelů a zřejmě i litografií,“ prozradil čtyřiapadesátiletý výtvarník.

Abstraktní malby

„Kdybych měl své obrazy nějak charakterizovat, řekl bych o nich, že jsou to abstraktní malby, v nichž se snažím klást důraz na detail. Do jisté míry vychází z reality, odkazují ke konkrétním věcem, například k prvkům v krajině, ale na druhou stranu jsou jejich východiskem i mé subjektivní pocity,“ naznačil Aleš Knotek.

Malba Aleše Knotka

Motivy vykreslených znaků

Díla s příznačnými barevnými valéry, z nichž vystupují motivy vykreslených znaků, symbolů, detailů budou v baště k vidění do soboty 6. listopadu. ⋌

Diváci by neměli nechat bez povšimnutí jejich názvy, protože nejsou vůbec náhodné a svým způsobem tvoří součást obrazu. Z tohoto pohledu je dobré vědět, že celou výstavu v Prostějově pojmenoval výtvarník Vábení vnějšku.

„Aleš Knotek absolvoval Akademii výtvarných umění a je členem několika uměleckých spolků, mimo jiné známého Mánesa. Svůj ateliér má na Václavském náměstí v Praze, ale pochází z moravských Ivančic,“ představil autora galerista Dušan Kamzík.

Na kontě má Knotek několik desítek výstav. Převážně tuzemských, ale vystavoval také Polsku, Německu, Belgii, Holandsku a USA.