Pro firmu Agrop však znamenal zásah do výrobního procesu i vyřizování s pojišťovnou. „Nedělní požár výrobu částečně ovlivnil a tyto dopady se momentálně snažíme minimalizovat," vyjádřil se ředitel společnosti Vladimír Cirhonek.

„Naše firma je pojištěna a očekáváme v nejbližší době příjezd likvidátora," sdělil ještě. Přesný zásah do výroby, tedy například to, na jak dlouho se v podniku nebo jeho části zastavil provoz, neuvedl.

Požár byl rozsáhlý

Požár však nebyl podle informací z okolí závodu ničím malým. „Vím o tom, že se jednalo o požár vzduchotechniky. A byl docela rozsáhlý," uvedl ředitel další pily, nacházející se v sousedství, Jan Vařeka.

Požár dorazilo do Ptenského dvorku hasit hned několik hasičských jednotek. A to jak profesionálních, tak dobrovolných. Mezi prvními byli ptenští hasiči a také starosta obce Jiří Porteš.

„Chtěl bych obzvlášť vyzdvihnout práci našich a suchdolských hasičů. Udělali skvělou práci a na místě byli velmi brzy," uvedl Jiří Porteš. Na dotaz Deníku, zda má bližší informace o rozsahu požáru nebo jeho dopadech odpověděl záporně. „Informace aktuálně nemám," řekl.

Trestný čin vyloučili

Mezi prvními, kdo o požáru poskytl bližší informace byl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.„Během půlhodiny se jednotkám podařilo pomocí několika hasebních proudů požár lokalizovat. V následujícím čase bylo nutné provést rozebrání technologie a důkladně provést kontrolu možného skrytého nebezpečí. Krátce po deváté hodině večerní se požár podařilo celkově likvidovat," uvedl například k požáru, o jehož existenci se hasiči dozvěděli v neděli před devatenáctou hodinou.

Přestože k události došlo teprve před několika hodinami, příčina už se zdá být jasná. „Není zde podezření na trestný čin. Záležitost si tedy plně převzali hasiči," uvedl na dotazy Prostějovského deníku policejní mluvčí František Kořínek s tím, že se věc řeší jako technická závada.

Během nedělního požáru se nikdo z pracovníků firmy ani zasahujících hasičů nezranil. Přímé nebezpečí pak nehrozilo ani obyvatelům Ptenského dvorku, jejichž domy se nachází desítky metrů od průmyslového závodu.