Ve třetím kole vám opětpředstavujeme trojici kapel.Utkávají se spolumetaloví kanibalovéze skupiny Hannibal Lecter s rockovou skupinou Sto chutí a country skupinou Náhoda. Hlasovat pro svého favorita můžete až do úterý 29. prosince do 12:00.

PODÍVEJTE SE NA PROFIL KAPEL NÍŽE A MRKNĚTE SI I NA FOTOGALERII VPRAVO, KDE SI MŮŽETE ROVNOU POSLECHNOUT I PÍSNIČKY.
VÝZVA: Pokud hrajete v hudební skupině, která působí na Prostějovsku (nemusí z něj nutně pocházet) a rádi byste ji prezentovali prostřednictvím naší soutěže, kontaktujte nás na emailové adrese martin.zaoral@denik.cz.
HANNIBAL LECTER
Profil kapely

Během koncertů hází po kapele jejich publikum místo plyšáků pořádně nadité „špeky“

Jak byste kapelu charakterizovali?

Hrajeme svůj vlastní styl, kterému říkáme ganja core. Když naše manažerka měla v rádiu vysvětlit o co se jedná, tak řekla, že jsme „týpci, kteří hrajou hodně tvrdou muziku a strašně u toho hulej.“ Na metalové scéně působíme už od roku 1997. V roce 2002 jsme se dostali do krize, která vyvrcholila rozpadem kapely.

Po dvouleté pauze jsme se dali opět dohromady v plné síle a nové sestavě. Po dvou letech tvrdé práce jsme nahráli stejnojmenné CD ve studiu Šopa Standy Valáška. Vše vyvrcholilo křtem, který proběhl 16. února 2007 v prostějovském klubu Apollo13.

Další CD, tentokrát nazvané In the same rings, jsme vydali v roce 2008. Vystupujeme především po letních festivalech a rockových klubech, mezi naše oblíbené patří Sýpka v Morkovicích, Apollo 13 v Prostějově a Šuplík v Přerově. Naše koncerty trvají asi hodinu a čtvrt, ale jak pořád skáčeme a mlátíme do toho, tak jsme za tu dobu fyzicky naprosto odrovnaní. Jediné štěstí, že se nám naše publikum během vystoupení stará o pravidelnou dávku hulení…

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Posloucháme metalovou scénu od devadesátých let do dneška, kam patří například skupiny jako Sepultura, Korn, Machine Head, So fly a další.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

V roce 1999 jsme se v rockové hitparády Hard and heavy na Rádiu Haná drželi na prvním místě čtyři měsíce. Podařilo se nám skončit na druhém místě hitparády televize Óčko „Výtah“. V roce 2006 jsme skončili na druhém místě Rockové12 na radiu RockMax a díky tomu jsme si zahráli na zimním Masters of Rock ve Zlině, kam přišlo kolem čtyři tisíc lidí. Letos jsme si asi nejvíc užili vystoupení na festivalu Rock Shock, který se konal ve Vyškově.

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Chtěli bychom pozdravit všechny naše fanoušky a vzkázat jim, že je fakt „žerem“. Snad náš vzkaz doletí až k ženským do Šumperka, které s námi jezdí na každou akci. Děkujeme jim za podporu! A všem ostatním vzkazujeme, ať zkusí dorazit na koncert. Přes náš název se nás nemusí bát, ve své podstatě jsme celkem normální kluci  Například jsme na žádné akci zatím nikoho ani nerozkrájeli, ani nesnědli, i když krev už párkrát tekla….

TVORBA

ALBA

Hannibal Lecter (2006) Obsahuje deset skladeb
In the same rings (2008) Obsahuje jedenáct skladeb

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

Fatal day, Rescue me, In right faith - ke všem třem byly natočeny i videoklipy

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY

www.hannibal-lecter.cz

KAPELA HRAJE VE SLOŽENÍ:(zleva) Michael Grey (zpěv), HC- systém (kytara), Uncle Zed (basa), Paul Black (bicí), Yaro Burro (kytara)

VIDEOSTO CHUTÍ
Profil kapely

Kapela Sto chutí vydala dvě alba. Při křtu prvního kapela vystoupila oblečená do plenek proti úniku moči,
u druhého lidé před koncertem v klubu Apollo 13 vdechovali hélium

Jak byste kapelu charakterizovali?Sto chutí

Hrajeme energickou muziku, kterou se na koncertech snažíme doplnit o nějakou pokud možno nápaditou pódiovou show. Snad se nám to podařilo například při křtech obou našich CD. Při tom prvním jsme vystoupili oblečeni do plenek proti úniku moči, což obzvláště fanynky kvitovali spíše s úsměvem jako s nadšením. Ještě víc jsme si však užili, když jsme při křtu našeho druhého CD Převozník nechali příchozí, aby u vchodu do prostějovského Apolla vdechovali hélium. Hráli jsme pak pro pěknou sestavu lidí s hlásky taťků Šmoulů. Jinak jsme vznikli už v roce 2001, na pódium jsme se poprvé postavili o rok později. Šest let jsme hráli ve čtyřech, nyní jsme pouze tři. Odchod jednoho ze zakládajících členů byl bolestivý, ale dá se říct, že nám svým způsobem pomohl. Abychom to teďka ve třech vůbec utáhli, musel se totiž každý z nás po instrumentální stránce dost zlepšit.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Název kapely Sto chutí vznikl právě podle toho, že každý z lidí, co ji zakládali, měl po hudební stránce rád něco úplně jiného. Všechny naše chutě, které jsme si s sebou do kapely přinášeli, jsme jako by hodili do společného kotlíku a pořádně promíchali. Celkově se však dá říct, že asi všechny z nás hodně ovlivnil punk a grunge, tedy rocková scéna ze Seattlu a skupiny jako jsou Nirvana, Pearl Jam, Sound Garden nebo kalifornští Red Hot Chilli Peppers.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

