Tipy Deník

Výstava: No Neck - ROJe

Akce již skončila

Radek Noneck (1984) poté, co si odbyl své první pokusy na poli graffiti, stále silněji uvědomoval potřebu malovat jiným způsobem. Více než psaní ho na graffiti totiž fascinovala jeho výtvarná stránka. Ve Zlíně pak prošel ateliérem malby u Reného Hábla na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění a získal obecnější povědomí o výtvarné scéně. V poslední době zcela upustil od tvarování písmen a charakterů, jeho tvorba dostala více abstraktní a geometrický charakter. Snahou je přiblížit malbu ke grafickému designu a tyto dvě disciplíny propojit. V hledání způsobu, jak efektivně a bez omezení rozvíjet tyto snahy, mu jistě pomohl i stipendijní pobyt v Indonéské Yogyakartě. Mohl zde spojit své dvě vášně - cestování a svobodnou tvorbu na ulici. Nyní vychází z číslice osm, která je v horizontální pozici též symbolem nekonečna. Nejlépe tak vystihuje jeho vztah k malování, které mu občas připadá jako nekonečná dřina, zároveň však i přináší uspokojení, dobrodružství a objevování.

3. 11.  (19:00–22:00)
Úprkova 4413/7, Prostejov
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT