„U zrodu naší vodky stál pražský groš, který zajišťoval stabilní kvalitu. Šlo o jednoduchou metodu, kdy se v hustoměru obsah alkoholuNejnovější výrobek prostějovské palírny má ve znaku pražský groš.Hanácká vodka silverZdroj: Se souhlasem Palírny U Zeleného stromu měřil pomocí stříbrného pražského groše. Ten zaručoval, že půjde o kvalitní destilát. Mimořádně čistému a jemnému destilátu tehdy říkali vodička, a ta položila už před pěti sty lety základ Hanácké vodce. Podle nás je proto Hanácká vodka dokonce nejstarší vodkou na světě,“ říká marketingový ředitel Boris Rajdl.

Hanácká vodka Silver má lahev s elegantním tvarem a designem. Ten využívá motiv stříbrného groše, který zdůrazňuje návrat k prostějovské receptuře podle takzvaného tradičního Předpisu poctivosti.

Slunečné počasí láká ven. Ilustrační foto.
Konec týdne má být slunečný, na koupání to ale nebude

Jaké má složení?

Základem destilátu je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů. Jemný obilný destilát se získává z odrůdy pšenice dozrávající pod sluncem na úrodných polích.

Hanácká vodka Silver navazuje na základní variantu vodky z Prostějova – Hanáckou vodku – která se řadí mezi nejprodávanější vodky u nás.

Zemědělské družstvo Vrbátky, sklad brambor,  21. dubna 2021
Loni už ani brambora, letos jsou třeba ve Vrbátkách i kvůli covidu ve skladech