VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Odstřel budov bývalého OP Prostějov a související

Město se bude snažit o dotaci. Zvažuje vykoupit pozemky pod OP

Prostějov – Magistrát i nadále přemýšlí o odkupu pozemků, na nichž stály budovy zaniklé oděvní firmy OP Prostějov. Rozhodl se proto jednat s agenturou Czechinvest o možnosti získání finančních prostředků na výkup pozemků. Informace poskytly na tiskové konferenci prostějovští radní. „Není to pro nás ale priorita," upozornil primátor Prostějova Miroslav Pišťák.

Žádnou škodu jsem OP nezpůsobil, tvrdil u soudu Milivoj Žák

Prostějov – Dějištěm jednání soudu s bývalým předsedou představenstva OP Prostějov Milivojem Žákem se stal ve čtvrtek prostějovský okresní soud.

Šičky dřely, manažeři se obohacovali. Neodpustím jim, říká bývalá pracovnice OP

Prostějov – Když se Zdeňka Trnečková z Prostějova rozhovoří o Oděvním podniku (OP) Prostějov, má v sobě vztek i pláč zároveň. Ač už je v penzi a osud kdysi vlajkové lodi tuzemského oděvního průmyslu jí nemusí dělat další vrásky, ani po letech se nedokáže smířit s tím, že padl, což vytýká jeho bývalým manažerům. Taky státu. Je přesvědčena, že se nějak mohl zasadit o to, aby proslulá značka nebyla pohřbena.

Kdo koupí pozemky bývalého OP? Město nebo přímo investor

Prostějov – Tři čtvrtě roku po demolici budov bývalého oděvního podniku OP Prostějov má magistrát na stole nabídku od firmy Astria Group. Ta vlastní pozemky, které se nacházely pod objekty OP. Z radnice už dříve zazněly hlasy, že by se plocha po odkoupení magistrátem nabídla zájemci o stavbu průmyslového podniku.

Za odstřel OP Prostějov padla pokuta, střelmistr se odvolávat nebude

Prostějov – Za nedostatky při odstřelu bývalého areálu Oděvního podniku v Prostějově uložil Obvodní báňský úřad v Ostravě střelmistrovi Zdeňku Šobíškovi pokutu. Firma šla k zemi na konci června, drobné úlomky kamenů tehdy v bezpečném prostoru určeném pro veřejnost zasáhly dva přihlížející. Přestože je nezranily, podle báňského úřadu je dopad suti až do bezpečné zóny nepřípustný.

O pozemcích pod OP se nejedná, sutiny jsou pořád na místě

Prostějov – Na nové byty či další průmyslové podniky na místě bývalého Oděvního podniku zatím budou muset Prostějované zapomenout.

AKTUALIZOVÁNO

Tuhý popřel, že by se nezákonně obohatil na úkor OP Prostějov

Prostějov/Brno - Bývalý ředitel zkrachovalé společnosti OP (Oděvní podnik) Prostějov František Tuhý v úterý před brněnským krajským soudem popřel, že by se obohatil na účet firmy. Mezi lety 2004 a 2008 si nechal vyplatit odměny ve výši více než dvacet šest milionů korun.

Insolvenční řízení bývalého OP Prostějov vyšetřuje policie

Prostějov – Soudní dohru může mít insolvenční řízení kolem bývalého Oděvního podniku (OP) v Prostějově. Policie podezírá insolvenčního správce Jaroslava Svobodu z trestného činu. Soud vyhověl žádosti kriminalistů a zbaví mlčenlivosti další účastníky řízení. Svobodu i jeho předchůdce Jiřího Kocvrlicha zažalovala už v roce 2013 Česká spořitelna.

Areál OP zatím leží ladem, město zvažuje odkup části pozemků

Prostějov – Pozemky v Prostějově-Vrahovicích, na nichž do letošního června stály haly Oděvního podniku, zatím čekají na své využití. Areál, který vlastní firma ASTRIA GROUP, navíc může změnit vlastníka. Odkoupit část parcel by totiž mohlo město.

Báňský úřad zahájil správní řízení se společností, která odstřelila OP

Prostějov - Obvodní báňský úřad zahájil správní řízení se společností Mital, která 28. června provedla odstřel bývalých budov OP. Úřad se konkrétně zabývá lehkým zraněním kamenem v bezpečnostní zóně. Podle zásad báňského úřadu by do bezpečnostního prostoru, kde se pohybuje veřejnost rozhodně neměly odlétat kameny nebo suť z demolovaných bu­dov.

Nedělejte z nás lháře, ozval se autor druhého videa s letícím kamenem

Prostějov - Vlna diskusí, obhajoba pravosti a nepravosti. Řadu otázek a dotazů vyvolala zpráva o tom, že střelmistr i odborníci zpochybňují pravost amatérsky pořízených videí z odstřelu OP, na němž kámen letí závratnou rychlostí mezi lidi.

Podvod, nebo realita? Video z odstřelu OP zpochybňují

Prostějov – Prověřování odstřelu budov bývalého OP není zdaleka u konce, i když od odstřelu uplynulo již více než měsíc. Video, kde úlomek zdiva vysokou rychlostí letěl mezi diváky a dva zranil, stále rozpoutává diskuse. 

Prověřování odstřelu OP se protáhne, střelmistr zpochybnil video

Prostějov – Prověřování odstřelu budov Oděvního podniku (OP) v Prostějově, při kterém měl úlomek zdiva ve vysoké rychlosti těsně minout skupinu diváků, se protáhne. Státní báňská správa (SBS) požádala o pomoc policii a hasiče, protože střelmistr Zdeněk Šobíšek zpochybnil pravost videa, na kterém je nebezpečná situace zachycena. Při odstřelu úlomky lehce zranily údajně dva lidi. Za porušení bezpečnostních předpisů hrozí firmě, která měla demolici na starost, až pětimilionová pokuta. Střelmistr může zaplatit i 50.000 korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT