Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Hráz ohlídají bezpečnostní kamery, ale kde jsou koše?

Plumlov/Mostkovice – Jak ochránit nově zrekonstruovanou hráz před vandaly a vjezdem aut, které tam nemají co dělat? Povodí Moravy přichází s řešením v podobě instalace bezpečnostních kamer.

Hráz plumlovské přehrady má po kolaudaci

Plumlov/Mostkovice – Opravená hráz plumlovské přehrady je v pořádku a jejímu otevření pro veřejnost nic nebrání. Odborníci, kteří v úterý posuzovali technický stav hráze, žádné pochybení nenašli.

Oficiálně po hrázi plumlovské přehrady? Vypadá to, že už tento týden

Plumlov/Mostkovice – Netrpěliví výletníci, kteří se i přes kovové zábrany promenádují po opravené hrázi plumlovské přehrady, by se už brzy mohli dočkat oficiálního otevření hráze. Na staveniště totiž v úterý zamíří odborníci, aby posoudili jeho technický stav. Pokud proběhne kolaudace v pořádku, procházkám po hrázi už nebude nic bránit.

Rekonstrukce přehrady je ve finále. Léto bez sinic ale nezaručí

Plumlov – Zbývá ještě dokončit několik metrů zábradlí a nainstalovat osvětlení na koruně hráze, odstranit vegetaci, zavápnit zbývající plochy a bude hotovo.

Po hrázi se lidé promenádují zákaz nezákaz

Mostkovice/Plumlov – Nepovolaným vstup zakázán, Vstup na stavbu zakázán, Nebezpečí pádu. Několik cedulí s těmito a podobnými výstražnými nápisy varují návštěvníky plumlovské přehrady před vstupem na hráz. Ta je totiž stále staveništěm. A to i přesto, že již z velké části dostala nový háv. Lidé si ovšem o víkendu vůbec nebrali servítky a po hrázi se promenádovali a někteří po ní dokonce šplhali.

Po přehradě ozdravte i krajinu Prostějovska, volá biolog Loyka

Mostkovice/Plumlov – Chválí revitalizaci plumlovské přehrady. Zároveň však varuje před suchem a volá po ozdravění krajiny Prostějovska. Biolog Petr Loyka hodnotí pro Prostějovský deník.

Napouštění, sečení, nový most, pláž i krádeže. To je přehrada těchto dnů

Mostkovice/Plumlov – Plumlovská přehrada se od pondělka oficiálně napouští, na dně probíhá sečení a pokračuje se na rekonstrukci koruny hráze. Povodí Moravy navíc nechá zřídit na břehu U Vrbiček menší štěrkovou pláž pro návštěvníky. 

Přehradu začali napouštět. Voda je teď "prakticky bez sinic"

Mostkovice, Plumlov – Revitalizovanou plumlovskou přehradu začal hrázný napouštět v pondělí. Rekonstrukci koruny hráze stavbaři dokončí v řádech týdnů. Projekt v řádech stovek milionů korun započatý na podzim roku 2009 právě finišuje.

V revitalizované přehradě budují mokřad, chystá se i zarybňovací plán

Mostkovice/Plumlov – V plumlovské přehradě začali stavbaři budovat mokřad. Příbřežní pásmo, které vzniká v oblasti u potoků Kleštínek a Hloučela, má dočistit vodu přitékající do nádrže. Do dna mokřadu po dokončení staveních úprav zahradníci vysázejí rostliny. Budou fungovat jako filtrace a z vody odčerpají nadbytečný fosfor. Ten v minulosti v přehradě způsoboval rozvoj toxických sinic.

Stavbaři finišují s návodním lícem, voda se bude ale spíš vypouštět

Mostkovice/Plumlov – Dlažební kameny uložili. Teď je spárují. Práce na návodním líci rekonstruované hráze plumlovské přehrady se blíží ke konci.

Na přehradě opět řádili pneumatikoví fanatici, tentokrát do ní hodili 11 kousků

Mostkovice/Plumlov - Pracovníci Povodí Moravy řeší už druhý případ během uplynulých měsíců, kdy neznámí pachatelé naházeli do plumlovské přehrady staré pneumatiky.

Přehradu uklízí Blátošlap, na hrázi finišuje dláždění

Plumlov/Mostkovice – Obojživelný stroj pojmenovaný Blátošlap se v pondělí pustil do sečení zarostlých lagun v revitalizované plumlovské přehradě. Práce na likvidaci a sběru rostlin zde potrvají několik dnů.

Přehradu sklidí obojživelný stroj, Povodí trápí černé skládky

Mostkovice/Plumlov – Srážedla fosforu začnou na přítocích do revitalizované plumlovské přehrady a Podhradského rybníka fungovat příští týden. Ve stejném termínu se do práce ve větší z nádrží pustí i obojživelný stroj na sečení rostlin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení