Šestnáctý ročník divadelního festivalu Medart nabídne návštěvníkům pod střechou městského divadla, Divadla Point a zámku na Pernštýnském náměstí kromě deseti představení i dramaticko-výtvarnou dílnu, divadelní dílnu pro děti a rodiče nebo candrbál divadelníků.

„Festival každoročně probíhá na prknech prostějovských divadel. Letos poprvé využijeme i domácí prostory v sále prostějovského zámku. Diváci tak budou mít příležitost zhlédnout nejen zajímavá představení, ale i nové prostory literárně dramatického oboru základní umělecké školy," řekla Jana Turčanová ze Základní umělecké školy Vl. Ambrose, která spolu s městským divadlem a Divadlem Point přehlídku pořádá.

Vynálezce z ženského pohledu

Festival odstartují ve středu domácí divadelníci, kteří v sále zámku na Pernštýnském náměstí předvedou zpracování životního příběhu prostějovského rodáka, který změnil život milionům lidí.

„Nejstarší dramatický soubor Ženy v tísni se nechal inspirovat osobnostní proslulého vědce a vynálezce Otty Wichterleho. V představení Silonstory bude řeč nejen o silonkách, ale diváci zároveň nahlédnout do nelehkých životních osudů vynálezce. Bohatou divadelní koláží, složenou z muzikálových, tanečních, činoherních, klaunských a loutkových obrazů, nabídnou divákům pestrý a jedinečný život prostějovského rodáka z ženského pohledu," nastínila Jana Turčanová.

Středeční podvečer potom bude patřit divadelnímu souboru Na Štaci z Němčic nad Hanou, který není na festivalu žádným nováčkem.

„Letos se nechal inspirovat komedií Zdeňka Podskalského Žena v trysku století," doplnila Jana Turčanová.

Přehlídku souborů zpestří ve čtvrtek divadelní dílna pro děti a rodiče, v pátek dramaticko-výtvarná dílna vedená zkušenou lektorkou a merenda prostějovských divadelníků v zahradě Národního domu.

Na závěr festivalu ukáže lidem plumlovský soubor 5+2, Jak se dělá divadlo, a definitivní tečku za letošním ročníkem udělá Divadlo Point se svým kusem Koupačka.

Program Medarda:

Středa 5. června

16:30 Silonstory (DS Ženy v tísni) – sál zámku na Pernštýnském náměstí

18:00 Žena v trysku století (DS Na Štaci) – městské divadlo, jeviště za oponou

Čtvrtek 6. června

9:00 a 10:00 Koník příběhu aneb Děti, čtete? (Divadlo na cucky) – sál zámku

14:00 Zuškoviny – sál zámku

18:00 Jana Eyrová (Divadlo Tramtárie) – městské divadlo, jeviště za oponou

Pátek 7. června

13:00 – 17:00 Dramaticko-výtvarná dílna – sál zámku

17:00 Tulák po hvězdách (Divadlo Plyšového medvídka) – sál zámku

18:30 Bar u Etka/-y (DS Lano z Bratislavy) – městské divadlo, jeviště za oponou

20:00 Candrbál divadelníků – zahrada Národního domu

Sobota 8. června

16:00 Kubula a Kuba Kubikula (Divadlo hanácké obce) – městské divadlo

19:00 Testosteron (Divadlo Point) – Divadlo Point

Neděle 9. června

16:00 Jak se dělá divadlo (DS 5+2) – městské divadlo, jeviště za oponou

18:00 Koupačka (Divadlo Point) – Divadlo Point