K požáru bytového domu hasiči vyjížděli krátce před půlnocí. Oznamovatel na tísňovou linku nahlásil, že hoří v prvním poschodí a z oken jde kouř.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří neobydlená místnost a požár během čtvrt hodiny zlikvidovali. Podkroví domu však bylo velmi silně zakouřené a nacházela se tam šestičlenná rodina a další dva obyvatelé.

"Šest osob včetně dítěte jsme zachránili ve vyváděcích maskách, další dva nájemníky jsme evakuovali. Na místo velitel zásahu povolal i zdravotnickou záchrannou službu, protože jedna z osob se nadýchala zplodin hoření a kvůli intoxikaci byla předána do péče zdravotnické záchranné služby," sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Prostějovský Dům služeb v Olomoucké ulici se dočká celkové rekonstrukce. 10.5. 2022
V Domě služeb se bude tančit i nadále, "retro budova" se ale dočká rekonstrukce

Hasiči museli pracovat v dýchací technice, budovu následně odvětrali přetlakovou ventilací. Vyšetřovatel škodu odhadl na sto tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasiči zachránili nejen lidské životy, ale též majetek za 15 milionů korun. Jako příčinu požáru určil vyšetřovatel nedbalost.

Na místě zasahovaly tři jednotky, a to profesionální ze stanice Prostějov a jednotky SDH Prostějov-Žešov a Prostějov-Vrahovice.