Společně s profesionály z Konice a Prostějova také tři jednotky dobrovolných hasičů z Hvozdu, Bohuslavic a Konice.

„Jako první byli na místě dobrovolníci z Hvozdu, kteří dorazili během několika minut a zahájili hasební práce z čelní části domu. Během několika dalších minut jim už pomáhali kolegové z ostatních sborů,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Zásah byl o to dramatičtější, že podle původních zpráv měli být v hořícím domě uvězněni lidé. „Důkladným průzkumem hasičů v dýchací technice se to naštěstí nepotvrdilo,“ konstatoval Hošák.

Požár krovu na ploše dvanáct krát šest metrů zvládli hasiči během necelých dvaceti minut pomocí několika proudů vody. „Plameny ohrožovaly i okolní střechy, ale podařilo se je udržet pod kontrolou a nenapáchaly větší škody. Oheň zcela zničil střechu rodinného domku a část přízemních prostor,“ dodal hasičský mluvčí s tím, že během události neutrpěl nikdo zranění.

Silně ohořelé krovy, u nichž hrozilo nebezpečí postupného zřícení, hasiči rozebrali a pak dohašovali menší ohniska. Zůstali na místě až do noci, vyklízeli místnosti zasažené ohněm a kropili poslední doutnající místa.

Hasičský vyšetřovatel nyní zjišťuje příčinu požáru a sčítá škody. (pam)