Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Co se děje na přehradě? Na hrázi se dláždí, srážedla spustí příští týden

Plumlov – Projekt revitalizace plumlovské přehrady pokračuje. O aktuálních pracích na projektu ozdravění nádrže informovala ve středu dopoledne tisková mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Srážedla na živiny pro sinice dají k vodě v pátek

Plumlov – Kontejnery na síran železitý, který bude srážet fosfor na přítocích do Podhradského rybníku a Plumlovské přehrady, umístí Povodí Moravy na břehy v pátek 21. června odpoledne.

Budou v plumlovské přehradě kapři? Co vápnění?

Mostkovice/Plumlov – Na nejčastější dotazy ze strany veřejnosti i novinářů odpovídá pro Prostějovský deník Petr Loyka, který vykonává biologický dozor nad ozdravěním plumlovské přehrady a Podhradského rybníka. Akce běží od roku 2009. Letos mají stavbaři dokončit opravy hrází obou nádrží. Počítá se s vybudováním mokřadů u přítoků.

Povodí se chystá instalovat srážedla a upraví pláž U Vrbiček

Mostkovice/Plumlov – Kontejnery dávkující hnědou skalici začnou na přítocích do plumlovské přehrady sloužit již brzy. Místa pro umístění nádob se srážedly fosforu, prvku živícího sinice, Povodí Moravy přichystalo stejně jako příjezdové cesty k nim.

Přehrada? Plavci asi letos ostrouhají, napouštět se bude po etapách

Mostkovice, Plumlov – Metr, nejvýš zhruba metr a půl. Tak má podle nejnovějších informací vypadat hloubka vody v revitalizované plumlovské přehradě po většinu letošní koupací sezóny.

Povodí se čertí, do přehrady naházelo nějaké individuum padesát pneumatik

Plumlov - Desítky starých pneumatik někdo naházel do revitalizované plumlovské přehrady. Případ nyní šetří policisté.

Tvůrce pohádky o přehradě poslal dopis Povodí. Kritizuje, navrhuje, ale i chválí

Plumlov – „Jsem autor Pohádky o Plumlovské přehradě. Posílám Vám pro zajímavost mnou pořízené fotky od roku 2009 – začátku revitalizace přehrady po dnešek," takto začíná dopis Jana Valouška adresovaný Povodí Moravy. Psaní odeslal jeho autor ve čtvrtek.

Jak teď vypadá plumlovská přehrada z výšky i ze země? Podívejte se

Mostkovice/Plumlov – Zatopená cesta na dně, blankytná hladina s bělostnou labutí. „Prý se už přehrada napouští," volám v pondělí dopoledne s lehce ironickým tónem na strojníka bagru, který se chystá vyšplhat do kabiny stroje postaveného na začátku koruny hráze plumlovské přehrady.

AKTUALIZOVÁNO

Přehrada se plní vodou. Takto to tam teď vypadá

Plumlov - Tři roky, osm měsíců a pět dní. Taková doba uplynula v neděli 19. května 2013 od oficiálního zahájení vypouštění plumlovské přehrady. A konečně to alespoň vizuálně vypadá, že jsme se dočkali začátku napouštění. Období revitalizace pozvolna končí, pracuje se ještě na hrázi, mostě a její koruně. Dno nádrže bylo v neděli odpoledne už ovšem takřka z půlky zalité vodou.

Most se už rýsuje, koruna hráze roste a přibyly protisplaškové cedule

Mostkovice/Plumlov – „Je to pěknej moloch," okomentoval probíhající stavební práce na hrázi Martin Rajnoch z Prostějova, který se díval na snažení dělníků z úpatí borovicového hájku nad plumlovskou přehradou.

Cedulemi proti splaškům a skládkám, boj za čistou přehradu pokračuje

Mostkovice/Plumlov – Tabule informující o zákazu vypouštění splašků do potoků i zakládání černých skládek na březích rozmístí zaměstnanci Povodí Moravy v okolí plumlovské přehrady.

Co s přehradou, která je teď z části zaplavená?

Mostkovice/Plumlov – Víkendový příval vody z tání sněhu komplikuje práce na rekonstrukci hráze plumlovské přehrady. Povodí Moravy nyní zvažuje, jak v otázce plánovaného jarního napouštění nádrže postupovat dál.

Napouštění přehrady se o měsíc odkládá, letní koupání prý ale ohroženo není

Mostkovice/Plumlov – Letní koupací sezóna prý v revitalizované plumlovské přehradě ohrožena není. Termín zahájení napouštění prázdné nádrže se ale kvůli dubnové sněhové nadílce posunuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení