deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Systém protivzdušné obrany Skynex: Německo jej poskytne Ukrajině. Systém vyrábí zbrojovka Rheinmetall. Dodán by měl být v roce 2024.
Fotbalisté Chorvatska porazili Brazilce: Jsou prvními semifinalisty mistrovství světa. Po výsledku 1:1 v prodloužení Brazilce porazili 4:2 na penalty.
Zaměstnanci jako hrdinové: Novoměstská nemocnice vydala kalendář. Pohřební služby chtějí přísnější zákon: V oboru v Česku působí šmejdi.
Vítěz soutěže Firma roku 2022: Je jí ostravská společnost Biohealing, která vyrábí léčivé přípravky. Mezi živnostníky zvítězil zemědělec Jan Bošina.
Vývoj situace na Ukrajině: Zájem české veřejnosti klesá. Ve srovnání s jarem také méně lidí souhlasí s kroky vlády na podporu Ukrajiny.
Odvolaný prezident Peru žádá Mexiko o azyl: Sílí demonstrace za předčasné volby.
Dohoda školských odborů s ministrem: Do tarifu má jít 80 procent peněz na růst platů.
Jednotlivé sociální služby: Od ledna zdraží o 10 až 30 Kč. Cena péče pro ty, kteří ji potřebují více než 80 hodin měsíčně, se nezmění.
Zranění rychlobruslařky Sáblíkové: Po pádu v tréninku si rozřízla bruslí nohu a vynechá závody Světového poháru v Calgary.
Zrušení autorských poplatků za hudbu v prodejnách: Podepsal jej prezident Miloš Zeman.
Nové poklady z historie: Vydal je hrad Cornštejn u Bítova. Ukrývaly se metr pod zemí.
Jelení příkop: Pražský hrad jej od neděle otevře trvale veřejnosti. Skončí bezpečnostní kontroly u vstupu do něj a Královské zahrady.
Zemětřesení na Chebsku: Formuláře o něm poslalo už přes 100 lidí. Další otřesy nelze vyloučit.
Ronaldo na MS: Odjezdem ze šampionátu mi nevyhrožoval, už ho nechte na pokoji, prohlásil portugalský trenér Santos.
Hrozba tvrdou odplatou: Ruský prezident Vladimir Putin ji zmínil v případě, že dojde k jadernému útoku na Rusko. But je trofejí pro Putina: USA si vytvořily nevýhodnou pozici pro vyjednávání.
Systém jednotného tarifu OneTicket: Rozšíří se o jednodenní síťovou jízdenku.
Doprava v Lanškrouně: Zastavily ji betonové panely. Hrozil jejich další pád.
Situace v úřadech práce: Vyřeší se a zlepší v prvním čtvrtletí, řekl ministr práce a sociálních věcí Jurečka.
Zalepená ústa a bílé papíry: Aktivisté protestovali u čínské ambasády. Ptačí chřipka: Tři ohniska odhalili inspektoři v Ladově kraji.
Celkový majetek České republiky: Loni byl 6,59 bilionu Kč, meziročně o 12,8 % víc.
Stav ukrajinské ekonomiky: Ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent. Meziroční propad se tak zmírnil na 30,8 procenta.
Úspěch biatlonisty Jakuba Štvrteckého: Ve sprintu Světového poháru v Hochfilzenu skončil osmý. Zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Vyhrál Nor J. T. Bo.