Vítězem prvního kola se stala skupina Ella rock.Druzí skončili Zion squad a třetí Alice´s number.Hlasování probíhalo od středy 4. listopadu do úterý 17. listopadu.

Koncert kapely Ella rock navštívíme a napíšeme o něm podrobnější reportáž. Kapela rovněž postupuje do finále, které odstartujeme po představení (v ideálním případě) všech skupin hrající svoji vlastní muziku a působících na Prostějovsku.

PODÍVEJTE SE NA PROFILY KAPEL NÍŽE A MRKNĚTE SI I NA FOTOGALERII VPRAVO, KDE SI MŮŽETE ROVNOU POSLECHNOUT I PÍSNIČKY.
VÝZVA: Pokud hrajete v hudební skupině, která působí na Prostějovsku (nemusí z něj nutně pocházet) a rádi byste ji prezentovali prostřednictvím naší soutěže, kontaktujte nás na emailové adrese martin.zaoral@denik.cz.

ZION SQUAD
Profil kapely

Jak byste kapelu představili? Kapela hraje ve složení: horní řada zleva: Jakub Vejmola– Admiral Kicom (sax), Jakub Krejčí– Ras Moses (bass), Ondřej Měchura– Andrew Monk (trombon), Tomáš Obr– Tommygun (percussion), uprostřed: Víťa Lužný– Jah-White (backvocal, keys), Karel Štulo– Kayaman (drums) a dole je Vojtěch Peštuka– mr. WitchDocta (singjay).

Vznikli jsme na začátku letních prázdnin roku 2005. Jsme devítičlenná kapela, která se vzhlédla v karibských rytmech. Snažíme se stále vyvíjet a brousit k dokonalosti náš zvuk a koncertní show. Během tří let koncertování si hrajeme se zajímavou kombinaci jamajských stylů reggae, dancehallu a dubu.

V této době jsme stihli mnoho koncertů nejen po celé České republice, ale koncertovali jsme i v Polsku, na Slovensku nebo v Nizozemsku. Mezi zářezy na naší pažbě jasně září účast na největších reggae akcích v ČR a také boj o akademickou cenu Anděl v kategorii „Ska a Reggae“ v roce 2007 s albem „African Fyah“.

Toto album společně s videoklipem ke stejnojmenné písni a dokumentem o jeho vzniku nás do jisté míry proslavilo i nad rámec regionu.

Kým se ve své tvorbě necháváte inspirovat?

Vzorů máme spoustu. Od uctívaných otců zakladatelů hudebního stylu reggae jako je Bob Marley, Peter Tosh, Burning Spear atd. přes všechny příbuzné žánry jako raggajungle, dubstep, hiphop, funky, gospel atd. až po největší hudební vzory v podobě současných zpěváků a kapel jako Richie Spice, Sizzla, Capleton, Lutan Fyah, Damian Marley, Sting atd.

Jaké jsou vaše největší muzikantské úspěchy?

Hodně nás povzbudilo čtvrté místo v prestižní akademické anketě Anděl v kategorii Ska a Reggae v roce 2007 Kromě toho jsme si výborně užili koncerty na největších reggae akcích v České republice (Reggae Ethnic Session, Real Beat, Reggae Meeting). Dále pak jsme koncertovali v Polsku, Nizozemsku a na Slovensku. Skvělé bývají také pravidelné koncerty v rodném Prostějově, na které se vždy již dlouho dopředu těšíme.

Co byste chtěli vzkázat našim čtenářům?

Nejen v našich textech se snažíme upozorňovat na zlo kolem nás, které je potřeba vytěsnit z naší společnosti. Na předsudky k víře, jiné barvě pleti nebo jinému názoru a myšlence. Proto chceme vzkázat, přijďte na náš koncert, vyslechněte si všechny naše názory a až po té nás klidně můžete soudit a třeba i odsoudit. A toto platí i v širším měřítku. Díky!

TVORBA

ALBA

* Album „African Fyah“, 2007
* Řada singlů volně ke stažení na internetu www.bandzone.cz/zionsquad nebo www.zionsquad.com

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

African Fyah, Tady a Teď, Brutalita, Štěstí, How many nights, Pojďme je spálit, Krize, Pálíme Největší (To je marihuana)

VIDEO

Další videa najdete na:http://www.youtube.com/results?search_query=zion+squad&search_type=

ALICE´S NUMBER

Profil kapely

Jak byste kapelu charakterizovali?Alice´s number. Klikněte pro zvětšení

Jsme pop-rocková kapela opírající se o výrazný pěvecký talent v podobě zpěvačky E.V.T. Ve své tvorbě klademe důraz na melodické skladby s prvky elektroniky.

Vznikli jsme v roce 2006 jako původně studiový projekt, který se postupně transformoval v normálně fungující kapelu. Pódiový debut jsem si odbyli v Paláci Akropolis v rámci semifinále soutěže Coca Cola Pop Star 2007. Prostřednictvím projektu „inkubátor“ na serveru i-legalne.cz vyšel náš singl „Anytime“ pod záštitou hudebního vydavatelství Universal Music. Díky tomu jsme se na pět dní objevili v hitparádě sítí rádia Kiss. Klip ke zmíněné skladbě se mihnul i na TV Óčko, kde bodoval v hitparádě „Výtah“.

