Hala začala hořet krátce po jedné hodině v noci.

„Plameny byly viditelné i ze vzdálenosti několika kilometrů a stravovaly až po strop naplněnou halu. Nebezpečný žár postupně rozpínal konstrukci, která následně náporu vysokých teplot neodolala," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Jak vypadalo místo požáru v úterý dopoledne? Podívejte se zde

Na místo vyrazilo šest hasičských jednotek z Olomouckého i Jihomoravského kraje. Mezi prvními dorazila na místo jednotka hasičů z Brodku u Prostějova.

„Potvrdila prvotní informace o celkovém zasažení haly o rozměrech zhruba padesát krát dvacet metrů a vyžádala si příjezd dalších jednotek," informoval Zdeněk Hošák. Velké nebezpečí především způsobovaly odlétající jiskry na okolní objekty.

„Pomocí několika hasebních proudů se ihned hasiči zaměřili na ochlazení už velmi rozpálených budov, a zabránili tak dalším škodám na majetku," dodal mluvčí krajských hasičů.


Na místo postupně dorazili profesionálové z Prostějova a Vyškova a dobrovolníci z Vrahovic, Určic a Němčic nad Hanou. Hasiči na místě v úterý dopoledne stále zasahhovali a počítají se zásahem na delší dobu.

Co říkají na požár obyvatelé Brodku? Jak se k požáru vyjádřila vedoucí podniku, kde požár vznikl? Čtěte ve středeční vydání Prostějovského deníku 6. října.

„Vzhledem k velkému objemu skladovaného materiálů a jeho zasažení je předpoklad kontroly pozvolného dohořívání v řádu několika hodin. Hasiči na místě stále vytváří vodní clony a ochlazují dvě v těsné blízkosti přilehlé budovy, a to sklad a výrobu. Po dohodě s majitelem necháme zbytek uskladněné slámy vyhořet," uvedl Zdeněk Hošák.

Podle policistů byla škoda předběžně vyčíslená na milion a půl korun. Škoda bude podle hasičů i na hale, která se z větší části zřítila dolů.

„Škody se budou došetřovat až po dohašení, odhad počítáme během středy," dodal mluvčí.

Příčina požáru zatím nebyla stanovena, vyloučeno však není ani úmyslné založení.

„Zda se jednalo o úmysl nebo nedbalost, je předmětem dalšího policejního šetření," informovala mluvčí policistů Irena Urbánková. Pokud se potvrdí úmyslné založení, hrozí žháři až tři roky za mřížemi.