Němčické jednotce se podařilo k místu požáru vyrazit do pěti minut, Vrchoslavičtí splnili desetiminutový limit daný jejich jednotce. Úkol zněl jasně: Z objektu starých jeslí vyprostit z nasimulovaného požáru čtyři důchodce a dvě děti, poskytnout jim první pomoc a zabezpečit objekt, včetně chlazení nalezených propanbutanových lahví.

Rolí figurantů se ujali mladí hasiči z Němčic.

„Aby se situace co nejvíce podobala realitě, zakomponoval jsem do scénáře výskyt další, náhodně procházející osoby. Ta měla za úkol vniknout do objektu a měla nebezpečnou situaci obhlížet a fotit. I tuto osobu hasiči z místa požáru evakuovali, aby nebránila záchranářským pracem,“ popisuje pozadí celé akce velitel JPO2 z Němčic nad Hanou a autor scénáře taktického cvičení Jan Kyselák.

„Objekt bývalých jeslí patří městu. Budova je momentálně nevyužitá, tak se přímo nabízelo tam tento typ akce zrealizovat. Na radnici se můj návrh setkal s pochopením, a tak si chlapi mohli v dýchací technice, ve tmě a starých spletitých prostorách vyzkoušet své možnosti v náročném terénu,“ říká pochvalně o zapojených dobrovolných hasičích velitel jednotky Jan Kyselák. (AdPa)