„Lokalizovali jsme jedním proudem C a vysokotlakem. Majitel byl mimo budovu před naším příjezdem, preventivně jej zkontrolovala zdravotnická záchranná služba,“ informovala v úterý po poledni mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

U požáru zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Kojetín a Prostějov a sbor dobrovolných hasičů z Pivína a Klenovic na Hané.

„Zásah probíhal v dýchací technice. Silně zakouřený objekt jsme odvětrali přetlakovým ventilátorem, konstrukci jsme rozebrali a dohasili všechna ohniska. Požářiště jsme zkontrolovali termokamerou. Na místě je náš vyšetřovatel, který prozatím odhadnul škodu na 1,2 milionu korun,“ popsala zásah Lucie Balážová.

Na dálnici D46 u Držovic ve směru na Olomouc hořelo v pondělí dopoledne osobní auto. 6.3. 2023 Foto: HZS Olomouckého kraje
AKTUALIZACE: Na dálnici D46 vzplanul ford jako pochodeň. Škoda je 300 tisíc

Hasiči ve spolupráci s policií zjišťovali důvod požáru. „Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s kamny. Uchráněný majetek je v hodnotě 1,5 milionu korun," doplnila mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.