Pro nás je úspěch pokaždé, když se nám podaří zabavit publikum. Kromě toho jsme rádi, že se nám párkrát podařilo zahrát si na nějakém větším pódiu s punkovými kapelami jako Volant nebo Visací zámek. To je pak na pódiu nejen více místa, ale máme k dispozici i lepší nazvučení a techniku. Na druhou stranu se nám už jednou stalo, že zpěvák na jedné akci zakřičel do mikrofonu, z odposlechu se zakouřilo a bylo ticho. Při podobné konstelaci se hraje o poznání hůř.

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Že se mohou těšit na další CD. Máme na něj už poměrně dost materiálu, ale jelikož jsme teď půl roku neměli zkušebnu, tak se jeho nahrávání zdrželo. Doufáme, že během příštího roku by mělo vyjít. Takže budeme rádi, když dorazí na křest, pokusíme se pro ně připravit opět nějakou pořádnou show…

TVORBA

ALBA

Z kamení (2005)
Obsahuje 11 skladeb
Převozník (2006)
Obsahuje 11 skladeb

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

Sex nebude, Bob a Bobek mají rádi děti, Přátelství

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY

www.stochuti.wz.cz

KAPELA STO CHUTÍ HRAJE VE SLOŽENÍ

Bořek (kytara, zpěv), František (baskytara), Mira Čert (bicí)

VIDEO

NÁHODA
Profil kapely

„Šestihodinový koncert nám kolikrát uteče ani nevíme jak,“ říká kapela z jihu regionu

Jak byste kapelu charakterizovali? Náhoda

Naše skupina své jméno dostala podle jedné trampské osady. V ní se v devadesátých letech scházeli lidé, kteří měli blízko nejen k čundrování, ale i k muzice. Po roce 1997 jsme dva roky na hudební scéně působili pod názvem Penhorse. Po návratu k předchozímu jménu nastal v Náhodě velký rozkvět a to hlavně díky příchodu tří nezaměnitelných Slováků.

Ti už však v kapele bohužel nepůsobí. Poslední změny naše sestava doznala letos po prázdninách, kdy z ní po patnácti letech působení odešel basista s přezdívkou Pažba. Z původní sestavy tak zůstává pouze Tonda Bartošík. Při samotném hraní vycházíme z tradičního countryového zvuku akustických nástrojů jemně podtrženého bluegrassovým nádechem. Hrajeme obvykle na různých společenských akcích jako jsou country bály, festivaly, koncerty, ale i soukromé akce a oslavy.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Většinu z písní, které na akcích hrajeme, přebíráme od jiných interpretů, co jsou nám blízcí. V první řadě jde například o klasiky českého country skupinu Greenhorns, dále nás baví například kapela Cop, Honza Vyčítal a další.

Co hodnotíte jako své největší úspěchy?

Pocit úspěchu prožíváme pokaždé, když nás pozvou někam, kde jsme už před tím hráli. Proto si hodně ceníme toho, že nás pravidelně zvou na country ples do Smržic, který se letos bude pro velký úspěch na jaře opakovat. Také si ceníme toho, že nás letos poprvé pozvali přímo na festival do Vojtěchova, kde jsem prozatím hrávali hlavně na plesech.

Doma jsme však v Němčicích, kde na country bále vystupujeme už šestnáctou sezonu. S přestávkami tam v kuse hráváme celých šest hodin, ale publikum bývá takové, že nám vystoupení uteče, ani nevíme jak. Pro krajní případ, že by nás nikam pozvat nechtěli, pořádáme v červnu v Němčicích nad Hanou ve spolupráci s místním DDM Orion vlastní festival Country jízda. Letos připravujeme čtvrtý ročník.

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Uvědomujeme si, že pokud lidé nejdou za country, musí jít country za nimi. Pokud tedy kdokoliv připravuje zajímavou akci, kterou by rád doplnil o pohodovou hudbu, ať se nám klidně ozve. Rádi přijdeme!

ALBUM

Promo CD Náhoda
obsahuje sedm skladeb

NEJZNÁMNĚJŠÍ PÍSNIČKY

Stezky domů, Dlouhá cesta, Chlap jménem Buffalo

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY

www.nahodapv.cz

KAPELA HRAJE VE SLOŽENÍ

Antonín Bartošík (kytara zpěv), David Štuller (mandolína), David Horák (banjo, zpěv), Jiří Janeček (kontrabas, zpěv)