Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Nález ve východním Středomoří: Izraelští archeologové našli náklad z nejstaršího lodního vraku.
Rys iberský byl na pokraji vyhynutí: Nyní jsou dospělých jedinců stovky.
Ve Španělsku začne série evropských závodů F1: Nizozemský jezdec Max Verstappen zaútočí na hattrick.
Obvinění ředitele školy v Karviné: Zaměstnanci stojí za ním, kauza je znechutila.
Problémy wimbledonské vítězky: Markéta Vondroušová odstoupila kvůli zranění pravé nohy z tenisového turnaje v Berlíně.
Česká cesta do vesmíru: Investice do vesmíru se podle premiéra Fialy vyplácí, astronaut Svoboda letos zahájí výcvik.
Indická měna rekordně klesla k dolaru: Obchodování uzavřela na historicky nejnižší hodnotě 83,65 rupie k dolaru. Příčinou je vysoká poptávka dovozců.
Ferrari nabídne elektroauta: Italský výrobce luxusních sportovních vozů chce první model představit na konci příštího roku. stát má 500 tisíc euro.
Britská cyklistka přijde o olympiádu: Dvojnásobná zlatá medailistka na dráze Katie Archibaldová si zlomila nohu a potrhala vazy po klopýtnutí na zahradě.
Srbové hrozí odchodem z Eura: Vadí jim hanlivé a nenávistné pokřiky chorvatských a albánských fanoušků, požadují příkladné tresty pro jejich federace.
Německá policie zadržela poodezřelého z terorismu: Muž z Iráku měl být spícím agentem Islámského státu, úřady ho zadržely u Stuttgartu, podezírají ho z přípravy útoku.
Nehoda uzavřela silnici na Žďársku: Mezi Ostrovem nad Oslavou a Rousměrovem se srazila dvě nákladní auta s osobním, jedna osoba zemřela, jedna je zraněná.
Znalkyně popsala motiv vraha z pražské fakulty: Cítil se neužitečný a odstrčený, citovala ze spisu státní zástupkyně na jednání bezpečnostního výboru Sněmovny. Ceny pro české olympioniky vznikly v Novém Boru: Sportovci, kteří získají na hrách v Paříži medaile dostanou i trofeje z dílny českých sklářů.
Mark Rutte má jednomyslnou podporu pro vedení NATO: Nizozemský premiér bude novým generálním tajemníkem Aliance. Rumunský prezident Iohannis kandidaturu stáhl.
Bank of England ponechala úrokou míru beze změn: Britská centrální banka ani po dosažení inflačního cíle sazbu 5,25 % nezměnila. Zůstává na nejvyšší hladině za 16 let.
Jonas Vingegaard se vrátí na Tour de France: Dánský jezdec stáje Visma vyhrál poslední dva ročníky, zotavoval se z vážných zranění, letošní start nebyl jistý.
Na eurovolby padlo zatím šest stížností: K Nejvyššímu správnímu soudu je lze podat do soboty. Zatím lidé napadají zejména nepřipsané preferenční hlasy.
Vlak srazil člověka na Otrokovicku: Nehoda přerušila provoz na trati Břeclav - Přerov v úseku Otrokovice - Tlumačov. Obnovu ČD očekávají kolem třetí hodiny.
Němečtí diváci odcházejí od klasické televize: Tradiční pozemní, kabelové nebo satelitní vysílání vůbec nesleduje čtvrtina Němců, ukázala studie.
Na Neapol padá popel z lesního požáru: Jemný černý prach se ve čtvrtek snášel i na historické centrum jihoitalského města. Hasiči bojují s plameny na předměstí
Desítky Zlíňanů protestovaly: Převážně starší lidé přišli na na náměstí Míru kritizovat růst daně z nemovitosti. Ve městě vzrostla pětkrát až sedmkrát
Dietrichštejnská hrobka patří pravomocně rodu: Krajský soud v Brně potvrdil rozhodnutí břeclavského. Odmítl odvolání radnice v Mikulově, které objekt dosud patřil.
V Lukavici na Šumpersku hořel byt: Plameny zachvátily opad v podkroví, hasiči evakuovali 7 osob, 1 se nadýchala kouře. Škoda 1,5 milionu korun.
Izrael oznámil likvidaci velitele Hamásu: Měl se podílet na útoku 7. října, velel skupině odstřelovačů. Dostihl ho cílený letecký úder na severu Gazy.