více >>

SKI AREÁL KLADKY

Akce již začala

Ski areál Kladky (610 m.n.m.) se nachází v krásném prostředí přírodního parku Kladecko, nedaleko obce Kladky. Obec leží asi třicet kilometrů od Prostějova a deset kilometrů od Konice. Areál je vhodný pro začátečníky i pokročilé. Svou obtížností se sjezdovka řadí mezi červené, dojezd je pak modrý. 

Od začátku ledna do konce února má většinou dobré sněhové podmínky. Jelikož se jedná o jediné lyžařské středisko na Prostějovsku, je hojně navštěvované. Pokud není dostatek přírodního sněhu, provozovatel vleku má k dispozici sněžné dělo a povrch upraví. Sjezdovka je obsluhovaná dvěma vleky - pomou a dvoukotvovým vlekem. Oba vleky jdou rovnoběžně vedle sebe po pravé straně sjezdovky. Lyžaři a návštěvníci si mohou vždy vybrat, kterým vlekem chtějí jet nahoru. 

Součástí areálu je i dětský kopec, který se nachází hned vedle hlavní sjezdovky. Zde mohou rodiče učit své ratolestii bez dohledu instruktora nebo mohou využít služeb lyžařské školy. Vedle dětského kopce se potom nachází i kopec na sáňkování.

K dispozici je i snowpark, kde mohou snowboardisti využít při sjedzování různé bedny a skoky. Ski arál doplňují služby jako půjčovna lyžařského vybavení, občerstvení se sociálním zařízením a již zmíněná lyžařská škola. Hned u areálu se nachází velké parkoviště, kde mohou zákazníci parkovat zcela zdarma.

Provozovatelé pořádají každoročně akce pro veřejnost: Kladeckou lyži (17.2.2019) a na konci sezóny maškarní bál na lyžích.

 Otevřeno: denně 9-16 hodin. 

Skipas dospělí: 380 korun. Skipas děti: 280 korun.

 Večerní lyžování: ST, PÁ, SO 17-21 hodin. 

Instruktor: 450 korun. 

Parkoviště: zdarma. 

od  12. 1.  (09:00)
do  10. 3.  (14:00)
Kladky
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