OLOMOUCKO

Mattoni ½ maraton Olomouc 
KDY: sobota 18. června od 19 hodin
KDE: start Horní náměstí, trasa vede Smetanovými sady, Olomouc
ZA KOLIK: podrobnosti ZDE

Nejstarší regionální půlmaraton z dílny RunCzech se bude konat po dvanácté! Nenechte si letos ujít oblíbené proběhnutí Smetanovými sady, kde každoročně vítají běžce davy diváků. Závod startuje z Horního náměstí, kterému dominuje Sloup Nejsvětější Trojice a radnice. Délka trasy je 21,0975 kilometru.

Olomoucký půlmaraton, 14.8. 2021Olomoucký půlmaraton, 14.8. 2021Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Veletrh zdraví
KDY: pátek 17. a sobota 18. června, každý den od 9 do 18 hodin
KDE: Pevnost poznání, 17. listopadu 939/7, 779 00 Olomouc
ZA KOLIK: dospělí 145 korun, snížené 115 korun

Návštěvníci budou mít možnost nechat si vyšetřit pigmentová znaménka, změřit tuky a cukry v těle, zjistit svoji krevní skupinu. Zeptat se odborníků na otázky týkající se reprodukce, dentální hygieny, alergie, správného mytí rukou, dárcovství krve nebo toho, jak stárne naše tělo. Zájemci si budou moci vyzkoušet také resuscitaci a umělé dýchání u miminka. Tak přijďte a zjistěte o sobě něco nového i vy!

Rocková Horka
KDY: sobota 18. června od 15 hodin
KDE: areál Sokol, Horka nad Moravou
ZA KOLIK: 350 korun v předprodeji, 450 korun na místě

Rocková Horka se v letošním roce konečně dočká zasloužených oslav 10. narozenin. Tentokrát se můžete těšit na 3 české autorské kapely a 3 tribute/revival kapely světových rockových legend. Vrcholem festivalu bude vystoupení české rock-metalové legendy CITRON. Vystoupí tyto kapely: HAZYDECAY, Led Zeppelin Night Revival, Stracené Ráj, AEROSMITH tribute (Eros Myth EU), CITRON, Whitesnake Revival.

Kapela Citron pokračuje i po úmrtí kapelníka a bubeníka Radima Pařízka.Kapela Citron.Zdroj: archiv kapely Citron

Promenádní koncerty
KDY: neděle 19. června od 16 hodin
KDE: Smetanovy sady, Olomouc
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte si užít odpoledne do Smetanových sadů. Ty se v neděli 19. června od 16 hodin rozezní krásnými melodiemi. Tentokrát sady oživí Dechový orchestr Konzervatoře Evangelické akademie.

PROSTĚJOVSKO

Kempfest Plumlov
KDY: sobota 18. června od 15 hodin
KDE: ATC Žralok Plumlov
ZA KOLIK: v předprodeji 190 korun, na místě 240 korun

První ročník rodinného festivalu je tady! Kempfest se ponese v duchu nejen lidových písní, které zazpívá Vašek Řihák za doprovodu cimbálové muziky, představí se i Pavel Špirka nebo Elly Jay. Na závěr zahraje folkrocková kapela Moravians se svými frontmany Eliškou Bučkovou a Vaškem Řihákem. Občerstvení je samozřejmostí.

Folkrocková kapela Moravians se svými frontmany Eliškou Bučkovou a Vaškem Řihákem.Folkrocková kapela Moravians se svými frontmany Eliškou Bučkovou a Vaškem Řihákem.Zdroj: archiv kapely

Oslavy 100 let SDH Čelechovice na Hané
KDY: sobota 18. června od 13 do 2 hodin
KDE: Čelechovice na Hané
ZA KOLIK: zdarma

Sbor dobrovolných hasičů obce Čelechovice na Hané slaví 100 let! Přijďte toto jubileum oslavit společně s nimi. Připravený je bohatý program. Ve 13 hodin proběhne svěcení nového praporu, následovat bude slavnostní průvod obcí, oslava v areálu sokolovny a chybět nebude ani ukázka zásahu jednotky, tombola, taneční zábava a akci zakončí velkolepý ohňostroj.

Setkání se studánkami
KDY: sobota 18. června od 9.35 hodin
KDE: sraz v 9.35 v Seloutkách na autobusové zastávce

Vycházka nejen pro rodiny s dětmi ze Seloutek do Domamyslic kolem několika studánek. Cestou nás čekají hravé aktivity pro děti i informace o studánkách pro dospělé. Společně studánky vyčistíme a případně upravíme jejich okolí. Vycházka se ukončí kolem 13. hodiny v Domamyslicích u autobusové zastávky MHD. Délka trasy je 6 km.

Burger rock fest
KDY: sobota 18. června od 15 hodin
KDE: pláž u Vrbiček, Plumlovská přehrada
ZA KOLIK: v předprodeji 150 korun, na místě 200 korun

Koncert na pomoc Ivovi a Davidovi Dostálovým se koná už tuto sobotu na Plumlovské přehradě. Pláž U Vrbiček zažije pravý rockový nářez v doprovodu těch nejlepších burgrů a skvělé muziky! O hudební pecky se postará známá skupina Keks a revivalové skupiny Deep Purple, STZ, Uriah Heep, Suzi Quatro a 19 rumů.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník / Jaroslav Loskot

HRANICKO A PŘEROVSKO

Gulášrockfest Hranice
KDY: sobota 18. června od 12 do 22 hodin
KDE: Areál před letním kinem , Hranice
ZA KOLIK: dospělí: 150 korun, děti zdarma

Těšit se můžete na celodenní soutěž ve vaření kotlíkových gulášů s níž bude současně probíhat klání o nejlepšího jedlíka. Vítěz může získat víkendový pobyt pro dvě osoby v Maďarských lázních a připravena je spousta dalších cen. Kromě guláše zdarma na vás čekají další gastrospeciality jako jsou steaky, langoše, bramboráky, ražničí. K pití pak různé nápoje od piva až po Kofolu. Po celý den bude pro děti k dispozici skákací hrad, malování na obličej a nafouknuté heliové balónky. O hudební doprovod se postará ženská metalová skupina Loretta a kapela Neřeš. Večer vystoupí revivalová kapela VaŤáK – The Best Kabát Revival se svou dvouhodinovou show.

ilustrační fotoilustrační fotoZdroj: archiv

Helfštýnské ateliéry s knižními trhy
KDY: sobota 18. června od 9 do 18 hodin
KDE: Hrad Helfštýn, Týn nad Bečvou
ZA KOLIK: dospělí 80 korun, žáci ZŠ, studenti a důchodci 40 korun, děti do 6 let zdarma, rodinné (2 dospělí + max. 3 děti) 150 korun

Přehlídka profesí Muzea Komenského v Přerově přímo na hradě Helfštýn – pro malé i velké návštěvníky. Těšit se můžete na archeologický koutek, ornitologickou sekci, výtvarný ateliér, konzervátorskou dílnu, kovárnu, koncerty a inscenované čtení. Celý den také probíhají tradiční helfštýnské Knižní trhy, během kterých si návštěvníci mohou rozšířit domácí knihovnu o knižní novinky i díla z hradního antikvariátu. Představíme také malá nakladatelství, která vám možná dosud unikala.

25. slavnosti města Potštát
KDY: od pátku 17. do neděle 19. června
KDE: hřiště, Potštát
ZA KOLIK: vstupné je 200 korun v předprodeji, na místě 300 korun

O víkendu 17. až 19. června se uskuteční 25. slavnosti města Potštát na hřišti. Specialitou slavností bude býk na grilu. Doprovodný program bude tvořit fotobudka, malování na obličej, ukázka agility, vodní atrakce a skákací hrady. 
Pátek 17. června
20.00 DJ Petr
Sobota 18. června
14.00 Zahájení slavností starostou města
14.15 Vystoupení ZŠ a MŠ, ZUŠ Potštát
15.30 Loutkové divadlo pro děti
16.00 Cimbal Hell Band
18.30 Loretta
20.30 UDG
22.30 ŠKWOR
24.00 Dilated
Neděle 19. června
10.00 Mše svatá v dolním kostele – Boží tělo

Koncert jedné z nevětších českých metalových kapel, skupiny Škwor, v Pardubicích.Skupina Škwor.Zdroj: Deník/Luboš Jeníček

Víkend na zámku v Hustopečích nad Bečvou
KDY: sobota 18. a neděle 19. června od 10 hodin
KDE: Zámek Hustopeče nad Bečvou

Víkend plný zážitků zažijete na zámku v Hustopečích nad Bečvou. Po celý víkend je připravený pestrý program pro malé i velké.
Nádvoří zámku:
•       dílničky pro šikovné ručičky: malování na textil, malování na kamínky, lepení, stříhání, výroba postaviček a domečků z papíru a další
•       malování na obličej
•       pohybové aktivity pro děti: skákání panáka, ruce nohy, házení kroužků na tyč, lovení ryb a další
•       tvůrčí aktivity pro každého: skládání puzzle, kvízy a další
•       Burza knih, pro jednoho je konkrétní kniha odpad, pro jiného poklad. Přijďte se podívat, jestli nenajdete ten svůj. Odlož svoje staré a nepotřebné knihy na hustopečském zámku
•       v sobotu večer po setmění letní kino: Tajemství staré bambitky 2
•       prodejní stánky
•       kavárna Husté Café, hustopečská káva, nealko nápoje, drobné občerstvení
•       pivní speciály od Pivovaru CHORS Černotín
Filmové muzeum:
•       Fotíme dírkovou komorou
•       Staň se temnokomorníkem, vyrob si fotogram
•       Výstava filmové a fotografické techniky
Výstavní síň Konírna:
•       Svět pohádek a fantazie hustopečské spisovatelky a malířky Martiny Urbanové
•       Pohádkové postavičky a omalovánky
•       Autorské čtení, autogramiáda
•       Poslechový koutek audiopohádek
•       Výstava obrazů – maleb
Zámecký park:
Pouťové stánky a atrakce pro malé i velké: labutě, obrovská houpačka v podobě lodě, řetízkový kolotoč, střelnice, dětský kolotoč, nafukovací hrad, trampolína a další.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

Hudba bez hranic 
KDY: pátek 17. a sobota 18. června 
KDE: Dolní Studénky, Šumperk
ZA KOLIK: v předprodeji 390 korun a v den akce 490 korun

Legendární kapela Olympic vystoupí v pátek 17. června v Dolních Studénkách. Zahájí festival Hudba bez hranic, který na Šumpersko o třetím červnovém víkendu přiveze řadu hudebních a tanečních vystoupení. Samotné vystoupení Olympicu začne v devět hodin večer. Olympicům bude od 19 hodin předskakovat rock'n'rollový BroumBand, večer ukončí The Reason. Hlavní program pořadatelé přichystali na sobotu 18. června. V Dolních Studénkách a Šumperku se představí zhruba čtyři stovky účinkujících. Kolem půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat na Točáku“ a v parku u sovy před vlastivědným muzeem. Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 projde obcí paprskový průvod. Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu z Česka, Slovenska, Slovinska a Polska v místním kulturním areálu. Sobotní večer vyvrcholí unikátním Koncertem filmové hudby s videoprojekcí v podání Dechového orchestru Zábřeh, jeho sborem a sólisty. Festival a celý večer završí velkolepý ohňostroj.

OlympicOlympicZdroj: Deník/Josef Rod

K pramenům Jeseníků do Branné
KDY: sobota 18. června, celodenní akce
KDE: Branná
ZA KOLIK: zdarma

Vodárna z 20. století, Mariánský pramen nebo místní pivo. To budou hlavní cíle návštěvníků, kteří v sobotu 18. června zamíří na akci K pramenům Jeseníků do Branné. Od 14 hodin se navíc v Branné bude konat regionální jarmark a milovníci historie se zase mohou vydat na prohlídku zdejšího zámku ve 14, 16 a 18 hodin. O jídlo a gurmány se postará wellness centrum Kolštejn.

Cyklón Alleycat
KDY: sobota 18. června, start v 15 hodin
KDE: sraz ve 14 hodin před kavárnou Pikola, Šumperk
ZA KOLIK: startovné minimálně 50 korun bude věnováno na dobročinné účely

Již 8. ročník cyklistického orientačního závodu je tady! Trasu závodu se účastníci dozví po startu. Úkolem bude v co nejkratším čase objet stanovené checkpointy. První v cíli vyhrává. Závodit můžou ženy i muži. S sebou si nezapomeňte helmu a pro jistotu u zámek na kolo. Cyklozávod je součástí Cyklu Pikola, série pěti městských závodů na kole v Šumperku, Olomouci a Brně.

Kiwi vynálezce
KDY: neděle 19. června, začátek v 16 hodin
KDE: hradní nádvoří, areál společnosti TALORM, Masarykovo náměstí, Zábřeh
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji 90 korun, v den akce 120 korun

Pohádka o tom, že každý z nás je dobrý v něčem jiném, a také o tom, že nejlepší je být sám sebou. Interaktivní dětské představení Divadélka s radostí. Představení trvá 50 minut a pohádka je vhodná pro děti od 3 let.

Tipy na víkend ve Zlínském kraji najdete ZDE

Tipy na víkend ve Moravskoslezském kraji najdete ZDE