více >>

Běžkování na Protivanově

Akce již skončila

Protivanov leží zhruba dvacet pět kilometrů od Prostějova a je nejvyšší položenou obcí na Drahanské vrchovině. V zimě je výborným útočištěm pro běžkaře. 

Protivanovský okruh je dlouhý zhruba 9,5 kilometrů. Dle aktuálních informací je na trase méně sněhu,ale je sjízdný. Jedná se o obousměrný okruh, kdy větší čast trasy vede po polních cestách a lesem.

Okruh začíná před sokolovnou v Protivanově, dále pokračuje po méně frenktentované komunikaci kolem řadových domů, překračuje silnici Protivanov-Buková, pokračuje po polní cestě na Malé hradisko, kde se napojuje na modrý lyžařský okruh (Malé Hradisko). Zpět se vrací údolím potoka Zábrana a opouští modrý okruh. Míjí se Protivanovský mlýn, dále po obecní cestě zpět do Protivanova kolem staré selské usedlosti. Pokračuje přes silnici Protivanov-Buková, kolem vodárny,do lesa. Trasa zde opouští obec a vydává se k nejvyššímu vrcholu Drahanské vrchoviny, Skalkám (pokud máte zájem dojet až sem, musíte přestoupit na Benešovský okruh). Okruh opuští okraj lesa a souběžně se žlutou turistickou značkou se vrací zpět do Protivanova. 

od  1. 2.  (07:00)
do  10. 3.  (16:00)
Protivanov
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