Orion Bow Cup aneb Lukostřelecké závody
KDY: sobota 6. června od 9 do 15.30 hodin
KDE: Vitčický les, Vitčice
ZA KOLIK: startovné 100 korun pro členy LK Orion, pro ostatní 150 korun

Chcete-li aktivně a netradičně strávit sobotu pak vyrazte do Vitčického lesa, kde budou probíhat lukostřelcké závody. Budete mít jedinečnou možnost si lukostřelbu sami vyzkoušet, mířit na 3D zvířecí terče. Pokud luk nevlastníte nevadí, organizátoři vám jej na místě zapůjčí. Akce je vhodná pro celou rodinu, určeno všem generacím. Doporučuje se vzít si vhodnou obuv a oblečení. Na Orion Bow Cup je nutné se dopředu přihlásit na www.svcorion.cz přes klientský účet nebo osobně v kanceláři Orionu, více informací na tel. 773 673 277

Lukostřelba na RejvízuZdroj: Deník

Dětský den s kluby vojenské historie
KDY: sobota 6. června od 9 do 17 hodin
KDE: nádvoří zámku Plumlov
ZA KOLIK: vstup volný

Zavítejte s dětmi na 2. ročník oblíbené plumlovské akce - na Dětský den s kluby vojenské historie. Děti se zde seznámí hravou formou s vojenskou historií a bude pro ně připraveno celkem 12 stanovišť s úkoly a soutěžemi (např. házení míčku na terč). Za jejich splnění každého čeká odměna. Občerstvení pro děti je zajištěno. Akci pořádá Klub vojenské historie LITAVA, z. s.

Dětský den s kluby vojenské historieZdroj: Michal Sobecký

Víkend otevřených zahrad - zámecký park Čechy pod Kosířem
KDY: sobota a neděle 6. - 7. června
KDE: zámek Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: prohlídky zámeckého parku zdarma, doporučuje se rezervace na tel. 773 784 110

Po celé republice se o prvním červnovém víkendu otevírají zahrady. Vyrazte do nedaleké zámecké zahrady zámku Čechy pod Kosířem.  Během víkendu se budete moci těšit na bohatý program, který pro vás organizátoři připravili, například od 14 hodin na prohlídku s vedoucím parku nebo na kostýmované prohlídky parku s hrabětem Silva Taroucou vždy od 11.30, 13.30 a v 15.00 hodin. Navíc je pro malé, ale i velké připravena pátrací hra v parku. Tak určitě dorazte a prožijte s rodinou skvělý víkend plný dobrodružství. 

Zámek Čechy pod KosířemZdroj: archiv zámku

Den na louce Za Hrnčířkou
KDY: sobota 6. června od 8.15 hodin
KDE: Národní přírodní památka Za Hrnčířkou, Vícov, Ohrozim
ZA KOLIK: zdarma

Pokud s dětmi rádi trávíte čas v přírodě, pak vyrazte v sobotu od 8 hodin na procházku s ekocentrem Iris z Vícova podél nově vysazených alejí k Národní přírodní památce Za Hrnčířkou. Prohlédnete si kvetoucí louky a pomůžete i s hrabáním sena. Sraz účastníků na aut. nádraží v Prostějově, odtud v 8.25 odjezd autobusem do Vícova. Poté navštívíte také Přírodní památku Ohrozim – Horka a její biocentrum. Délka trasy je kolem 6 kilometrů.

Zvonek lučníZdroj: Jiří Kopáč

NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU NÁSLEDUJÍCÍM 12. - 14. ČERVNA?

Den životního prostředí na Hloučele
KDY: sobota 13. června od 15 do 18 hodin
KDE: Biokoridor Hloučela, Bistro Hloučela U Matesů,  ul. Pod Kosířem
ZA KOLIK: vstup volný

Milujete přírodu? Pak přijďte v sobotu od 15 hodin oslavit Den životního prostředí na Hloučelu. Vezměte děti a užijte si spolu s nimi přírodovědné, tvořivé i pohybové aktivity. Těšit se můžete i na prezentace organizací z oblasti životního prostředí. K dispizici bude i informační stánek o vodě v krajině nebo minizoo vodních bezobratlých živočichů.

Biokoridor HloučelaZdroj: Zdeněk Vysloužil 

Sraz patinovek a bastlů v Hradčanech - Kobeřicích
KDY: pátek 12. - neděle 14. června 
KDE: mlýn v Hradčanech-Kobeřicích
ZA KOLIK: Vstupné 50 korun od 18 let

Zavítejte na netradiční sraz veteránů. Program je celý víkend opravdu nabitý. V pátek se můžete těšit na sjezd přespolních - naplánována je i malá projížďka po historických místech v blízkém okolí. K večeru pak posezení u domácího jídla i piva, přednášky cestovatelů, ale i jiných zajímavých lidí ze světa motorismu. Po setmění promítání motorkářského filmu.

V sobotu dopoledne představení nejzajímavějších strojů, prohlídky mlýna a příprava orientačního závodu družstev. Odjezd na závod po 12. hodině. Poté mezi 14. - 15. hodinou ukázky linkování, povídání o lakování a postupech, jak konzervovat původní lak. Více se dozvíte na Facebookové události: Sraz patinovek a bastlů 2020.

Sraz veteránůZdroj: archiv