Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

V přehradě sinice neplavou. Potvrdila to i měření Zdravotního ústavu v Ostravě

Plumlov – Voda na Plumlově čeká na plavce. Její kvalita je dobrá. Přestože lidé se v minulých dnech pozastavovali nad zeleným povlakem plujícím na hladině a podezírali, že se do nádrže opět, i přes vyčištění, vrátily sinice, rozbory obavy vyvrátily.

Na přehradě teď vysazují přes 1000 rostlin, budou sloužit jako přírodní čistička

Plumlov – Budování mokřadu u plumlovské přehrady finišuje. Ve středu se vodohospodáři spolu s ochránci přírody pustili do výsadby více než tisícovky mokřadních rostlin, které budou přirozeným způsobem čistit vodu přitékající do přehrady. O čistou vodu v plumlovské přehradě se bude starat rákos, orobinec a žabník. Osazení mokřadu by mělo zabrat pár dní.

Na přehradu se vrací mokřad. Brzy jej osadí, včetně orobince

Plumlov/Mostkovice – Čistotu vody v plumlovské přehradě ohlídají mokřadní rostliny. Mokřad, který je v oblasti přítoku Hloučely do přehrady osadí pracovníci Povodí Moravy společně s ochránci přírody původními rostlinami.

Kvalita vody v přehradě je dobrá. Ukázala to kontrola vodohospodářů

Plumlov, Mostkovice – Lidé se zeleného povlaku na hladině plumlovské přehrady obávají zbytečně, voda v přehradě je čistá. To jsou výsledky poslední kontroly kvality vody, které pravidelně vodohospodáři provádí.

Zelená přehrada lidi zaskočila. Jde jen o neškodné řasy, tvrdí Povodí

Plumlov – Průzračná hladina po vybagrování dna a znovunapuštění? Ne. Na hladině plumlovské přehrady plave zelený povlak. Povodí Moravy tvrdí, že jde o chladnomilnou řasu. Lidé jsou názoru, že jde o sinice a někde se stala chyba.

Přehrada se už vlní a láká sportovce. Kvalitu vody ukážou smajlíci

Plumlov – Místo odpočinku i aktivního sportu aneb na vodní dílo Plumlov se vrací život. Plavci sice zatím vody přehrady nebrázdí, zato se zde objevují netradiční sportovci.

Hloučelu u Plumlova přijedou uklízet i manažeři Povodí Moravy

Prostějov/Plumlov – Vyčistit po zimě okolí potoků a řek a pomoct tak dobré věci. To je účel akce, kterou pořádá Povodí Moravy. Vodohospodáři s dobrovolníky se pustí do plošného čištění okolí řek na přelomu března a dubna, nejvíce dobrovolníků chce pomoct s úklidem břehů plumlovské přehrady.

Přehradu má oživit naučná stezka pro pěší, cyklisty i inlajnisty

Plumlov – Zámek, letní kino a autokemp. To jsou atrakce, které nyní lákají turisty k návštěvě plumlovské přehrady. Seznam lákadel by nyní měla rozšířit i naučná stezka kolem přehrady. Ta povede od plumlovského zámku k letnímu kinu v Mostkovicích a její výstavba spolkne zhruba osm milionů korun.

Přehrada? Ještě chybí 2 metry vody a na hrázi přibyly 4 koše

Plumlov/Mostkovice – Psí exkrementy by mohly zmizet z nově opravené hráze plumlovské přehrady. Koruna hráze po kompletní rekonstrukci a instalaci bezpečnostních kamer nyní dostala i odpadkové koše, které lidem při procházkách po hrázi chyběly.

Na čistou vodu v plumovské přehradě přispěje i Prostějov

Prostějov/Plumlov – Už několik měsíců fungují na přítocích do revitalizované plumlovské přehrady srážedla fosforu, která likvidují živiny podporující růst sinic, a mají tak pomoct k čistší vodě v přehradě. Na financování srážedel fosforu se bude podílet i prostějovská radnice.

Hráz přehrady i její břehy už hlídají unikátní kamery, vidí v noci na 100 metrů

Plumlov/Mostkovice – Celkem tři bezpečnostní kamery ochrání zrekonstruovanou hráz plumlovské přehrady i její břehy od řádění vandalů. Kamerový systém bude nejen monitorovat provoz na hrázi, ale zároveň pomůže při odhalování zlodějů, které lákají uzavřené kiosky na březích plumlovské přehrady.

Hráz pro mokřad na přehradě? Dokončit ji chtějí do konce roku

Plumlov – Stavební práce na budování mokřadu, který bude přirozeným způsobem čistit vodu přitékající do plumlovské přehrady, probíhají podle plánu.

Na přehradě u Plumlova staví 110 metrů dlouhou hráz, pro mokřad

Plumlov – Vodohospodáři se pustili do tvorby mokřadu, který bude přirozeným způsobem čistit vodu přitékající do plumlovské přehrady. Dělníci začali v pondělí s budováním hráze, která bude pomáhat stabilizaci mokřadu. Hráz z hrubého kameniva vyjde zhruba na tři miliony korun, její stavba má být hotová do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení