KAM O VÍKENDU 18. - 20. září?

Rockové loučení s létem
KDY: pátek 18. září od 17 hodin 
KDE: restaurace U Rockyho, Krasická 6 a, Prostějov
ZA KOLIK: vstupné 50 korun  

Nenechte si ujít rockový dvojkoncert populárních prostějovských kapel. Závěrečná venkovní hudební zábava letošního léta rozezvučí úderem 17. hodiny zahradní restauraci U Rockyho. Na scéně se budou střídat rockové skupiny Respekt a Kokeno. Vstupenky v hodnotě symbolické padesátikoruny budou slosovatelné a na šťastné výherce čekají zajímavé ceny.

Tropická noc U Rockyho. 21.8. 2020Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Rodinný den na Zlaté farmě
KDY: sobota 19. září od 10 hodin
KDE: Zlatá farma, Štětovice 
ZA KOLIK: vstup zdarma

Udělejte si na sebe a svou rodinu konečně čas, zahoďte stresy z práce a vyrazte v sobotu na rodinný den na Zlatou farmu do Štetovic. Na své si přijdou malí i velcí. Děti potěší dva skákací hrady, koníci nebo výroba strašáků. Dospělé zase jarmark s regionálními a hand made produkty, prohlídka Štětovického skanzenu i vystoupení hanáckého folklorního souboru písní a tanců KLAS. Nebudou chybět ani pochoutky jako pečená selata, dobroty z grilu, zlatý mok, domácí vdolky i zmrzlina.

Zlatá farma ve Štětovicích hospodaří na 20 ha a zaměřuje se na chov skotu a výrobu mléčných produktů.Zdroj: Archiv společnosti

Dobývání Plumlova je opět tady
KDY: sobota 19. září od 10 hodin  
KDE: areál zámku, Plumlov 
ZA KOLIK: plné vstupné 80, rodinné 190 korun, děti do 5 let zdarma

Historie a vojenské bitvy jsou váš koníček? Pak si datum 19. září poznačte do diáře. Od sobotního dopoledne totiž v areálu zámku Plumlov budou probíhat ukázky historických bitev světového i místního významu. Nebudou chybět také statické ukázky armád účastnících se bitev I. a II. světové války. Organizátoři nezapomněli ani na děti s oblíbenými projížďkami na koních. Podrobný program s časy najdete na webu plumlov-zamek.cz.

Dobývání PlumlovaZdroj: Deník / Šarlota Šínová

Němčická sportovní výzva
KDY: sobota 19. září od 15 hodin  
KDE: start z náměstí, Němčice nad Hanou
ZA KOLIK: startovné 60 korun, platí se na místě

Neseďte v sobotu doma a pojďte si zaběhat. Čeká na vás čtyřkilometrová trasa a sedm outdoorových překážek. Startuje se v 15.35 z němčického náměstí, kde je od 15 hodin vedena prezence běžců.

Běh, ilustrační fotoZdroj: Deník / Jaroslav Loskot

Ukliďme Hloučelu
KDY: sobota 19. září od 8.45 
KDE: sraz v 8.45 v Olomoucké ul. u penzionu Stella, v 9.00 u občerstvení U Abrahámka 
ZA KOLIK: vstup volný 

Štvou vás odpadky při procházce biokoridorem? Pak udělejte dobrou věc a dorazte na akci Ukliďme Česko – Ukliďme Hloučelu. Dobrý pocit a uklizená Hloučela je nadevše. Pytle i rukavice jsou zajištěny.

V sobotu se dobrovolníci pustili do úklidu prostějovského biokoridoru Hloučela.Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Koncert kapely Olympic
KDY: sobota 19. září od 14 hodin  
KDE: Plumlovská přehrada, pláž U Vrbiček, Mostkovice
ZA KOLIK: v předprodeji 390, na místě 450 korun

Legendární kapela Olympic konečně zavítá na mostkovickou pláž U Vrbiček. Jako předkapela vystoupí Penzistor. Vstupenky seženete v předprodeji v síti ticketportal za 390, na místě pak za 450 korun. V případě nepřízně počasí se koncert přesouvá do KaS centra v Prostějově.

