K požáru vyjížděli v šest hodin ráno hasiči z Prostějova a Vrahovic.

„Požár vznikl v šatně zaměstnanců, nešlo však o nic dramatického. Na místě jej ještě zaměstnanci uhasili a chod nemocnice to nijak nenarušilo," řekla Hana Szotkowská, mluvčí společnosti Agel, která spravuje prostějovskou nemocnici.

Kouř z ohně se dostal do prostor nemocnice a hasiči je museli odvětrat.

„Po výrazném zakouření prostor jsme je museli odvětrat pomocí přetlakové ventilace. Během zásahu jsme nemuseli nikoho evakuovat a nikdo se nezranil," řekl mluvčí krajských policistů Zdeněk Hošák.

Co bylo příčinou požáru, zatím není jasné.

„Okolnosti případu jsou v šetření. Příčina požáru je zatím nejasná, a proto se nedá říct, zda je možné do budoucna udělat nějaké opatření," řekla Hana Szotkowská a dodala, že škoda se předběžně vyšplhá na půl milionu korun. „

Prostory byla značně zakouřené a bude muset dojít k vyčištění vzduchotechniky, což je nákladní záležitost," vysvětlila mluvčí nemocnice.

Požár v kantýně

Hasiči zasahovali v prostějovské nemocnici naposledy koncem září, kdy vyhořela tamní kantýna. Kvůli požáru musely být preventivně evakuovány dvě desítky pacientů. Kouř z kantýny totiž zasáhl část chirurgie a gynekologicko-porodnického oddělení.

„Probudil mě zápach kouře a myslela jsem si, že hoří elektroinstalace. Chtěla jsem vyvětrat, a když jsem otevřela okno, tak jsem zjistila, že je venku hustý dým. Téměř okamžitě byla v našem pokoji sestřička, která malou odnesla na sesternu, aby se nenadýchala kouře. Všichni reagovali pohotově a všechno probíhalo v pohodě," vzpomíná na požár z 26. září Zuzana Glacová, která tehdy ležela v nemocnici po porodu malé Amálie. Příčinou požáru technická závada na chladícím zařízení, škoda byla rovněž vyčíslená na půl milionu korun.