U Kralic hořelo pole s ječmenem. "V pondělí odpoledne jsme likvidovali rozsáhlý požár u Kralic na Hané. Bylo zasaženo pole s ječmenem a přilehlé strniště o rozloze přibližně 400 krát 200 metrů," informoval mluvčí krajských hasičů Josef Koláček.

Hasiči se potýkali s nepřízní živlů

Na místě hodně foukalo a oheň se šířil rychleji. "Požár byl uhašen za pomoci mobilní požární techniky z lafetových proudnic. V Kralicích na Hané bylo zřízeno čerpací stanoviště pro doplnění požární vody," doplnil mluvčí hasičů Koláček.

Příčinou požáru byla technická závada na kombajnu. Zasahovaly profesionální jednotky z Olomouce a Prostějova, jednotky dobrovolných hasičů z Vrahovic, Kralic na Hané, Hrubčic, Dubu nad Moravou a Bedihosťě. Včasným zásahem byl uchráněn majetek za minimálně 300 tisíc korun.

U Kraliček hořela tráva

Další požár krotili hasiči u Kraliček. Hořela tam tráva u železniční trati, plameny přeskočily i na sousední pole. "Ohněm byly poničeny dva hektary pšeničného pole. Škoda dosáhla na 200 tisíc korun," uvedl Josef Koláček. Zasahovala profesionální jednotka z Olomouce a dobrovolní hasiči z Vrbátek, Olšan u Prostějova, Žešova, Kostelce na Hané a Brodku u Prostějova.

Třetím odpoledním požárem bylo hořící strniště u Bílovic. Zasahovaly u něj jednotky z Plumlova, Bílovic a Vrahovic a profesionálové z Prostějova.