Hudební skupina OlympicZdroj: Zdeněk Vysloužil

Dny Olomouckého kraje v Prostějově
KDY: sobota 19. září od 10 hodin  
KDE: Kolářovy sady, Prostějov
ZA KOLIK: vstup volný

Užijte si zábavnou akci pro rodiny s dětmi v Kolářových sadech. Po celý den bude pro děti i jejich rodiče připraven bohatý program v podobě dílniček, koncertů, virtuální reality a další. Na akci vystoupí Pavel Novák se svým hudebně vzdělávacím programem. Nebudou chybět ani ukázky IZS Olomouckého kraje. Na pódiu se dále budou střídat místní umělecké školy, zájmové kroužky, mladé talentované kapely. Vystoupí také slovenský zpěvák Peter Aristone. Na akci nebude chybět ani fotokoutek a  vynikající občerstvení. Vše zakončí promítání letního kina (pouze za příznivého počasí).

Kolářovy sady - největší prostějovský park během rekonstrukceZdroj: DENÍK/Michal Sobecký

Dětský překážkový závod na Hloučeli
KDY: sobota 19. září od 10 hodin 
KDE: start od Brokové střelnice Na Hloučeli OMS, Prostějov
ZA KOLIK: startovné 100 korun – platí se na místě, členové spolku Over Obstacles zdarma

Máte doma akční děti, co milují běh? Přihlaste je do běžeckého překážkového závodu, který povede lesoparkem Hloučela. Vhodné pro děti od 5 do 14 let. Trasa závodu: okolí brokové střelnice - kynologického cvičiště - občerstvení U Abrahámka (směrem za ul. Za Kosteleckou). Na trati bude rozmístěno několik překážek, které budou děti muset překonat. Registrace na závod pouze přes rezervační formulář na FB stránce Over Obstacles. Zúčastnit se mohou pouze děti, které budou předem registrované!

VSTŘÍC NÁSTRAHÁM. Medaili vyhrál úplně každý.Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Svatováclavský běh
KDY: sobota 19. září od 9 hodin – registrace, (start v 9.30)
KDE: park u fotbalového hřiště, Nezamyslice
ZA KOLIK: startovné dospělí 50 korun, děti 20 korun

Rozhýbejte svaly a kosti, neseďte u tabletů a mobilů a pojďte udělat něco zdravého pro sebe. Přijďte na první ročník sportovní akce pro běžce každého věku v době před hodovými oslavami. Proběhněte se na čerstvém vzduchu kolem říčky Hané a po blízkých cyklostezkách. Připravena je trať dlouhá 3,8 km, ale i kratší tratě pro děti a mládež.

Běhání. Ilustrační foto.Zdroj: Shutterstock

Rozloučení s létem ve Vojtěchově
KDY: sobota 19. září od 18 hodin
KDE: místní hřiště, Vojtěchov 
ZA KOLIK: vstup volný

Podzim pomalu ale jistě klepe na dveře, i když babí léto letos předvádí opravdové divy. Dorazte spolu s dětmi do Vojtěchova a rozlučte se s létem. Opečete si špekáčky u ohýnku a pro odvážné děti je navíc připravena stezka odvahy s pokladem. Na stezku se vychází za setmění, proto si s sebou vezměte baterky, čelovky a svítilny.

Opékání špekáčků. Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Attila Racek

Barokní synagogy v českých zemích - výstava
KDY: do neděle 27. září, denně od 9.30 až 12.00 a 13.00 až 18.00, kromě pondělků 
KDE: galerie Špalíček, Uprkova č. 18, Prostějov 
ZA KOLIK: plné 40, snížené 20 korun, děti do 6 let zdarma 

Zveme vás na výstavu, která představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy vybudované v Čechách a na Moravě v 17. a 18. století. Výstava je dopracována o panely s prostějovskými synagogami a modlitebnami, budete se tak moci seznámit s jejich architekturou, osudem i současným vzhledem. 

Malé vitrážové oknoZdroj: MaGPV