více >>

Beseda s prodejem výrobků z Ugandy

Akce již skončila

Pokud Vás zajímá, jak se žije v jedné z nejchudších zemí Afriky, pak přijďte na besedu, na které budou promítány fotografie z cest po této krásné africké zemi. Součástí besedy bude prodej výrobků přímo z Ugandy, jako jsou ručně vyráběné korálky, náramky, náušnice, košíčky, podložky a dřevěné gorilky, káva z oblasti Mt. Elgon, výrobky z ugandské kávy a kakaových bobů a sušené ovoce na africkém slunci. Zakoupením čehokoliv pomůžete ugandským sirotkům a chudým rodinám, proto si nezapomeňte vzít sebou peněženku.
Besedu povede
Libuše Dostálová z nezávislého projektu Bwindi Orphans

Bwindi Orphans o.p.s. je nezávislý český projekt, který se prostřednictvím vzdálené adopce stará o sirotky ve dvou ugandských oblastech. Sponzoři z ČR platí dětem školní docházku, uniformy, stravu a základní lékařskou péči. Podporujeme snahu rodin našich dětí o vylepšení jejich životní úrovně - kupujeme tradiční výrobky a poskytujeme malé půjčky do začátku drobného podnikání. Snažíme se dětem poskytnout dobrý základ a věříme, že jim pomůžeme postavit se na vlastní nohy.

Čím se projekt zabývá:
- financování školní docházky a základních potřeb dětí, které buď nemají rodiče, nebo pocházejí z extrémně chudých rodin
- zvyšování úrovně škol, financování drobných oprav na školách
- pomoc s řešením krizových situací
- dodávání pomůcek pro učitele, knihy
- zajišťování pravidelné lékařské péče
- propagací a snahou o větší informovanost obyvatel ČR o problémech lidí v Ugandě
- pořádáním poznávacích zájezdů do této oblasti s pobytem přímo ve vesnici a další

Jde o příležitost se o této africké zemi mnohé dozvědět a také se setkat s člověkem, který vás vyprávěním vlastních zážitků a promítáním fotografií přenese do těchto vzdálených míst.

5. 1.  (17:00–19:00)
Galerie zámku Konice
SDÍLEJ:

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT