„U zrodu naší vodky stál pražský groš, který zajišťoval stabilní kvalitu. Šlo o jednoduchou metodu, kdy se v hustoměru obsah alkoholuNejnovější výrobek prostějovské palírny má ve znaku pražský groš.Hanácká vodka silverZdroj: Se souhlasem Palírny U Zeleného stromu měřil pomocí stříbrného pražského groše. Ten zaručoval, že půjde o kvalitní destilát. Mimořádně čistému a jemnému destilátu tehdy říkali vodička, a ta položila už před pěti sty lety základ Hanácké vodce. Podle nás je proto Hanácká vodka dokonce nejstarší vodkou na světě,“ říká marketingový ředitel Boris Rajdl.

Hanácká vodka Silver má lahev s elegantním tvarem a designem. Ten využívá motiv stříbrného groše, který zdůrazňuje návrat k prostějovské receptuře podle takzvaného tradičního Předpisu poctivosti.

Jaké má složení?

Základem destilátu je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů. Jemný obilný destilát se získává z odrůdy pšenice dozrávající pod sluncem na úrodných polích.

Hanácká vodka Silver navazuje na základní variantu vodky z Prostějova – Hanáckou vodku – která se řadí mezi nejprodávanější vodky u nás.