NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU 7. - 9. srpna?

Den na louce s Bylinkovou vílou
KDY: pátek 7. srpna (od 8.00) 
KDE: Kaple, Velký Kosíř 
ZA KOLIK: vstup volný

Vydejte se v pátek ráno na rodinný výlet vstříc Přírodní památce Vápenici na Velkém Kosíři. Cestou budete s Bylinkovou vílou hledat léčivé rostliny a naučíte se, jak nám pomáhají. Odjezd vlakem z Prostějova v 8.02 do Kaple (poslední vagón). Trasa má asi 4 kilometry a je vhodná pro sportovní kočárky.

Louka na náměstí Republiky.Zdroj: Deník / Veronika Bernardová

Czech Cycling Tour
KDY: pátek 7. srpna od 12 hodin
KDE: náměstí T. G. Masaryka, Prostějov (start)
ZA KOLIK: vstup volný 

Přijďte v pátečním poledni podpořit borce v cyklistických trikotech, kteří ve 12 hodin budou startovat z hlavního prostějovského náměstí T. G. Masaryka v rámci 12. ročníku mezinárodního cyklistického etapového závodu. Peloton bude projíždět přes Pernštýnské a Přikrylovo náměstí, Kosteleckou ulicí, ulicí Za Kosteleckou a ulicí Domamyslická směrem na obec Seloutky. 

Start Czech Cycling Tour 2019 v OlomouciZdroj: Deník / Jiří Kopáč

Balóny nad Plumlovem
KDY: čtvrtek 6. – neděle 9. srpna (cca od 6.30 - 7.00)
KDE: starty balónů NOVĚ od pátku do neděle ze zámecké zahrady v Čechách pod Kosířem od louky u Mánesova altánu + kempink Žralok - Plumlov (koncerty)
ZA KOLIK: vstupné na páteční koncert 190 korun

Přijďte létat nebo se jen kochat horkovzdušnými balóny, které budou brázdit nebe nad Čechami pod Kosířem i Plumlovem. Start balónů vždy ráno v 6.30 pátek, sobotu a neděli. V pátek se můžete od 18 hodin těšit na koncerty kapel Putyk Rock Acoustic a od 20 hodin pak na Karla Kahovce, Viktora Sodomu a George & Beatovens, po jejichž poslední písní vypukne balónová ohňová show. Po celý víkend také v kempu probíhá setkání Fanclubu Petra Nováka. V sobotu od 19 hodin hraje kapela Gava Band, na ni je vstup zdarma.

Podrobný změněný program zde: 

Program Balóny nad PlumlovemZdroj: Zdroj: Kempink Žralok

Horkovzdušný balon s poštovními zásilkami vzlétne za příznivého počasí ze žďárského náměstí Republiky 27. října mezi 16. a 17. hodinou.Zdroj: archiv Klub filatelistů Žďár nad Sázavou

Šermířský víkend na Plumlově
KDY: víkend 8. – 9. srpna vždy od 9.30 
KDE: zámek, Plumlov 
ZA KOLIK: plné celodenní vstupné 140 pro dospělé, studenti a senioři 120, děti do 14 let za 70 korun

Nenechte si ujít víkend plný šermu. Na plumlovském zámku se budou v sobotu a neděli od dopoledních hodin prohánět rytíři a šermíři. Program bude opravdu nabitý, od těžkooděnců v plné zbroji až po šermířskou a divadelní společnost Adorea. Děti si užijí práci na hrnčířském kruhu ve Skřítkově řemeslné dílně. Připraveni budou i sokolníci, kteří předvedou výcvik a přílety dravých ptáků. Kovářské řemeslo vám zevrubně představí mistr Jakub. V sobotu navíc od 18.30 se můžete těšit i na program Robinson zakončený ohňovou show.

Šermířský víkend 2017, zámek PlumlovZdroj: Deník / Kašlík Ondřej

Domamyslická stěna
KDY: sobota 8. srpna od 10 hodin  
KDE: hřiště, Mostkovice (registrace) 
ZA KOLIK: startovné činí 200 korun za dospělé a 20 korun za dítě 

Prožijte akční sobotu plnou přespolního běhu. Zavítejte na 5. ročník Domamyslické stěny a podpořte běžce a běžkyně v jejich závodu nebo se sami zúčastněte. Hlavní trať má 10, dětská pak 3 kilometry. Více informací na telefonu: 724 559 800.

Běžecký závod, ilustrační foto.Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot

Chovatelská přehlídka trofejí zvěře
KDY: víkend 8. – 9. srpna, sobota (8.00 - 17.00), neděle (8.00 - 12.00) 
KDE: kulturní dům, Žárovice 
ZA KOLIK: vstupné 30 korun, děti zdarma 

Odjakživa vás zajímala myslivost, myslivecké spolky i lesní zvěř? Pak zavítejte o víkendu do Žárovic na chovatelskou přehlídku trofejí zvěře, která byla ulovena v roce 2019 v honitbách okresu Prostějov. Pro děti bude připraven dětský koutek s mysliveckou tematikou. Těšit se můžete také na mysliveckou kuchyni i vystoupení mysliveckých trubačů.

Chovatelská přehlídka trofejí.Zdroj: Irena Malotová

Prohlídky zámku se služkami
KDY: sobota 8. srpna (10.30, 11.30, 13.30 a 14.30) 
KDE: zámek, Čechy pod Kosířem
ZA KOLIK: plné vstupné 110, snížené 80, rodinné za 300 korun  

Nevíte, kam vyrazit v sobotu s dětmi? Zavítejte s nimi na humorné prohlídky se služebnými zámku v Čechách pod Kosířem. Bavit se budou malí i velcí. Délka prohlídky je 45 minut. Doporučujeme vstupenky zarezervovat na telefonu: 773 784 110.

Zámecké prohlídky Čechy pod KosířemZdroj: archiv

14. Suchdolská traktorpárty
KDY: sobota 8. srpna od 13 hodin (sraz účastníků od 12.30) 
KDE: Lóka Ring (za kulturním domem), Suchdol 
ZA KOLIK: vstup volný

SDH Suchdol zve všechny na tradiční Suchdolskou traktorpárty. Kromě strojů na trati se můžete těšit na pěnu pro děti, skákací hrad, exhibici na motorkách a bohaté občerstvení.

traktorpárty - SuchdolZdroj: šín

Řemeslná sobota v Křenůvkách
KDY: sobota 8. srpna od 10 hodin  
KDE: U Palíšků – Křenůvky č. 10 
ZA KOLIK: vstup volný 

Milujete keramiku a plno hrníčků už máte rozbitých nebo nakřáplých? Skvělá příležitost udělat si radost nějakým novým z dílny Zdeňka a Marcely Palíškových u nich na dvoře, kde pořádají řemeslnou sobotu. Nebude chybět ani košíkář Laďa Foltýn z Němčic a Lenka Pavelková z Přerova se svým originálním potiskem textilu. Navíc si budete moci zakoupit i med přímo od včelaře, tak dorazte.

Manželé Marcela a Zdeněk Palíškovi vyrábí v Křenůvkách keramiku, která se dostala až do Austrálie.Zdroj: Deník / Zdeněk Vysloužil

Veřejné bruslení na zimáku v plném proudu
KDY: víkend 8. – 9. srpna, sobota (16.30 – 18.30), neděle (10.00 – 12.00) 
KDE: zimní stadion, Prostějov 
ZA KOLIK: dospělí 40/60 korun, děti do 15 let za 30/50 korun - 1 hodina/2 hodiny 

Chybí vám zima a s ní spojené zimní sporty? Pak obujte lední brusle a užijte si veřejné bruslení na ledové ploše zimního stadionu. Brusle je zde možné půjčit za mírný poplatek spolu s helmou.

Veřejné brusleníZdroj: šín