Hasiči k rozsáhlému požáru rodinného domu a jeho přístaveb vyjeli po čtvrté hodině ráno, když je o něm informovalo hned několik oznamovatelů.

„Na místo společně s profesionální jednotkou požární stanice Prostějov vyrazily další tři jednotky z řad dobrovolných hasičů, jmenovitě Kostelec na Hané, Vrahovice a místní Smržice," podotkl Hošák.

„V době příjezdu hasičů již plameny pronikly do celého objektu, střecha budovy se zřítila do přízemních prostor a následně došlo k celkovému rozšíření na sousedící dvojgaráž a další menší přístavbu u rodinného domku," popsal.

„Intenzivní hoření a vysoké plameny také částečně poškodily fasádu a střechu přilehlého sousedního domu," uvedl mluvčí hasičů Olomouckého kraje.

Hasiči oheň lokalizovali během hodiny, poté pokračovali v ochlazování sousedních budov. Nikdo nebyl zraněn.

Co rozpoutalo devastující žár okamžitě začali šetřit policisté ve spolupráci s hasiči.

U požáru ve Smržicích policie nevyloučila cizí zavinění

Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka nelze vyloučit ani cizí zavinění. Škoda se zvýšila z původně odhadovaných pěti na sedm milionů korun, řekl v pondělí ČTK krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

„Případ stále vyšetřujeme. Budou se provádět odborné expertizy, výsledky bychom mohli mít v řádu týdnů," uvedl Bednařík.

„Majitel nově odhadl škodu na sedm milionů korun. Nemusí jít ještě o konečnou částku. Oheň poškodil i sousední objekty, škoda se bude ještě upřesňovat," uvedl Hošák.