Během roku 2008 prezentovala kapela své skladby na rádiu RockMax. Další skladby se objevily ve vysílání některých regionálních slovenských rádiích. Letos jsme dokončili naší prvotinu s názvem „Please, Try Again Later“, která je jakýmsi souhrnem skladeb za období 2007 až po současnost. K pilotnímu singlu On My Way je připraven i nový videoklip.

Zúčastňujeme se množství akcí, jak benefičních, klubových, tak i těch větších. Z nich lze zmínit například festival Votvírák, který se letos v červnu konal v Mílovicích u Prahy. Na něm se během tří dní vystřídalo přes sto tisíc lidí, my sami jsme hráli pro přibližně čtyři tisíce návštěvníků.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Hodně nás oslovuje především britská hudební scéna devadesátých let, která spojuje kytarové rify s elektronikou. Pokud bychom měli ze všech vybrat alespoň tři interprety, byli by to kapely Cardigans, R.E.M a zpěvačka Pink.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

Především v počátcích pro nás bylo hodně důležité naše umístění v semifinále soutěže Coca Cola Pop Star. Velkým povzbuzením pro nás bylo nedávné úspěšné účinkování v soutěži kalifornské televize Ichooze.tv, kde kapela došla až mezi poslední čtveřici soutěžících. O pořadí v této soutěži rozhodovali
samotní američtí diváci prostřednictvím zaslaných sms zpráv.

V porotě, která jednotlivé skladby posuzovala, zasedli producenti skutečně
slavných zpěváků (např. Madonny). Jejich hodnocení nám dodalo elán do další práce. Jako určitou zajímavost lze rovněž zmínit, že naši skladbu France použili tvůrci v soundtracku amatérského filmu Dependence, který získal cenu čtenářů časopisu Level.

Co byste našim čtenářům chtěli vzkázat?

Pokud jste se pročetli až do těchto míst, děkujeme za trpělivost :o) Jinak budeme rádi, pokud navštívíte některý náš koncert. Začátkem letošního listopadu budeme hrát v Brně, v Prostějově bychom se měli objevit 26. listopadu v rámci benefičního koncertu „Patříme k sobě“, který se pravidelně koná v sále zdejšího Městského divadla.

KAPELAHRAJE VE SLOŽENÍ: E.V.T (čti Ívítý) – zpěv, Jiří Šolc – kytara, Vlastimil Lang – kytara, Oldřich Vožda - bicí, Pavel „Krisi“ Krychtálek – baskytara, sampling.

TVORBA

ALBUM

*„Please, Try Again Later“ 2009 – Obsahuje deset skladeb. Lze jej najít na www.alicesnumber.com

SINGL

* Anytime 2007 (volně na www.universalmusic/i-legalne.cz)

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

On My Way, Anytime, Summer – ke všem třem jsou natočeny i videoklipy

VIDEO

Video k písni On My Way najdete zde: http://media.alicesnumber.com/onmyway.avi

ELLA ROCK

Profil kapely

Jak byste kapelu charakterizovali?Ella. Klikněte pro zvětšení

Vznikli jsme v roce 1999 v Kyjově. Hrajeme převážně původní hard- rockovou hudbu s českými texty inspirovanou hudební scénou konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Výrazným prvkem naší kapely je ženský vokál, což bylo v době vzniku skupiny na metalové scéně docela raritou. Naše frontmanka Ella, ač v soukromí působí poměrně křehce, tak na pódiu dokáže sebe i publikum dostat do varu.

Coby zpěvačka se Ella k rocku nedostávala přímočaře. Začínala v dechové kapele a vyzkoušela si i country. Nyní se jí však již věnuje naplno. V roce 2000 jsme natočili maxisingl ve studiu Shark ve Bzenci. Rok na to jsme se přesunuli do Prostějova, kde jsme v roce 2002 natočila CD „Najít cestu svou“.

Tím se odstartovala doba plná koncertů na motorkářských srazech, v klubech, soukromých akcích, ale i plesech. Poslední akce, které Ella odehrála v plné sestavě byly ke konci roku 2004. Poté zpěvačka kapelu opustila kvůli mateřským povinnostem.

Po čtyřech letech se jsme se díky iniciativě Kamila Frodla vrátili opět na scénu. Kromě zpěvačky však z původní sestavy už nezůstal nikdo. Po několika měsících zkoušení od ledna 2009 koncertujeme.

Jaké jsou vaše vzory?

Posloucháme Ozzy Osbourna či Judas Priest. Jako inspirace obzvláště při začátcích kapely sloužila i německá zpěvačka Doro Pesch a její německá heavy metalová kapela Warlock. Právě Doro Pesch byla jednou z prvních zpěvaček této scény, na níž do té doby dominovali především muži.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

Že jsme se po těch čtyřech letech pauzy vůbec dokázali vrátit. Nedávno jsme v Žarovicích vystupovali před kapelou Turbo, což pro nás bylo super. Hlavní ovšem je, že nás hudba zatím nepřestala bavit. Největším naším úspěchem pak bude, pokud bude bavit i posluchače.

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Přijďte zapařit! Kromě příležitostného koncertování či hraní na plesech po celém regionu pravidelně vystupujeme v prostějovské Besedě.

ALBUM

*„Najít cestu svou“ 2002 – Obsahuje celkem dvanáct skladeb.

SINGL

* Maxisingl 2000

NEJZNÁMNĚJŠÍ PÍSNIČKY

Najít cestu svou, Detektiv Marlowe, Náhodou

ODKAZ NA STRÁNKY

www.ella-rock.xf.cz