Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Přehrada: začne se vůbec vypouštět?

Plumlov - Povodí Moravy se na odbahnění sinicemi zamořené plumlovské přehrady zatím nepodařilo získat státní peníze. Rybáři o této akci nechtějí příliš mluvit. Poslanec Radim Fiala (ODS), který před časem revitalizaci přehrady voličům slíbil, přiznává, že má nyní o podniku za více než sto milionů korun rozporné informace.

Přehrada: PAX 18 už sezonu na Plumlově nespasí

Plumlov - Zákaz koupání kvůli špinavé vodě platí na plumlovské přehradě od konce června. Přestože rekreační sezona už pomalu končí, je Povodí Moravy stále připraveno vylít do nádrže chemikálii PAX 18 likvidující sinice.

Přehrada: Zákaz koupání

Plumlov - Plumlovské přehrada je pro plavce zavřená. „Ve čtvrtek jsme vyhlásili zákaz koupání. Voda nesplňuje hned několik hygienických parametrů. Kupříkladu toxických sinic je v mililitru přehradní vody sto třicet osm tisíc pět set,“ informovala prostějovská hygienička Dáša Bartošová.

Ve vypuštěné přehradě může hrozit nevybuchlá munice

Plumlov - Hrázný začne v pondělí vypouštět plumlovskou přehradu. Každý den klesne její hladina o dvacet centimetrů a na konci října bude prázdná. Povodí Moravy varuje před nebezpečím zapadnutí, které hrozí při vstupu na obnažené dno. Policisté zase upozorňují, že v bahně může ležet nevybuchlá munice a mají připraveného pyrotechnika. Slibují však, že na dodržování pravidel bezpečnosti, která budou vyvěšená na cedulích, dohlédnou.

Vypouštění přehrady začalo. Raky čeká stěhování

Plumlov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Z výpusti plumlovské přehrady se v pondělízačala valit voda. Odstartovalo vypouštění nádrže kvůli bagrování, které ji má pomoci od sinic. Odborníci slibují, že sloví co nejvíce ryb a vodních živočichů. Odchyt raků říčních v Hloučele, která z přehrady vytéká, už přitom začal.

Škeble na přehradě nesbírejte, žádají odborníci

Plumlov - Odlov škeblí z vypouštěné plumlovské přehrady komplikují laici, kteří se je snaží „zachraňovat.“

Plumlovská přehrada: přijdou rybáři o lístky?

Plumlov /FOTOGALERIE/ -Hledači cenností se na obnažených březích plumlovské přehrady podivují nad přítomností sportovních rybářů. Míní totiž, že když hrázný nádrž vypouští, neměli by chytat. Jednatel prostějovských rybářů Pavel Müller ale tvrdí, že konec rybolovu poznají lovci sami a to podle výšky hladiny.

Poloprázdná přehrada lidem učarovala, podívejte se

Plumlov /VELKÁ FOTOGALERIE/ - Postupně se obnažující dno plumlovské přehrady láká v babím létu k procházkám melancholické samotáře i celé rodiny s dětmi. Mnoho lidí si výjimečné scenérie fotografuje, posezení u pláží jsou plnější než o prázdninách.

OBRAZEM: O víkendu lákala přehrada k procházkám

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Plná parkoviště, auta stojící podél silnice a stovky lidí. Tak to vypadalo o prodlouženém víkendu v okolí již na půl prázdné plumlovské přehrady.

Rybolov na přehradě je povolen do 28. října

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Sportovní rybolov na vypouštěné plumlovské přehradě bude povolen do středy 28. října. V listopadu Povodí Moravy sloví elektrickým agregátem zbylé ryby a převeze je do revírů na jižní Moravě. Příští rok čeká nádrž bagrování dna.

OBRAZEM: Měnící se přehrada očima čtenářů

Prostějovsko - Vypouštění přehrady je v plném proudu. Spolu s Prostějovským deníkem ho sledujete i vy. Podívejte se na přehradu vašima očima.

OBRAZEM: Na dně přehrady je vidět 200 let stará cesta

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Poklady v podobě dvoumetrových sumců už vypouštěná plumlovská přehrada sportovním rybářům nevydá. Ochladilo se a ryby zkrátka neberou. Obnažující se dno staleté nádrže však nabízí jiné vzácnosti.

OBRAZEM: Dravého Bolena ulovil na imitaci ryby

Plumlov /FOTOGAELRIE/ - Štěstí měl v pátekpo poledni mladý rybář lovící přívlačí na vypouštěné plumlovské přehradě štěstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení