VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Starosti našich starostů

Jak se žije v obcích na Prostějovsku? Aneb se starosty o strastech a radostech všedních i zásadních

Auta už v ulicích překážet nebudou, postavíme garáže, říká starosta Seloutek

Seloutky /STAROSTI NAŠICH STAROSTŮ/ – Obec Seloutky leží jihozápadně od okresního města Prostějov. Rozkládá se východně od posledních výběžků Drahanské vrchoviny, na západním okraji Hornomoravského úvalu. Nejvyšším bodem katastru je vrchol Chlumu s nadmořskou výškou 420 m. Nejstarší písemný doklad o Seloutkách pochází z roku 1325, kdy král Jan Lucemburský dává Vokovi z Kravař takzvanou opravu na Seloutkách. Oprava znamenala, že obec byla pod správou vrchnosti plumlovské.

Musíme zrušit nebezpečný přechod a opravit obchod, říká starosta Alojzova

Alojzov - Starosta Alojzova Miroslav Grulich v seriálu Prostějovského deníku s názvem Starosti našich starostů prozradil, co se v Alojzově podařilo, co místní obyvatele trápí a co vedení obce chystá nového.

Těším se na velké setkání Hanáků, říká primátor Miroslav Pišťák

Prostějov /STAROSTI NAŠICH STAROSTŮ/ - Během letních prázdnin zpovídáme starosty obcí a měst v Prostějovském regionu. Na naše otázky dnes odpovídá Miroslav Pišťák, primátor Prostějova.

Nejvíc nás pálí hluk z R46, problém ale nemůžeme sami vyřešit, říká starostka

Držovice - Starostka obce Blanka Kolečkářová v seriálu Prostějovského deníku s názvem Starosti našich starostů prozradila, co se v Držovicích podařilo, co místní obyvatele trápí a co vedení obce chystá nového.

Jsme rájem pro cyklisty i běžkaře, říká starosta Bousína

Bousín - Starosta obce Viktor Pořízka v seriálu Prostějovského deníku s názvem Starosti našich starostů prozradil, co se v Bousíně podařilo, co místní obyvatele trápí a co vedení obce chystá nového.

Pustili jsme se do oprav mateřské školy, říká starosta Hluchova

Hluchov /STAROSTI NAŠICH STAROSTŮ/  – Starosta obce Vladimír Dvorský v seriálu Prostějovského deníku s názvem Starosti našich starostů prozradil, co se v Hluchově podařilo, co místní obyvatele trápí a co vedení obce chystá nového.

Noví investoři lidem nabídnou práci, říká starostka Němčic Ivana Dvořáková

Němčice nad Hanou – Starostka Němčic Ivana Dvořáková v rozhovoru pro Prostějovský deník prozradila, co je v obci nového, co se jim letos podařilo a co je naopak trápí.

Dětské hřiště nám zničily party náctiletých, říká starosta Bedihoště Jiří Zips

Bedihošť – Na stránkách Prostějovského deníku vám přes léto přinášíme rozhovory se starosty obcí a měst našeho regionu. Zjišťujeme pro vás, jak se jim v daném místě žije, co se jim letos povedlo, co je trápí a co by rádi změnili. Dnes je na řadě Bedihošť. Vyzpovídali jsme jeho starostu Jiřího Zipse.

Potřebujeme nutně opravit silnice, říká starostka Ludmírova Jana Grézlová

Ludmírov – Přinášéme vám rozhovory se starosty obcí a měst našeho regionu. Zjišťujeme pro vás, jak se jim v daném místě žije, co se jim letos povedlo, co je trápí a co by rádi změnili. Dnes je na řadě Ludmírov. Vyzpovídali jsme jeho starostku Janu Grézlovou.

Pro bezpečnost dětí postavíme chodníky, říká starosta Zdětína Robert Kříž

Zdětín – Zdětín leží na rozhraní Hané a Drahanské vrchoviny v nadmořské výšce 345 metrů. Severním směrem od obce se rozkládá les nazývaný Háj a v jeho okrajové části je několik chatových osad. Severovýchodně od obce se zvedá kopec Bílá hora a kolem jeho vrcholku a na stráních je chráněná oblast přírodní rezervace Na Hůrkách. Starosta Zdětína Robert Kříž v rozhovoru prozradil, co chystají v obci nového, co se jim letos povedlo a jaké problémy je trápí.

Omezují nás velké úvěry za kanalizaci, říká starosta Konice František Novák

Konice /STAROSTI NAŠICH STAROSTŮ/ - O tom, co v Konici chystají nového, jsme si povídali se starostou Františkem Novákem.

Díky krásné přírodě jsme oblíbenou zastávkou cyklistů, říká starosta Rozstání

Rozstání/Baldovec - Obec Rozstání a osada Baldovec se nacházejí v západní části prostějovského okresu, na rozhraní s okresem blanenským a vyškovským. Průměrná nadmořská výška se pohybuje mezi 480 až 620 m.n.m. V Rozstání je původní náves rozčleněna zástavbou na dva základní prostory. Horní u kostela je menší, obestavěná původními staveními s dominantou kostela a farou, střední část je zastavěna natolik, že ztratila svůj charakter a stala se pouze koridorem komunikace. Podle starosty Jiřího Szymszy je největší devizou obou obcí nádherná příroda.

Čechy pod Kosířem se postupně stávají kulturním centrem Hané, říká starosta

Čechy pod Kosířem – /STAROSTI NAŠICH STAROSTŮ/ - Nový volnočasový areál, nová hasičská zbrojnice, rozšíření čističky a revitalizace centra. V Čechách pod Kosířem rozhodně nezahálí. Na čem teď pracují prozradil v rozhovoru starosta obce Milan Kiebel.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT