VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Souboj kapel, najdete si svého favorita v druhém kole?

Prostějovsko /2. KOLO - VÍTĚZEM SE STALA KAPELA BLACK ROSE/ - Vážení čtenáři!Přinášíme vámprofilyhudebních skupin, které se zúčastní naší soutěže o nejoblíbenější hudební skupinu Prostějovska v jejím druhém kole.

10.11.2009 23
SDÍLEJ:

Vdruhém kole vámpředstavujemekapely Taverna, Black rose a Stracené ráj.Pokud ve druhém kole najdete svého favorita, hlasovat pro něj budete moci od středy 25. listopadu až do úterý 8. prosince.

Kapely soutěžící v prvním kole si můžete prohlédnout zde: PRO PŘECHOD NA PRVNÍ KOLO KLIKNĚTE ZDE.
PODÍVEJTE SE NA PROFIL KAPEL NÍŽE A MRKNĚTE SI I NA FOTOGALERII VPRAVO, KDE SI MŮŽETE ROVNOU POSLECHNOUT I PÍSNIČKY.
VÝZVA: Pokud hrajete v hudební skupině, která působí na Prostějovsku (nemusí z něj nutně pocházet) a rádi byste ji prezentovali prostřednictvím naší soutěže, kontaktujte nás na emailové adrese martin.zaoral@denik.cz.
TAVERNA
Profil kapely

Jak byste skupinu charakterizovali?

Vznikli jsme v roce 1993 na pozůstatcích kapely Fiakr. Z původní sestavy v ní už působí pouze poslední mohykán Libor Hrda. Hrajeme bluegrass. Jedná se o hudební styl, který pochází ze Spojených států, kde se hrál převážně v oblasti amerického Jihu. V kapele máme všechny nástroje, které jsou pro tento hudební styl typické tedy banjo, mandolínu, housle a samozřejmě kytaru. Skladby přebíráme od několika amerických ikon této hudby, české texty si píšeme sami, případně jimi přispívají kamarádi či rodinní příslušníci.

Dva členové současné sestavy jsou z Prostějova (Jiří Hurda a Miroslav Smička), ostatní pocházejí z nejrůznějších koutů Moravy. K poslední personální změně u nás došlo na jaře letošního roku, kdy k nám na post kytaristy nastoupil Marek Dohnalík, který přestože je vegetarián, naštěstí není abstinent. Na koncerty vyjíždíme po celé republice.

Na Prostějovsku jsme letos vystoupili na akci, která se konala na pláži U vrbiček jako předskokani Plavců, což byl pro nás skvělý zážitek. Kromě toho pravidelně třetí víkend v červenci pořádáme naši chloubu: country festival ve Vojtěchově.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Především v počátcích jsme byli výrazně ovlivněni tvorbou slavné americké kapely New grass revival, jejíž skladby tvořily podstatnou část našeho repertoáru. Postupem času jsme jej rozšířili o písně dalších skupin jako například Blue Highway.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

Dvakrát jsme se probojovali do finále festivalu Porta v Jihlavě. Rovněž se nám podařilo obstát ve finále soutěže folkové a country muziky Moravský vrabec, díky čemuž jsme pak mohli vystoupit na hlavním pódiu festivalu Mohelnický dostavník. Naším ale asi největším úspěchem je deset dosud uspořádaných ročníků country festivalu ve Vojtěchově.

Jsme hrdí na to, že si díky jedinečnému prostředí a atmosféře tato akce mezi svými věrnými návštěvníky vydobyla přezdívku „Hanácké Telluride“. (Na tomto místě je třeba vysvětlit, že prestižní festival Telluride konaný pravidelně v červnu v americkém Coloradu je největší akcí podobného typu na světě.)

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Chtěli bychom se všem návštěvníkům letošního jubilejního desátého ročníku festivalu ve Vojtěchově omluvit za to, že se nám coby pořadatelům nepodařilo zajistit takové počasí, jaké by si zasloužili… . Na druhou stranu jim můžeme slíbit, že všechny jejich hvězdy se pokusíme zajistit i pro příští rok!

TVORBA

ALBA

Rád vítám všechny známé (2005)
Album obsahuje celkem 12 skladeb

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

Rád vítám všechny známé, Top gun, Louisiana

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY

www.taverna-cz.net


KAPELA HRAJE VE SLOŽENÍ:na fotografii(zleva) Jiří Hurda (dobro), Libor Hrda (banjo, zpěv), Mira Novotný (housle, zpěv), Leoš Koudelka (mandolína, zpěv), Miroslav Hadra Smička (baskytara, zpěv), Marek Dohnalík (kytara)

BLACK ROSE

Mezi prvními natočenými tóny a dokončením CD Černá růže se stihly narodit čtyři kapelní děti

Jak byste kapelu charakterizovali?Black rose

Styl, který hrajeme, by se dal popsat jako symfonický rock založený na nástrojové virtuozitě a výrazném ženském vokálu. Vycházíme z kytarové rockové muziky 80- 90 tých let, kterou ozvláštňujeme o samply, smyčky, simulace orchestrů, inspiraci nám přináší i klasická hudba.

Black rose jako kapela existovala už před rokem 2000, kdy hrála převážně hardrockovou hudbu, její novodobá historie se začala psát v roce 2004. Z původní sestavy ve skupině zůstali zpěvačka Eva a kytarista Saša. Jinak se naše produkce hodně liší podle toho, při jaké příležitosti vystupujeme. Na akcích zábavného typu hrajeme i převzatý repertoár od mnoha našich i zahr. kapel, koncertní program je však z 99 % postaven na vlastním repertoáru.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

V rámci kapely se muzika, kterou posloucháme trochu liší, ale asi bychom se všichni shodli na rocku 70- tých a 80- tých let. Ovšem například zpěvačka má kromě něj ráda třeba folk.

Co hodnotíte jako vaše největší úspěchy?

Zatím určitě největším úspěchem bylo letošní vydání našeho CD Černá růže. Jeho první tóny jsme totiž nahráli už v roce 2005 (ve studiu Deltaphon records). Brzy však došlo k pracovnímu útlumu a než jsme album letos v dubnu dokončili, stihly se mimo jiné např. narodit čtyři kapelní děti. Za zmínku určitě stojí i fakt, že na vzniku desky s námi spolupracoval skvělý prostějovský muzikant Tomáš Somr, který nám ve svém domácím studiu v Dánsku nahrál party irské a příčné flétny, které jsme pak zařadili do celkového mixu několika skladeb.

Křest našeho CD pak proběhl při Sletu čarodějnic 30. dubna na zámku v Plumlově, kam přišla spousta lidí a my si tak mohli koncert náramně užít. Celý koncert byl zaznamemán na několik kamer a na jaro až léto příštího roku připravujeme vydání live DVD, nyní je na světě již také nový videoklip na písničku Černá růže.

Za další úspěchy je možno zcela jistě považovat účast na několika větších festivalech jako např. Litovelský otvírák, Recesfest, Plánský koupák a dalších.

Co byste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Ať dorazí na naše koncerty! Nedávno jsme hráli v Jesenci na Rockovém marathonu, nejbližší akce, na níž nyní budeme vystupovat, budou Vánoční slavnosti v Olomouci na Horním náměstí 28. 11. Celkový rozpis je na našich stránkách www.blackrose.cz. V budoucnosti se chceme orientovat především na koncertní hraní po festivalech a podobných akcích. Kromě toho věříme, že k našemu CD přibude další a že pokud to jen trochu půjde, nenecháme je zrát tak dlouho jako náš dlouho připravovaný debut.

TVORBA

ALBUM

Černá růže 2009

NEJZNÁMĚJŠÍ PÍSNIČKY

Černá růže, Dál se mnou pojď, Zahoď starý lásky

ODKAZ NA WEBOVÉ STRÁNKY

www.blackrose.cz

KAPELA HRAJE VE SLOŽENÍ:na fotografii zleva Víťa Křivánek (baskytara), Eva Zarivná (zpěv), Honza Lukáš (bicí), Saša Zarivnij (kytara-sedí dole)

STRACENÉ RÁJ
Profil kapely

Tvorba kapely je založena na hanáckých textech. Žánrové rozpětí skladeb se pohybuje od folkroku až po (agro)metal.

Jak byste kapelu charakterizovali? Stracené Ráj. Klikněte pro zvětšení

Kapela pocházi z Mezec, kery ležijó nedaleko Litovle. Od samotnyho vzniko negde koncem roko 1993 hrajeme jenom pisničke z vlastni tvorbe. Ze začátko sme nekery naše skladbe měle česke otextovany, fčel ož ale pišeme zásadně v hanáčtěně. Právě texte só pro nás naprosto zásadni. Pře skládáni hudbe v prvni řadě vecházime z teho, o čem pisnička je. Teprv potom přeméšlime, v jakym hudebnim žánro jo podáme.

