Podle vyšetřovatelů jej někdo s největší pravděpodobností zapálil úmyslně, k čemuž se přiklánějí i někteří místní obyvatelé.

„K požáru v Kladkách vyjížděli naši muži v neděli, krátce po desáté hodině dopoledne. Po příjezdu zjistili, že v bývalém hotelu, který stojí na samotě, hoří dřevěné obložení stěn,“ uvedla mluvčí hasičského záchranného sboru olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Jednoho z požárníků při dohašování zavalil kus padající omítky. „Při rozebírání konstrukce se uvolnil asi jedenkrát dva metry veliký kus omítky, který z dvoumetrové výšky spadl na jednoho z našich mužů. Ostatní mu okamžitě poskytli první pomoc. Po ošetření v prostějovské nemocnici jej lékaři propustili do domácího léčení,“ potvrdil ředitel prostějovských profesionálních hasičů Petr Ošlejšek.

Podle vyšetřovatelů vznikl požár už v noci ze soboty na neděli. Protože v objektu nikdo nebyl, přišlo se na to až v neděli ráno. Přestože byl hotel v likvidaci a ve značně zdevastovaném stavu, vyšplhala se škoda na čtyři sta tisíc korun.

„Pravou příčinu vzniku požáru nyní šetří odborníci, podle prvních informací se jednalo o úmysl nebo nedbalost,“ dodala Hacsiková.

Hotel patřil několik let státu, který ho nemohl dlouhou dobu prodat. Před pár měsíci jej podle místních obyvatel koupil neznámý muž z Prostějova. „Vím, že měl o hotel zájem někdo z Prostějova. Buďto ho už před nedávnem koupil nebo to chtěl v brzké době udělat. Zda s tímto požár souvisel nedokážu říct. Vím jen, že se kolem budovy, možná i v ní, už nějakou dobu potulují různá individua či bezdomovci,“ upozornil starosta Kladek Josef Hofman.