V sobotu (21. 7.)večer, ve 22 hodin, se konečně pochlubí svým dílem. Během letošního Mezinárodního divadelního workshopu nastudovali poprvé za šest let jeho existence veselohru, komedii. Režisér a scénárista Vlado Sadílek z Bratislavy jí dal název Cesta kolem světa za osmdesát minut.

„Vystoupíme opět na nádvoří před zámkem, kde oněch osmdesát minut budou ukrajovat velké hodiny. Na scéně se objeví také obrovské plátno, na němž diváci uvidí speciální projekci. Jednak samotné herce v akci, ale i dokumentární portréty zemí, jimiž hlavní postavy projdou,“ prozradil Vlado Sadílek.

Plumlovský Honza a Prostějovský Pepík se podívají do Austrálie, Izraele, Irska, Španělska a mnoha dalších zemí. Zeměkoulí se, dá se říct, protančí, protože celá inscenace je postavená na osmadvaceti tanečních číslech. „Velký význam pro celkový dojem představení budou mít samozřejmě také bohaté a krásné kostýmy, které si šili sami účastníci workshopu,“ dodal Sadílek.

Ti, ač se sjeli z nejrůznějších koutů republiky, si prostředí plumlovského zámku pochvalují. „Komu by se tady nelíbilo? Navíc rybník pod zámkem mi připomíná domov,“ prohlásila Iveta Kindlmannová z jihočeských Zliv.

„Bude to určitě neopakovatelný zážitek. Představení se už víckrát hrát nebude. To ovšem bude jeho jediná chyba,“ slíbila za všechny amatérské divadelníky Markéta Mazancová.