Náš záběr se pak poheboje od folkrocko, přes bigbit, částečně blues až po (agro)metal, o nás skráceně hanácké bigbit. Název kapele je odvozené od jedné z pisniček z alba Třeti knihe džungli legendárni kapele Progres.

Krom tade teho s tó grupó ale ož nemáme pranic společnyho. Z puvodnich zakládajicich členu ož só v kapele jenom Marek a Karel“Koodl“Ošťádalovi a ta sóčasná sestava je pohromadě zhroba šest let. A to furt rádi a dófáme,že je to take na koncertech znat.

Často se nás ledi ptajó, jak sme muhle spolo takovó dobo vedržet. Po pravdě řečeny, každé vztah má svoje skřipáni, ale decke je to o tym, jak dokážó bet ledi meze sebó tolerantni.O fšeckym se o nás rozhodoje na základě demokratickyho hlasováni.Toť z teho pohledo je dobry,že je nás právě pět.Tře,decke přebijó dva.

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Nikdo z nás néni fiksované na jeden hudebni žánr. To ale neznamená, že besme fšeci poslóchale stény kapele. Rozptyl je pak třeba negde od Jima Čerta až přikladem po Dream Theater. Ešle ale existoje kapela, na keré besme se shodle fšeci, pak só to Iron Maiden.

Určitě sme hrdi na naše tře vedany CD a jedno DVD. To posledni CD se nám podařelo tak, že se bojime, ešle neco lepšiho eště negde vubec bodeme schopni natočet. A to chceme dalši album nahrát ož přišti rok. Jináč uspěch si ožéváme pokaždy, kdež na nás dorazijó ledi. Samozřémě, že čém je jich vic, tém lip:) Předminolé rok sme hrále v našlapanym AMC klubo v Olomóco.

Právě na něm sme ve srandě prohodile, že přiště besme to muhle zkoset na sportovni hale na úpéčko. Nakonec sme tak e z heco odělale a dalši akco v prosenco minolyho roko ospořádale ve sportovni hale Univerzite Palackyho.

Belo to dosť trófaly. Bále sme se, že hala bode poloprázdná a že jo bodeme zbetečně zabirat nekemo, kdo be si v ni třeba rád zahrál fotbálek. K našemo překvapeni bela nakonec skoro plná. Na náš koncert dorazelo pro nás nevidanéch čtrnáct stovek ledi. To sme hleděle…

Co by jste chtěli našim čtenářům vzkázat?

Ať se očijó hanácke! V dohledné době totiž předpokládáme prudké rozkvět našé řeče. Dokonce besme chtěle prosadit, abe se hanáčtěna po francóštěně a angličtěně stala třetim jednacim jazekem EU.

Pokud ledi dorazijó na náš koncert, majó šanco si jo boď osvěžet, nebo jo pro sebe objevit. Protože ale většino přištiho roko chceme věnovat natáčeni novyho CD, bodeme koncertovat jenom minimálně. Kdo bode chtět, určitě nás nande na Litovelskym otviráko a vynechat nemužeme ani RecesFest o nás v Mezecich.

POPISKA: Kapela hraje ve složeni zleva Marek Ošťádal (basa, zpěv), Tomáš Utíkal (bici), Marek Vyroubal (prvni kytara a zpěv), Lukáš Mikulka (klávese, akordeon, zpěv), Karel Koodl Ošťádal (kytara, zpěv)

TVORBA

ALBA

Stracené ráj (1996) obsahoje 11 skladeb
Stracené ráj (2000) obsahoje 12 skladeb
Stracené ráj - Hanácké bigbit (2007) obsahoje 13 skladeb
DVD – (2009) – Sportovni Hala UP 2008

Néznámňéši pisničke

Nečoché, Tráva, Vašek

Odkaz na webovy stránke

www.straceneraj.cz

Klipe

Nečoché, Tráva

Odkaz na klipe

www.straceneraj.cz/web/09.mp3/mp3.htm

Nahravá se anketa
10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 23
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 18 000 Kč

