Dnes, dva měsíce po té, je věc stále v šetření. Přesto se ale pohnulo.

"Vyšetřovatel prověřuje dvě základní příčiny, a to jednání neznámé osoby - buď nedbalostní nebo úmyslné. Čekáme na vyjádření Technického ústavu požární ochrany, který byl na místo události přizván," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

S postupem vyšetřování není nicméně zcela spokojený majitel budovy, která při požáru vyhořela. Jeho celé jméno redakce zná, majitel si ho ale nepřál uveřejnit.

„Bylo mi řečeno, že do asi měsíce budu mít zprávu od hasičů. Zatím bohužel není nic. I když mám informace že policisté v Konici už s vyšetřováním skončili,“ sdělil pro Deník.

Budova byla požárem zcela zničená, nyní tak má s rodinou problém s tím, co s torzem domu udělat.

Policie stále šetří

Do případu se vložila i policie.

„Dal jsem žalobu na možného pachatele a jeho manželku,“ řekl.

Že požár policie šetří potvrdila také policejní mluvčí. Miluše Zajícová.

"Vyšetřování ještě není uzavřené. Budete muset zavolat později," informovala mluvčí.

Našel pes urychlovače?

Vyšetřovatelé nicméně od prvních dnů pracují s verzí úmyslného zapálení. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že na místo události byl přizván také pes na vyhledávání urychlovačů hoření.

"Výše škody po požáru se bude pohybovat kolem milionu korun, nejde tedy o největší letošní požár na Prostějovsku. Je pátý v pořadí," dodala Vladimíra Hacsiková.

S následky požáru se nicméně potýká majitel dodnes. Vyřizování a jednání s úřady je u něj nyní na denním pořádku. A do nejbližších dnů je jisté, že se na tom nic nezmění.

„Zatím nelze určit, jaká vznikla škoda. Nicméně budova byla částečně zrekonstruovaná, zateplená vnitřní část domu - stropy, nová elektroinstalace, rozvody vody a odpadů, omítky, podlahy, nová střecha. Dokud ale není ukončeno vyšetřování, není možno projednávat vzniklé škody a pokračovat v jednání s pojišťovnou,“ uzavřel.