Mezi ženami a muži je množství zajímavých odlišností. Teď nemám na mysli ty tělesné, které nám dělají oboustrannou radost, ale zaměřím se tentokrát více na ty vnitřní.

Jeden z významných rozdílů je třeba ve vnímaní samého sebe. Pokládali by to tak trochu za znak slabosti, nebo i za ztrátu času. U něžnějšího pohlaví je to však dennodenní zkušenost.
Žena vnímá své pocity mnohem intenzivněji a přikládá jim zpravidla i větší význam. Tato citlivost se zaměřuje nejen na sebe, ale i na okolitý svět. Vezměte si situaci, kdy z vedlejší místnosti v noci zazní dětské zanaříkání.

Muž se přinejlepším otočí na druhý bok. Kdežto žena? Instinktivně vyskočí a jde se podívat, jestli je dítě v pořádku. Najdou se muži, co si myslí, že ženy jsou silnější, racionálnější a poradí si v klíčových situacích lépe než oni. Možné to je. Otázkou však zůstává, zda si to opravu myslí, nebo to tvrdí, aby nenápadně přesunuli víc zodpovědnosti na svoji partnerku?

Často si to ony drahé duše dělají samy, protože si své mužné polovičky hýčkají, a nechají je raději bezpečně zakotvené u televize. Že by snad nedůvěřovaly, že manžel svěřený úkol provede spolehlivě a jak se patří?

Každopádně pak raději dobře vytrénované manželky o nic neprosí a udělají co je nutné, pokud je to v jejich silách, samy.
Někteří koumálkové třeba schválně rozbijí při umývání nádobí pár skleniček a s nevinným výrazem ve tváři potom tvrdí, jak jich to mrzí: „Vždyť jsem ti chtěl jenom pomoci…“

Funguje to perfektně. Většinou už nebudou k této činnosti nikdy vyzváni. Zde však může chytrá asertivní manželka ze situace vytěžit.
„Máš pravdu drahoušku, proč se trápit s nádobím? Koupíme si myčku!“

Duševní komfort

Základ úspěchu: Nečekejte, až Vás bude mít někdo rád. Začněte sama – mějte se ráda a dejte si to najevo! Uznejte si konečně, že stojíte za to, aby Vám byla věnována patřičná pozornost. Zamyslete se nad otázkou: Co by mi za dané situace udělalo dobře? A je to realizovatelné? Tak co Vám brání vykročit vstříc úspěchu? Jednou z nich může být třeba lahodná vůně. Divily byste se, jak se tyhle představy dovedou u různých dam lišit. Pro někoho by to mohla být čokoláda, smetanový věneček, jindy mužské tělo, pro některou dětské prádýlko, nebo že by jarní šeřík? Luxusní parfém? Vepřová pečená kýta? Růže? Také myšlenka na oblíbenou barvu nám může navodit fajn pocit. A co potom vzpomínka na melodii, která má souvislost s nějakou příjemnou událostí, nebo krásnou chvilkou… Máte ji na cédéčku? Pusťte si ji!