„Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje tak již od 11 hodiny přijal sedmou událost spojenou s požáry. Vydaná výstraha na nebezpečí požárů se bohužel prakticky naplňuje," sdělil mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Dopoledne hasiči zasahovali například u požáru trávy ve Štěpánově na Olomoucku, ve 14 hodin pak vyjeli na Dubicko na Šumpersku k rozsáhlejšímu požáru balíků slámy. Sláma tam chytla na poli od balíkovacího stroje.

„Na místo vyjelo devět cisternových vozidel z šesti profesionálních i dobrovolných jednotek. Okolo 16 hodin byl požár lokalizován, i nadále šest jednotek hasičů pokračuje v postupném dohašování a prolévání pro zamezení opětovného rozhoření," popsal situaci mluvčí a doplnil, že požár způsobil škodu na balíkovacím stroji 800 tisíc korun, zřejmě po technické závadě na stroji.

Plné ruce práce měli i hasiči v Bohuslavicích na Šumpersku, kde tři jednotky likvidovaly požár traktoru.

„Oheň zasáhl kabinu vozidla, hasičům se požár po necelé hodině podařilo celkově likvidovat. Požár zřejmě po technické závadě způsobil škodu v částce dvacet tisíc korun. Převážené obilí na vlečce poškozeno nebylo," doplnil Zdeněk Hošák. (paš)

11:01 Štěpánov u Olomouce – požár trávy cca 20 m2

14:06 Dubicko, Šumpersko – požár balíků slámy a balíkovacího stroje

14:09 Ústín, Olomoucko – požár strniště na ploše 100×50 metrů

14:13 Jeseník – požár stromu od ohniště

14:34 Chropyně ( mezikrajská výpomoc ) – požár řepkového pole

15:01 Bohuslavice, Šumpersko – požár traktoru

15:25 Vidnava, Jesenicko – požár trávy menšího rozsahu