Mechanici a opraváři průmyslových strojů a zařízení Údržbáři - mechanici (1806004). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Údržbáři - mechanici (1806004), Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SOU nebo SŠ , - máte zkušenosti s údržbou nebo montáží strojů, - jste flexibilní a schopný týmové práce, , Budete se věnovat:, - opravě a údržbě strojního zařízení a výrobních technologií, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme Vám stabilní práci na HPP, - hradíme lékařské prohlídky, - možnost přestupu do kmene firmy, , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 18.000,- Kč + stravenky, Nástup: dle domluvy, Směnnost: jednosměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA POTRAVINÁŘSKÉHO ZBOŽÍ A JÍDEL. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Osobní kontakt POUZE po tel. domluvě paní Kozlovská tel.: 606 629 668 (v době Po-Pá 6:00-14:00 hod.), e-mail prostejov@gastrosluzby.cz. , Specifikace pozice: prodavač/ka do kantýny pro prodej běžného bufetového sortimentu a občerstvení včetně prodeje teplých jídel. , Požadavky: nutnost dodržování současných technologických postupů. Praxe 3 roky výhodou. Pracovní doba Po-Pá 6:00-14:00 hod. Mzda dle dovedností a samostatnosti. Po dvou letech možnost převodu na dobu neurčitou., Nabízíme: příspěvek na penzijní připojištění 600,- Kč/měsíc, 5 týdnů placené dovolené, mimořádné odměny, příspěvek na stravování, ochranné nápoje, poskytování rekondičně-rehabilitační péče, zaměstnanecký benefit na čerpání služeb z oblasti sportu, nákup zdravotních doplňků apod. Pracoviště: Strojírny Prostějov. Pracoviště: Třinecké gastroslužby, s.r.o. - kojetínská 5, prostějov, Kojetínská, č.p. 3700, 796 01 Prostějov 1. Informace: Karla Kozlovská, +420 606 629 668.

Výroba - Výroba Seřizovači 17 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČI VSTŘIKOVACÍCH LISŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Seřizovač vstřikovacích lisů (1602003) , , PŘIJMEME na HPP v Prostějově SEŘIZOVAČ VSTŘIKOVACÍCH LISŮ. TŘÍSMĚNNÝ PROVOZ (volné víkendy, prac. doba PO-PÁ (6-14, 14-22,22-6). Mzda: od 17.000- 33.000,- Kč, zákonné příplatky, stravenky. , http://www.gasl.cz/agentura-prace/nabidky-prace/serizovac-vstrikovacich-lisu-prostejov-1602003 , V případě dotazů nás kontaktujte telefonicky: 773 447 447 anebo e-mailem: prace@gasl.cz, facebooku: https://www.facebook.com/GASLCZsro Kompletní nabídku pracovních míst najdete na www.gasl.cz ., , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Výroba - Výroba Strojírenští technici 18 000 Kč

Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin OPERÁTOŘI BAREVNY – textilní průmysl (1601002). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: OPERÁTOR BAREVNY – textilní průmysl (1601002), (muži), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte min. střední odborné vzdělání s výučním listem, - jste manuálně zručný, - jste spolehlivý a zodpovědný, - máte operativní přístup k práci, - jste samostatný, - máte zkušenosti s řízením jeřábu – výhodou, - máte zkušenosti s řízením VZV – výhodou, , Budete se věnovat:, - obsluze strojního zařízení, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme stabilní dlouhodobou práci na HPP, - poskytujeme příspěvek na stravování (stravenky), - získáte 25 dní dovolené, - parkování je v objektu závodu, - čeká na Vás čisté příjemné pracovní prostředí, - máte možnost profesního růstu, - máte možnost přesčasů, , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 18.000,- Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.


Videosouhrn 19. července 2018

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Fotbal - připrava - Prostějov - FC Baník Ostrava
32

Boj o pozici prostějovské jedničky. Do brány má blíže Bréda

Romže je na suchu. Zoufají si rybáři i ekologové

Řeka Romže je v několika místech na Prostějovsku už téměř vyschlá. Sucho komplikuje práci rybářům. Ekologové se zase bojí úhynu některých živočichů. Město Prostějov sucho řešit nebude.

V Bílovicích vznikne nové komunitní centrum

Nová služba v brzké budoucnosti vznikne v Bílovicích-Lutotíně. Bude se zde otevírat komunitní centrum. Tedy místo pro setkávání lidí a jejich společnou činnost.

Ve Smržicích se střetla oktávka s peugeotem. Takto to dopadlo

Bez zranění, zato však nemalou škodou skončila jízda dvacetiletého řidiče Škody Octavie Smržicemi.

VIDEO: Policie hledá svědky vraždy v Prostějově

Mrtvý muž, kterého našli 1. července v ulici Předina Prostějově, byl zavražděný. Podle policie mohli být na místě svědci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT