VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Voda v Plumlovské přehradě končí léto s dvojkou

Plumlov – Voda v Plumlovské přehradě je kvalitnější. Ze stupně čtyři, kterým označili vodu hygienici na konci července, se její kvalita v září zlepšila na dvojku.

Hnojení polí za sinice v přehradě nemůže, tvrdí zemědělci

Plumlov – Objevení sinic v Plumlovské přehradě krajskými hygieniky na začátku srpna rozvířila diskusi, co bylo jejich příčinou. Obcím nad nádrží chybí kanalizace, zemědělci hnojí. Výroky o tom, že by byly příčinou tvorby sinic hnojiva a splachy z polí však zemědělci odmítají.

Voda v Plumlovské přehradě je na trojce, hlásí hygienici

Plumlov - Voda v nedávno zrekonstruované plumlovské přehradě má i nadále zhoršenou kvalitu. Podle hygieniků zůstává označena stupněm tři z pětibodové škály.

Voda v přehradě je zpět na trojce, koupat se tedy znovu může

Plumlov -  Kvalita vody v přehradě se tento týden podle měření Krajské hygienické stanice přehoupla ze stupně 4 na 3. Za zlepšením vody stojí vydatné deště, které zředily sinice. Voda je díky stupni 3 opět vhodná ke koupání, ale hygienici doporučují po koupání v nádrži sprchu čistou vodou.

Suchou nohou po vodě? Na skákadle v pohodě

Plumlov – Do Čech dorazil z Ameriky nový vodní sport. Na hladinách rybníků v republice se začali prohánět jezdci na tzv. vodních ptácích. Netrvalo to dlouho a objevili se i na čerstvě napuštěné plumlovské přehradě.

Do přehrady se vrátily sinice. Co teď s tím?

Plumlov – Čtyři roky procházela Plumlovská přehrada nákladnou opravou. Povodí Moravy konkrétně do tohoto vodního díla investovalo 270 milionů korun, které šly třeba na vybagrování dna a opravy hráze. Rybáři, kteří se těšili, až budou mít zase kde chytat, mohou být spokojení. V nádrži je opět voda. Do přehrady se dokonce letos v létě vrátili plavci, ve čtvrtek ale nadšenci vodních radovánek neslyšeli od hygieniků příznivé zprávy.

Plumlovskou přehradu zaplavily sinice. Hygienici dětem koupání nedoporučují

Plumlov/Olomouc – Nedávno rekonstruovanou Plumlovskou přehradu zaplavily sinice. Hygienici ve čtvrtek oznámili,  že podle výsledků měření není voda vhodná ke koupání.

Kvalita vody v přehradě? Zhoršuje se, už je znovu na trojce

Plumlov/Olomouc – Kvalita vody v nedávno rekonstruované Plumlovské přehradě na Prostějovsku se podle hygieniků zhoršila. Odborníci ji nyní hodnotí stupněm tři z pětibodové škály a citlivějším lidem doporučují se po koupání osprchovat. ČTK to ve středu řekl Karel Freudmann z Krajské hygienické stanice v Olomouci. Třetího stupně dosáhla voda v nádrži také v polovině června, kvalita se však poté zlepšila.

Ryby se do přehrady vrátí na podzim, bez cejnů. Kvalita vody je na dvojce

Plumlov – Tisíce ryb navezou po letních prázdninách rybáři zpět do zrevitalizované plumlovské přehrady. Rybí osádku nádrže budou tvořit kaprovité ryby i dravci, rybáři naopak nepočítají s osazováním cejna. Jeho přítomnost totiž neprospívala čistotě vody v přehradě.

Na přehradu? Klidně. Začíná tam být opět živo a voda je prý OK

Plumlov - Plumlovská přehrada přilákala o víkendu stovky turistů, jen někteří odvážlivci si ale troufli do vody. I když ta je podle hygieniků v pořádku.

AKTUALIZOVÁNO

V Plumlovské přehradě se objevily sinice. Jsou neškodné, ujišťuje Povodí

Plumlov – V Plumlovské přehradě, která prošla v uplynulých letech nákladnou stamilionovou rekonstrukcí, se podle hygieniků na začátku sezony zhoršila kvalita vody.

Voda v plumlovské přehradě dostala od hygieniků jedničku

Plumlov – Voda v plumlovské přehradě je kvalitní a vhodná ke koupání. Ukázaly to poslední odběry, které na přehradě provedli v pondělí krajští hygienici.

Na plumlovské přehradě to opět žije, rozjíždí se i vodní radovánky

Plumlov - Lidé opět po čase, kdy byla nádrž bez vody kvůli revitalizaci, relaxují u plumlovské přehrady. Někteří z nich dokonce využili pěkného víkendového počasí i ke koupání. Voda by měla být podle vyjádření vodohospodářů v pořádku. Na hladině nádrže se objevily i první loďky. Nechyběla ani šlapadla, upravená pláž a otevřená občerstvení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT